Autor Wątek: GT70 Dragon Edition - zmiana z 675MX na 780M  (Przeczytany 2879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

n00beat3r

• Szeregowiec
  • *
  • :
GT70 Dragon Edition - zmiana z 675MX na 780M
« dnia: 05 Wrzesień 2014, 00:57:08 »

Witam serdecznie.

Otóż kilka dni temu kolega postanowił wymienić kartę graficzną GTX 675MX na lepszy model 780M. Po podłączeniu w testach 3D Mark 11 i 3D Mark 2013 karta sprawuje się wyśmienicie. Ma prawie 2x więcej punktów niż z 675MX. Niestety w grach jest poraźka. Za przykład posłuży Battlefield 4 multiplayer (w innych grach jest to samo). Ma na wysokich ustawieniach przez 2 sekundy 120-170FPS i nagle spadek do 35-42 - trwa to około 30 sekund i znowu skacze do dużej liczby FPS. W grze można uruchomić wykres wykorzystania karty i procesora. Gdy jest mało FPS procesor i karta szaleje - nawet gdy nic nie robię (patrzę w podłogę), to FPS skacze tak jak pisałem. W przypadku dużej liczby FPS wykres karty graficznej jest pod procesorem - a wydajność procesora jest stała. Temperatury też są w porządku. Skoro w 3D Mark testy wypadły świetnie, to nie może to być wina karty.

Na początku myślałem, że za słaby zasilacz, jednakże zarówno 780M, jak i 675MX pobierają tyle samo prądu - 100W. Dodam, że testowaliśmy wcześniej u niego kartę 770M i wszystko było w porządku.

Screen 1 - gra działa płynnie przez chwilę (ustawiony FPS Cap do 60):

Screen 2 - gra mocno przymula i FPS skaczą (ustawiony FPS Cap do 60):

Będę wdzięczny za pomoc - jak problem zostanie rozwiązany, to wysyłam do tej osoby specjalnie podziękowania ;).

Pozdrawiam.
n00beat3r
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień 2014, 02:06:17 wysłana przez n00beat3r »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GT70 Dragon Edition - zmiana z 675MX na 780M
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2014, 20:47:46 »

Zostaje chyba tylko możliwość wgrania zmodowanego BIOSu z pełną obsługą karty GTX780M
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login