Autor Wątek: problem z systemem GE 70  (Przeczytany 1292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tracert

• Szeregowiec
  • *
  • :
problem z systemem GE 70
« dnia: 14 Sierpień 2014, 18:19:02 »

Witam.
Mam pewien problem z systemem, a mianowicie gdy odpalam lapka wyświetlają mi się okna:

Pytanie moje brzmi co zrobić, żeby odpalić kompa w win 8? Czy jest to wgl wykonalne? Dodam, że nie robiłem żadnych kopii bezpieczeństwa (jestem kompletnym laikiem), a komp jest dość nowy i objęty gwarancją MSI (nie wiem czy to odesłać czy co zrobić?). Z góry thx za odp.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2014, 21:15:32 wysłana przez Tracert »

colin1922

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: problem z systemem GE 70
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień 2014, 18:46:56 »

Skoro startuje FreeDOS to znaczy, że nie masz zainstalowanego Windowsa.

Tracert

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2014, 19:00:59 »

No właśnie miałem zainstalowanego win 8. Normalnie dziś użytkowałem laptopa, wyłączyłem, włączyłem i mam lipe.

[ Naruszyłeś -> Regulamin, pkt. IV.7  >:(. Max obrazki to 800x600, a Twoje to 2560×1920 ! Lepiej to popraw, bo pójdą do Kosza - Lzep ]

[ PS, dzięki :) - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2014, 22:15:52 wysłana przez Lzep »

mikzoll

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2014, 06:36:11 »

Na foto nr 1 nie widzę dokładnie czy pozycja 1 to też FreeDOS czy może Win8 ?  Bo widoczne na foto FreeDos to poz. 2 i 3
Przy stracie  Biosu  pokazuje się opcja "Recovery" , cyba  klawisz F8, spróbuj uruchomić odzyskiwanie  systemu.
Jeżeli masz  DVD z systemem Win8 to instalacja od nowa całego systemu.
Nie wiem dlaczego tak się stało ,że nie stratuje system Windows.

Tracert

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2014, 09:44:44 »

Pozycja nr 1 to też FreeDos. Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym recovery- przypuszczalnie tego nie mam. Co do DVD to nie dali mi płytki z systemem, tylko był od razu wgrany . Jak oddam to do MSI to mi to naprawią w ramach gwarancji? Czy może jakaś inna rada?

..........

Odpaliłem BIOSa za pomocę klawiszu del. Nic nie pomogło, a w zamian za to nie mogę zamknąć okna BIOSU- co włącze kompa to się odpali i jak zamknę to znowu się otwiera..

[ Naruszyłeś po raz kolejny -> Regulamin, pkt.IV.6  -> kolejne (3) posty zamiast "Modyfikuj", scaliłem (1 do Kosza !). Nie odpowiada się samemu sobie  >:(. Nie po to wstawiłem Ci link do Regulaminu żebyś go notorycznie naruszał ! W nagrodę masz -> 10 dni zakazu pisania - Lzep ]

[ PS.
W drodze wyjątku, na prośbę user'a dziś [16.08] anuluję blokadę. Użytkownik będzie pod wnikliwą obserwacją !  * Lzep * ]
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2014, 17:16:18 wysłana przez Lzep »

mikzoll

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2014, 07:08:03 »

Kupiłeś laptopa w sklepie z systemem Win8 ? czy kupiłeś używany ?
Wejdź do BIOS  , przejdź do ostatniej pozycji na górnej belce  czyli do "SAVE & EXIT"   , wybierz opcje  "LOAD SETUP DEFLAUTS" i zatwierdź yes.
Komputer powinien się zrestartować. Patrzmy czy nadal świruje. Restart i natychmiast szybko kilka razy naciskamy klawisz  F3. Pod klawiszem F3 powinna być opcja Recovery -czyli przywracanie  systemu operacyjnego Win8 .

.grajewo.org/2013/09/30/przywracanie-ustawien-fabrycznych-msi-msi-recovery-przywracanie-systemu-do-ustawien-fabrycznych-w-laptopach-msi-msi-hdd-recovery-hdd-recovery-msi-msi-przywracanie-systemu-restore-the-factory-set/#
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2014, 07:09:59 wysłana przez mikzoll »

Tracert

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień 2014, 16:35:19 »

Thx za odp. Komp dalej swiruje, a f3 nic nie daje. Probowalem innymi klawiszami, ale tez bez rezultatu. Jakis inny pomysl? Moge oddac go na gwaracje do msi i cos zrobia? Bo w sumie system osobna sprawa, ale nie zbam przyczyny tego zjawiska, a laptopa zakupilem w sklepie z wgranym windowsem zeby samemu nie musiec nic ruszac.

mikzoll

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpień 2014, 04:15:29 »

Nie wiem czy na gwarancji uznają, moim zdaniem powinni bo zapłaciłeś za system Win8 , najprościej dodzwonić się do ich serwisu.
Możliwe że jest uszkodzony dysk twardy skoro nie widzi ukrytej partycji "Recovery" po próbie uruchomienia poprzez szybkie cykliczne wciskanie klawisza F3 przy starcie komputera (wciskamy tak samo szybko  jako Delete przy wejściu do BIOS).
Sprawdź w instrukcji do swojego laptopa  ,który klawisz odpowiada za przywracanie systemu ponieważ ja mam stary GE70 a było parę różnych wersji o podobnej nazwie GE70......

Dzwoń do serwisu.
Dalsze kombinowanie  nie przyniesie nic dobrego .
Można wgrywać inne free systemy na próbę ale to niesie ryzyko zmian przydzielonych już partycji dysku a szkoda jest utracić legalny Windows.