Autor Wątek: Msi B450 Gaming Plus max - problem z pamięcią ram  (Przeczytany 376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamilos221

• Szeregowiec
  • *
  • :
Msi B450 Gaming Plus max - problem z pamięcią ram
« dnia: 11 Czerwiec 2020, 19:08:20 »

Witam,
Problem z taktowaniem pamięci ram na nowym zestawie.
Płyta B450 gaming plus max.
Procesor Ryzen 5 1600af
Pamięc ram G.Skill Ripjaws 3200 2 x 8 gb dual chanel  (F4-3200C16D-16GVKB).
Z tego co jest napisane w specyfikacji to płyta obsługuję tą pamięc w pełnym zakresie taktowania.

Problem polega na tym, że płyta zbiła taktowanie do 2133 Mhz i nie reaguje na żadną zmianę.
Zmienianie nic nie daje. cały czas utrzymuje się 2133.
Próba ręcznego ustawienia częstotliwości przy wyłączonym profilu xmp również nic nie dała.
Próba włączenia taktowana na 1600 Mhz również nic nie zmienia, generalnie co by się nie zaznaczyło cały czas jest 2133 Mhz.
Bios najnowszy .H60
Trochę utknąłem z tematem bo brakuje mi pomysłu co może być nie tak, generalnie powinno wszystko działać.
Pamięci włożone w odpowiednie sloty

keiytom

• Generał
  • :
Odp: Msi B450 Gaming Plus max - problem z pamięcią ram
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2020, 08:09:01 »

Ogólnie według strony wsparcia pamięci te są kompatybilne jeśli zamontowany jest Ryzen 3 gen, u siebie posiadasz procesor pierwszej generacji i najprawdopodobniej to powoduje ten problem.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2020, 08:28:34 »

Hej,
Z tego co widzę, to ta pamięć właśnie nie znajduje się na liście wspieranych z tą serią procesora: https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS-MAX#support-mem-12 . Jak jej tam nie ma, to niestety nie ma gwarancji współpracy, pewnie nie przeszła testów z tymi prockami - co właśnie, niestety, doświadczasz.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

gilban

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2020, 12:49:23 »

Dokładnie. Ja też mam te pamięci.

I przy procesorze Ryzen 5 1600X miałem z nimi cyrki, bo nawet obraz mi z ekranu znikał i zamrażała się mysz i klawiatura. Dopiero po przesiadce na Ryzen 5 3600 problem zniknął jak ręką odjął.

dabrowkapawel25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2020, 14:29:05 »

Mam ten sam problem przy AMD Ryzen 7 3800X płyta nie toleruje wgl Dual Channel.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2020, 08:43:33 »

Hej,
Zakładajcie proszę swoje nowe wątki, z dokładnymi opisami i specyfikacją sprzętu.

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland