Autor Wątek: MSI Nx7800GT problem z brakiem oprogramowania do monitorowania karty  (Przeczytany 1521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amraam

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam serdecznie. Ostatnio stałem się szczesliwym posiadaczem w/w karty graficznej.Zawsze cenilem sobie MSi jako producenta  wysokich jakosciowo czesci komputerowych oraz dobrego i bogatego oprogramowania do tychze podzespolow. Jakiez bylo moje zaskoczenie gdy na plytce ze sterownikami w zakladce 'narzedzia' w obydu katalogach tj 'utility' oraz 'Msi utility' nie znalazlem zadnego oprogramowania do monitoringu karty. Tj. temperatury pracy rdzenia układu i pamieci znajdujacej sie na karcie. Fakt ten dziwi mnie tym bardziej ze karta ma firmowany przez MSi system overclockingu o nazwie D.O.T ... i brak takiego oprogramowania wrecz szokuje. A moze to ja nie potrafie znalezc tego softu? Płytke przetrzepałem chyba 30 razy ,plik po pliku ...nie ma!(stronkę msi tez) Bardzo prosze o odpowiedz gdzie takie narzedzie moglbym znalezc do tej karty? jesli nie od MSi ,nad czym ubolewam to jakies ogolne ,wspolpracujace z wiekszoscia kart ...z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

witek_p

• Generał
  • :
Odp: MSI Nx7800GT problem z brakiem oprogramowania do monitorowania karty
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2006, 05:51:44 »

A próbowałeś instalować sterowniki które są na płytce/ stronce MSI i pogrzebać w zakładkach karty. Z tego co pamiętam to tak nawet możliwość podkręcania MSI dokładało do swoich produktów NV już chyba od początków GF3Ti. Może tam razem z suwakami będzie pomiar temperatury.
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

Baroni

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2006, 19:24:44 »

1) we "Wlasciwosci ekranu" jest zakladka "MSI clock" gdzie regulujesz tempo szybkosci rdzenia w 2D i 3D (moj niedawny problem  ;D)
2) przechodzisz po kolei: "Wlasciwosci Ekranu" -> "Ustawienia" ->Zaawansowane -> Geforce 7800GT -> temperature settings = tu pokazuje temperature (pod warunkiem ze masz zainstalowane oryginalne stery MSi)
3)  Everest Ultimate edition tez pokazuje temperature grafy(napewno od 2.80 w gore) - w zakladce KOMPUTER -> CZUJNIK
4) PC wizard 2006 - tez pokazuje temperature w dodatku w formie podobnej do OSD (mozna grac w 3D i temperatura nadal jest wyswietlana) - jest tu:
http://www.cpuid.org/download/pcw2006_v168.exe

amraam

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec 2006, 22:35:31 »

Witam :] bardzo dziekuje za konstruktywna odpowiedz :] bardzo mi to pomoglo. Nie wpadlem na pomysl ze aby miec dostep do wskaznika temperatury konieczne są oryginalne sterowniki MSi ..troche dziwne ale okey .Pozdrawiam!