Autor Wątek: MSI nVidia GTC 770 TF OC 2GB iiii temperatura 88*C  (Przeczytany 1412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawel.l

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI nVidia GTC 770 TF OC 2GB iiii temperatura 88*C
« dnia: 12 Luty 2015, 05:22:35 »

Witam
Mam pewien problem z tą kartą, podczas grania karta osiąga temperaturę 85~88*C. Ogólnie to nic się nie dzieje, komputer pracuje stabilnie, z obudowy wydobywa się ciepłe powietrze, mam zamontowany wentylator na 120mm na przodzie i na tyle.
Martwi mnie ta wysoka temperatura, rurki heatpipe ogólnie pod teście na "palec" testowany na własnej skórze są ciepłe, ale żeby miały 88*C to bym nie powiedział, spokojnie można je trzymać dłuższą chwile.
Myślałem nad przesmarowaniem na nowo karty pastą, ale to grozi utratą gwarancji, a z racji iż po 7 dniach od jej zakupu zaliczyła zgon, to nie bardzo chce tracić gwarancje.
Czy tak wysokie temperatury są podstawą do odesłania jej do serwisu ? Karta już była raz naprawiana w serwisie.
Nie pamiętam sytuacji, aby która jakaś z moich kart graficznych, miała tak wysoką temperaturę, nawet nVidia Geforce GT 7600 chłodzona pasywnie, jej temperatury obecnie podczas grania to 66*C, a nVidia GTX 460 od MSI ze zwykłym wentylatorem nie przekracza 60*C
Proszę o odpowiedź

erodyr5012

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI nVidia GTC 770 TF OC 2GB iiii temperatura 88*C
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2015, 05:35:51 »

Reklamuj temperatury zbliżone 90C są niebezpieczne.

To forum umarło Moderatorzy maja gdzieś wszystkich nabywców kart MSI ja nie dostałem odpowiedzi ponad miesiąc, nie czekając oddałem kartę na gwarancje. Dzisiaj mija 30 dni pobytu na naprawie gwarancyjnej. Ja wiem ze chowacie się za tym ze jest 2-3 pośredników, zanim karta trafi do serwisu ale żeby nikt przez ten czas nie wiedział co się z tą kartą dzieje. Nigdy nie spotkałem się z tak nieodpowiedzialnym podejściem do klienta.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2015, 05:29:11 »

Karta ma wysokie temperatury ale nie niebezpieczne. Niebezpieczna temperatura dla rozwiązań stacjonarnych to 97 stopni i więcej.

@erodyr5012
Zanim karta trafi do serwisu MSI ( o ile trafi, dystrybutorzy też mają możliwość wymiany) , przechodzi następującą drogę. Sklep-> Dystrybucja -> Serwis MSI . Często zdarza się tak ,że sklepy chcąc zaoszczędzić na przesyłkach reklamowanych komponentów (nie tylko MSI) zbierają kilka reklamacji i potem wysyłają do dystrybutora. Tak samo dzieje się z paczkami z dystrybucji. Zazwyczaj w paczce z dystrybucji przychodzi kilkanaście sztuk reklamowanego produktu w tym kilka numerów RMA.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

pawel.l

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2015, 14:09:35 »

Czy taka temperatura jest już podstawą do reklamacji ? 94*C po 1m 21s Wydaje mi się, że jest coraz gorzej z tą kartą odkąd wróciła z serwisu jeśli chodzi o temperatury.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2015, 07:02:09 »

Możesz spróbować zareklamować kartę w swoim sklepie.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland