Autor Wątek: MSI Z97-G45 Gaming i problem z USB  (Przeczytany 1960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tadekm

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Z97-G45 Gaming i problem z USB
« dnia: 25 Październik 2014, 12:15:37 »

Witam wszystkich.
Otóż w/w. płyta główna + najnowszy BIOS 2.4 i występuje problem z prawidłowym wykryciem klawiatury f-my Saitek model Cyborg.
Klawiatura ta działa tylko na porcie USB w obudowie (i tylko na nim i na dodatek tylko na jednym z dwóch dostępnych w obudowie). Reszta portów z tyłu płyty głównej (w tym USB 3.0) po włożeniu wtyczki do portu wywala nieznane urządzenie i klawiatura po 1 sek wyłącza podświetlenie i przestaje działać.
W trybie DOS, w BIOS'ie i pod Linux'em działa wszystko ok na jakimkolwiek porcie. Zaktualizowałem oprogramowanie wewnętrzne układu ME do najnowszej wersji ale to nic nie poprawiło. Myślę, że jest to wina BIOS'a płyty głównej (moduły USB do aktualizacji). Sytuacja ma się zaraz po rozpoczęciu ładowania systemu MS Windows zarówno w wersji 7 jak i 8/8.1 oraz tej testowej Windows 10 Technical Preview Build 9860. Sterowniki i cała otoczka oprogramowania najnowsze.
Powyższy tekst wysłałem do działu technicznego MSI oraz na anglojęzycznym forum. Ciekaw jestem czy ktoś może coś w tym temacie zdziałać (klawiatura działa bezbłędnie na innej płycie ASRock Z77 Pro4 i jak wcześniej już wspomniałem)

Płyta działa z procesorem Intel Pentium G3258 (nie jest podkręcony), RAM 2x4GB G-Skill Ripjaws 1600MHz, VGA: ASUS HD6850, mysz: Logitech G5

Dzięki za sugestie i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2014, 13:03:19 wysłana przez tadekm »