Autor Wątek: Optix MAG271C - rozmazane/nieostre czcionki/tekst  (Przeczytany 191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elciapek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Optix MAG271C - rozmazane/nieostre czcionki/tekst
« dnia: 10 Styczeń 2019, 05:03:02 »

Czy to standard, że ten monitor ma problem z ostrością tekstu?
Gry i oglądanie wideo jest całkowicie w porządku. Kolory są żywe, czerń jest głęboka, nawet trudno zauważyć ghosting podczas normalnego użytkowania, ale gdy chcesz zrobić coś typowego jak WORD lub EXCEL, przeglądanie Internetu lub nawet robienie czegokolwiek w Windowsie, tekst/czcionka jest rozmazany jak diabli.
Znalazłem trochę informacji w Internecie i wydaje mi się, że szybkie matryce VA dla graczy mają pewne problemy z jakością tekstu, np. MSI, Samsung.
Obecnie mam 3 monitory na moim biurku: stary LG na IPS, ten MSI na VA i IIYAMA na TN i najgorsza jakość pod względem czytania tekstu wystepuje na MSI.
Kupiłem ten monitor, aby zastosowac go jako mój główny monitor, ale naprawdę trudno go używać do innych rzeczy niż do gier.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Optix MAG271C - rozmazane/nieostre czcionki/tekst
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2019, 08:44:16 »

Hej,
  To jest gamingowy monitor. :-)
Da się zrobić jakieś zdjęcie temu problemowi, żebyśmy się przyjrzeli? Może wpadnij do jakiegoś Media Marktu i zobaczy czy na podobnym modelu problem jest identyczny?
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland