Autor Wątek: msi 980 gtx 4G, dziwne zachowanie wentylatorów  (Przeczytany 952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

halinabielawska

• Szeregowiec
  • *
  • :
msi 980 gtx 4G, dziwne zachowanie wentylatorów
« dnia: 10 Grudzień 2014, 11:42:40 »

Witam wszystkich Userów msi, mój piwerwszy post na forum, sprawa dotyczy zachowania wentylatorów w systemie chłodzenia twin froz 5, otóż zauważyłem że jeden wentylator podczas automatycznego trybu kontroli wentylatorów włącza sie zdecydowanie pózniej, podczas obiciążenia przy 62 st. włącza sie wentylator cpu, czerwony, ten bliżej śledzia, drugi ten wiejacy na sekcje zasilania jest nieruchomy, dopiero po 3-4 min obciążenia włącza sie a jego prędkość kręci sie w okolicach 50%, wg odczytu msi fan control, z tego co widziałem i czytałem po sieci oba wentylatory poiwinny chyba włączać sie jednocześnie, prosze o pdopwiedz czy taka sytuacja jest normalna, i czy drugi wentylator ten od vrm ma własny czujnik i włącza sie dopiero po odczycie odpowiedniej temperatury sekcji zasilania. Dodam tylko ze przy ręcznym ustawieniu prędkości wentylatorów w msi fan control, oba wiatraki kręcą sie właściwie z zadaną prędkością. 

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: msi 980 gtx 4G, dziwne zachowanie wentylatorów
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2014, 13:18:37 »

Witam, tak karta graficzna posiada system automatycznego przełączania się z trybu pasywnego na aktywny w zależności od temperatury.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland