Autor Wątek: MSI GE60 2PE - Test notebooka + gry  (Przeczytany 3132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

febian55

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GE60 2PE - Test notebooka + gry
« dnia: 03 Październik 2014, 16:46:23 »

Hejka,
Ja posiadam model GE60 2PE z systemem operacyjnym Windows 7 i kartą graficzną GTX860M. Jestem z niego zadowolony a pokrótce przedstawię jakie przeprowadziłem testy. Mam go od kilku tygodni, nie mam problemu z temperaturami podczas grania czy throttlingiem jak było to opisywane na różnych forach. Sami sprawdźcie.
Na wstępie zobaczcie jak on wygląda :

Pierwszym testem  jaki  przeprowadziłem był Benchmark Ungine Valley  , dodatkowo zmierzyłem też temperatury, taktowanie procesora oscylowało w okolicach 3383MHz

Następnie zmierzyłem temperatury przy uruchomionym Furmarku i Benchmarku, procesor pracował w trybie Turbo  i nie miał problemu z  temperaturą czy throttlingiem

Kolejnym testem było zmierzenie prędkości dysków SSD i HDD. Dyski mSATA połączyłem w RAID 0. Prędkość  odczytów jest zadawalająca.
2x SSD PX-128M5M

1TB

W Passmarku komputer uzyskał 4609 pkt co jest bardzo dobrym wynikiem. Największy score-ing otrzymały dyski mSATA połączone w RAID, karta graficzna GTX860M także otrzymała bardzo dobry wynik ponad 3400 pkt

Kolejnym testem jaki zrobiłem był test karty sieciowej Killer Lan. Karta dzięki swojej jakości i dużych możliwości  ustawień osiąga bardzo dobre pingi w stosunku do kart standardowych. Na moim poprzednim komputerze miałam o wiele gorsze wyniki pingów.

A teraz FPS-y w grach. Wszystkie gry testowane były na maksymalnych ustawieniach jakie były możliwe w grach. Przedstawiało się to dokładnie tak:

Arma3-rozdzielczość FullHD, jakość High , Vsync

COD:BO-  rozdzielczość FullHD , jakość High, Vsync

SC2- FullHD, Ultra, Vsync

GRID 3 – FullHD , High , Vsync

Quake- FullHD, Ultra, Vsync

Watch Dogs FullHD, High, Vsync

TitanFall - FullHD , Medium ,

TitanFall –FullHD, Ultra , Vsync

Matryca zastosowana w tym komputerze jest matowa o super jakości , ładnie odwzorowuje kolory ,posiada bardzo dobre kąty położenia. Jeśli chodzi o klawiaturę to podsiada bardzo dobry układ klawiszy , szybko można zmienić kolorystykę podświetlenia czy marka a oprogramowanie SteelSeries Engine jest bardzo intuicyjne.

Jednym słowem, komputer jest warty wydanych pieniędzy . Otrzymujemy w zamian bardzo dobrą jakość wykonania, mocne komponenty oraz całkiem dobre temperatury.  Komputer nie ma throttlingu.
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2014, 16:48:49 wysłana przez febian55 »