Autor Wątek: z97 gaming 5 - Brak obrazu przy uruchamianiu-obraz wraca po kilku restartach  (Przeczytany 2653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartqwr

• Szeregowiec
  • *
  • :

Płyta główna:  MSI z97 gaming 5
Wersja BIOSu + ewentualnie firmwaru : BIOS był 2.4 zrobiony update do v2.5
Procesor:Core i7 4790k
Grafika: Radeon HD7850 1GB
Dysk twardy: Samsung 250GB SSD840 EVO
Pamięć RAM: DDR3 8GB 1600MHz Crucial Ballistix Sport CL9
Zasilacz: Seasonic M12II-750W
System Operacyjny: Windows 7 Pro
Inne: Karta muzyczna Creative X-fi

Opis problemu:
Po uruchomieniu komputera obraz nie jest przekazywany z karty graficznej do monitorów.
Na monitorach nie ma komunikatu w stylu 'no cable connection' tylko monitory dalej pozostają w stanie czuwania.
Patrząc po pracy dysku wiem, że system uruchamia się normalnie.
Co ciekawe, po jednym lub kilku restartach (nie ma na to reguły) obraz w końcu "załapuje" i można normalnie używać komputera - nie ma innych dolegliwości, wszystko śmiga.
Jak już obraz 'załapie' to już zawsze się uruchamia, jak wyłączę komputer (przez jakiś czas).
Dopiero jak zostawię go wyłączonego na kilka godzin np. na noc to wszystko dzieje się od początku - po uruchomieniu robię restarty, aż w końcu obraz załapie.
Tłumaczenie na głupiego może być takie, że coś musi się rozgrzać na płycie, żeby już później działało normalnie :| .
Komputer zachowuje się tak od początku zakupu, jeszcze nigdy nie odpalił się normalnie.
Do tej pory co robiłem:
Uruchamiałem na innym zasilaczu.
Sprawdzałem na różnych monitorach i kablach, różnych gniazdach karty graficznej.
Uruchamiałem na jednej pamięci.
Dodam, że na poprzedniej konfiguracji w której była obecna karta graficzna nie było problemów z obrazem.

Proszę o pomoc. Nie chce jeszcze lecieć do sklepu i reklamować płytę główną.

Update: po sprawdzeniu na innej karcie graficznej (GF 7600gs) - obraz pojawił się od razu, czy może istnieć możliwość niekompatybilności Radka z tą płytą?  Na innych komputerach ta grafika działa normalnie.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2014, 10:50:06 wysłana przez bartqwr »