Autor Wątek: [GE60 0ND] modernizacja laptopa  (Przeczytany 506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamaz

• Szeregowiec
  • *
  • :
[GE60 0ND] modernizacja laptopa
« dnia: 21 Sierpień 2014, 13:05:18 »

Witam jakiś rok temu kupiłem ów laptop, ale zauważyłem, że czasami brakuje mu mocy i myślałem o jego modernizacji. Teraz to tak wygląda:

Myślałem nad wymianą dysku i pamięci RAM, na tą modernizację mogę przeznaczyć maksymalnie 1000 zł. Drugą sprawą, czy jest możliwość aktualizacji/odblokowania BIOS'u, niestety teraz jest on znacznie obkrojony, brakuje mi opcji OC, czy bootowania z pendriva i trzecią sprawą jest jego wyczyszczenie, zdjąłem tylni panel i lekko przejechalem odkurzaczem, jednak nadal sporo syfu siedzi głębiej i nie wiem, czy mogę dalej go rozbierać.  Proszę o doradzenie mi w tych kwestiach, dziękuję i pozdrawiam.

QuaiL

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: [GE60 0ND] modernizacja laptopa
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2014, 18:33:17 »

Rozumiem że masz gwarancje?
Dokupiłbym SSD 256GB.

Ramu masz 4GB 1600MHz? Jak tak to dodaj kostkę.

Kamaz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2014, 06:06:42 »

Tak gwarancje mam jeszcze przez 6-9 miesięcy, co do pamięci ram to teraz mam taką: M2S4G64CB8HG4N-DI. Jednak jak można zauważyć ma CL11, chciałbym coś lepszego na poziomie CL9, co do dysku to nie wiem, czy by nie zamontować czegoś pod msatę. Więc co brać i jak wygląda sprawa z BIOS'em?

QuaiL

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpień 2014, 08:26:29 »

Ram można zmienić, tylko nie wiem czy w przypadku serwisu nie wymagają oryginalnej konfiguracji.
Pójdą chyba nawet 1866MHz CL9.

Bios, a gwarancja. Hmmm.... Zapytaj na nhl pl

Kamaz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpień 2014, 11:58:55 »

Właśnie w moim wypadku nie ma miejsca na chyba, zdaję sobie sprawę, że w wypadku oddania go do serwisu będę musiał powrócić do pierwotnej konfiguracji.