Autor Wątek: Z97-G45 Gaming - problemy z instalacją aplikacji w systemie  (Przeczytany 2042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yuri

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z97-G45 Gaming - problemy z instalacją aplikacji w systemie
« dnia: 14 Październik 2014, 09:17:19 »

Witam.
Niedawno złożyłem komputer bazując na płycie głównej podanej w temacie. Komputer uruchomił się, wszystko działało poprawnie i mogłem zainstalować system Windows bez problemu. Problem pojawił się później.
Mianowicie - prócz problemów z instalacją sterownika karty sieciowej Killer Gaming Networking(o których czytałem, oraz udało się mi zainstalować je ręcznie) oraz karty graficznej, na komputerze nie da się zainstalować żadnej aplikacji w poprawny sposób. Tzn. zainstalowane aplikacje które testowałem np. Steam, Uplay, Origin, Wiedźmin 2 nie uruchamiają się i albo wysypują błąd(o braku plików, lub o crashu) , albo nie reagują. Przezornie przed napisaniem na forum:
  • zaktualizowałem Biosa,
  • uaktualniłem sterowniki ściągając ręcznie z strony MSI,
  • jak również później z pomocą MSI Livie Update.
  • Zaktualizowałem Windowsa 8.1.
  • Zrestetowałem ustawienia biosa do fabrycznych
  • Sprawdziłem dysk na innym komputerze instalując system i przykładowe aplikacje - działał - czyli to nie wina dysku.
  • Próbowałem także instalować aplikacje na innej pamięci RAM w zestawie- dalej nie działało - to znaczy że to nie wina RAMu.
Poza nie działającymi aplikacjami, również obraz niektórych stron internetowych(grafiki, obrazy) nie wyświetlają się poprawnie("krzaczy") co również nie jest winą karty graficznej(testowane na zakupionej do zestawu i także na GTX 460 od Gigabyte z innego komputera). Zestaw wymienionych przeze mnie czynności niestety nie przyniósł oczekiwanego rezultatu w postaci poprawnie działającego komputera.
Walczę z tym zestawem już dobre parę dni, i kończą mi się pomysły i siły.

Specyfikacja:
płyta główna: MSI Z97-G45 Gaming
procesor: Procesor Intel Core i5-4690K
RAM: Pamięć HyperX FURY DDR3 8GB 1866MHz CL10
dysk: Dysk Seagate 1TB
Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W
grafika: MSI GTX 970 GAMING
System: Windows 8.1

Liczę(a może łudzę się) że istnieje proste rozwiązanie tego problemu:). Z góry dziękuje za odpowiedź.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Z97-G45 Gaming - problemy z instalacją aplikacji w systemie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2014, 09:36:48 »

Jaki masz program anty wirusowy , podaj kody błędów lub zdjęcia.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Yuri

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2014, 11:30:38 »

Próbowałem wcześniej instalować AVG darmowy. Wystąpił błąd przy instalacji.
Jeśli chodzi o błąd uruchamiania Steam, to pisze że nie można załadować steamui.dll.
Jeśli chodzi o próbę zainstalowania sterowników NVIDII to wyskakuje: 7zip: Data Error.
Przy instalacji Killer Gaming Networking za pomocą instalatora: application corrupt.

Niestety nie pamiętam większej ilości błędów. Podam resztę w momencie gdy będę przy wspomnianym zestawie.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2014, 11:53:06 »

Na moje oko wygląda to jakbyś miał wirusa albo błędy przy instalacji systemu operacyjnego.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Yuri

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2014, 11:55:25 »

Nawet jeśli komputer był formatowany? Zresztą system działał na innym komputerze na tym samym dysku - tzn. aplikacje się instalowały.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2014, 11:59:11 »

Robiłeś reinstalację na nowym zestawie czy podłączyłeś dysk ze starego zestawu bez reinstalacji?

MSI FAE Poland

Yuri

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Październik 2014, 12:11:10 »

Dysk był kupowany dla nowego zestawu. I chronologicznie:
  • był formatowany i instalowany system na nim i nie działało(kilkukrotnie)
  • dysk był podpięty do innego zestawu komputerowego i zainstalowano na nim system by sprawdzić czy dysk działa prawidłowo(instalacja aplikacji i uruchomienie) i działał
  • dysk został przełożony do składanego zestawu i ponownie próba instalacji aplikacji i nie działało

Co mogę jeszcze dodać to, to że Windows 8.1 na innym zestawie potrafił znaleźć podstawowe sterowniki(karta sieciowa itp.) a na składanym zestawie z tą płytą nie znajduje - PCI Simple Comunications, karta sieciowa i jeszcze kilka.