Autor Wątek: Karta R9 280 - Reklamaja Sklep ESC.  (Przeczytany 1628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ireneusz

• Szeregowiec
  • *
  • :
Karta R9 280 - Reklamaja Sklep ESC.
« dnia: 08 Grudzień 2014, 14:37:06 »

Może zainteresuje to firmę, ale 13.10. 2014 dostarczyłem kartę z uszkodzonym chłodzeniem do sklepu ESC na gwarancję. Dziś jest 8.12.2014 i nadal nie posiadam karty. Sklep twierdzi że wysłał do MSI i tak długo przebiega naprawa. Co więcej twierdzą że firma podmieniła karty i chciała wcisnąć mi słabszą wersję karty na co oni nie pozwolili. Nie pamiętam numeru seryjnego ale moje RMA to 39981.
Pytanie moje jest takie . PO CO KUPOWAĆ SPRZĘT MSI ? Nawet jak jest atrakcyjny, to traktowanie klienta jest po prostu denne. co się stanie jak zamówię sprzęt dla firmy i się zepsuje? Zamknę firmę na 3 miesiące. typowe odbijanie pałeczki - sklep twierdzi swoje a firma twierdzi że naprawia w 2, 3 dni.
A  tak naprawdę jedni i drudzy są zadowoleni po sprzedali produkt a ty jak jełop siedzisz i czekasz.
Warto raczej kupić sprzęt firmy gorszej ale za to ze sprawniejszym serwisem.   

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Karta R9 280 - Reklamaja Sklep ESC.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2014, 13:44:29 »

Droga jaka przebywa karta to Sklep-> Dystrybucja (AB, Incom, ABC Data, Action itd. )- Serwis MSI.
Może się tak zdarzyć ,że sklep kupuje podzespoły za granicą i proces gwarancyjny trwa znacznie dłużej.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Ireneusz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2014, 08:42:37 »

Dziękuje za odpowiedź. Rozumiem sposób dystrybucji produktu, ale czas serwisu, lub naprawa dla nabywcy końcowego przy takim rozwiązaniu nie powinien być tak długi. To powoduje uszczerbek wizerunku firmy która na taką praktykę się godzi. Sprzęt ma być sprawny i działać a nie krążyć po magazynach firm czy sklepów. Nie ja go zepsułem tylko ja go nabyłem bo zaufałem marce firmy. Rozbudowałem dwa komputery na podzespołach MSI, wydałem 8 tyś zł. i jeden komputer stoi i czeka od 2 miesięcy na kartę.   

Ireneusz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2014, 17:12:10 »

Czy to jest możliwe?Po prawie trzech miesiącach serwis MSI wymienia mi kartę na kartę firmy innej?
Cytuje wiadomość ze sklepu.
Zgłoszenie serwisowe zostało zamknięte.
Serwisowany sprzęt: MSI Radeon R9 280X Gaming 3GB DDR5 384bit
Opis czynności:
Naprawa przez wymianę na Gigabyte R9 280X 3GB OC, kontynuacja gwarancji, przetestowano przed wydaniem.
Po prostu brak słów -  nieuwierzenia .
Zgłaszam sprawę do rzecznika konsumenta.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty 2015, 10:23:36 »

Sklep lub dystrybucja wymieniła kartę graficzną na inną firmę. MSI nie ma innej możliwości wymiany karty na innego producenta.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland