Autor Wątek: GTX 970 - dzwięk podczas obciążenia  (Przeczytany 2857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emesaj

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 970 - dzwięk podczas obciążenia
« dnia: 27 Wrzesień 2014, 18:55:00 »

Witam.

Zakupiłem kartę MSI 970 GTX 4gb gaming. Podczas obciążenia z karty dobiega dźwięk - "bzyczenie". Zjawisko to występuje w aplikacjach 3d już od około 60 fps , i wraz ze wzrostem kl/s pogarsza się - staje się coraz bardziej słyszalne.

Co mam robić z tą kartą? Wymieniać i liczyć na to że trafię na "cichy" egzemplarz, oddać, czy po prostu te modele tak mają i producent zdaje sobie z tego sprawę?
 Na różnych forach internetowych ludzie opisują podobny problem do mojego.

Proszę o wypowiedzenie się na ten temat.

Pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GTX 970 - dzwięk podczas obciążenia
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2014, 08:09:15 »

Bzyczenie to prawdopodobnie rezonans własny cewki lub któregoś kondensatora. Jest to normalny dźwięk, jeśli taki rezonans powstaje.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

emesaj

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2014, 08:23:58 »

Mam rozumieć że karta nie podlega wymieanie czy reklamacji? W takim razie jaki sens ma robienie karty połpasywnej czyli cichej jeżeli cewki słychać a wentylator nie jest włączony.

petterson

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2014, 21:02:30 »

Dolaczam sie do pytania. Czy glosne dzialanie cewek podlega wymianie?

szamla

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2015, 17:12:51 »

I ja sie dolacze do pytania :)

krzycho82

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec 2015, 15:32:00 »

Witam.

Zakupiłem kartę MSI 970 GTX 4gb gaming. Podczas obciążenia z karty dobiega dźwięk - "bzyczenie". Zjawisko to występuje w aplikacjach 3d już od około 60 fps , i wraz ze wzrostem kl/s pogarsza się - staje się coraz bardziej słyszalne.

Jest to zjawisko normalne, chodź powinno występować raczej w przypadku gdy karta generuje klatki w liczbie kilkuset a nie tak jak napisałeś 60fps.
Druga kwestia to zasilacz, który też może być winny (niekoniecznie karta). Jeśli jest to jakiś tańszy egzemplarz którego parametry są wzięte z kosmosu, może on nie dostarczać odpowiednich parametrów zasilania. Stąd też sekcja zasilania karty "męczy się" a skutkiem tego jest opisany dzwięk...

quba102

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marzec 2015, 10:37:45 »

Przewinęły mi się 3 firmowe zasilacze (80+gold i platinium) w czasie posiadania tej karty, a gtx 970 jak bzyczał/piszczał tak dalej bez zmian. Na starszych grach (np. wiedźmin 1) z dużą liczbą fps w dodatku bez funkcji synchronizacji, karta wyje cewkami tak że słychać ją przez wyciszaną obudowę! Nie wspomnę o tym jak jest to upierdliwe wieczorem kiedy jest naprawdę cicho. To ewidentny bubel produkcyjny, bo nie jest normalne alby karta za 1600zł generowała takie dzikie piski, tym bardziej że spora część egzemplarzy tego niema. Osobiście sprawdziłem 2 970tki msi,  zakupione niedługo po premierze, niestety obie miały takie same objawy.
Pytanie tylko jakie jest stanowisko MSI Polska w kwestii reklamacji? Czy można spokojnie wysłać kartę do reklamacji i miesiąc męczyć na integrze czy liczyć się z tym że wróci z informacją "to normalne, proszę używać skoro działa" ?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień 2015, 11:35:19 »

Możesz spróbować podnieść minimalnie napięcie oraz taktowanie pamięci.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland