Autor Wątek: Z97 Gaming 9 AC - Problem z kartą graficzną oraz innymi urządzeniami na PCI  (Przeczytany 1873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paflogo0

• Szeregowiec
  • *
  • :

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 9 AC
Wersja BIOSu: v1.0
Procesor:Core i7-4790k
Grafika: Msi GTX 660 2GB TwinFrozr III
Dysk twardy: 2 x WD Green 1TB WD10EZRX
Pamięć RAM: GoodRam DDR3 8GB 1600MHz CL10
Zasilacz: Chieftec GPS-700A8 retail 80%
Bluray/DVD-RW: ASUS (modelu nie pamiętam)
System Operacyjny: Windows 7 64Bit
Inne: Avermedia Live Gamer HD

Opis problemu: Dwa dni temu zakupiłem i zamontowałem nową płytę główną Msi Z97 Gaming 9 AC, zamontowałem wszystkie pozostałem podzespoły i uruchomiłem komputer. Po podłączeniu kabli do GTX'a 660 na monitorze widniał tylko napis "Brak Sygnału", po czym przełączyłem na integre w procesorze i wszystko ładnie ruszyło po czym zainstalowałem komplet sterowników, które były w pudełku. Komputer działa, uruchamia się na zintegrowanej i nic więcej. Po ponownym podpięciu karty graficznej jest nadal to samo, sprawdzając w biosie w zakładce gdzie jest wizualizacja płyty i pokazane co jest podpięte pod płytę, okazuję się, iż nie wykrywa ona ani karty graficznej ani podpiętej, także pod drugie złącze Avermedi Live Gamer HD. Totalnie nie wiem co może być nie tak z tą płytą główną. Dodam, iż grafika jest w 100% sprawna, gdyż sprawdzałem na innych komputerach, zresztą działała 3 dni temu na starej płycie głównej, tak samo jak i avermedia. Zasilanie mam raczej dobre, gdyż te 700W powinno spokojnie sobie dać radę, nawet sprawdziłem dodatkowo na innym zasilaczu Corsair'a 750W i nadal to samo płyta nie wykrywa niczego po za dyskami, procesorem oraz ramem. Proszę o szybką pomoc i ewentualnie jakieś wskazówki co bym mógł zrobić, aby to wszystko ruszyło jak powinno.

LtAldoRainAPACZ

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Z97 Gaming 9 AC - Problem z kartą graficzną oraz innymi urządzeniami na PCI
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2014, 19:44:38 »

WITAM !Mam ten sam procesor oraz płytę tyle że gaming5.
Miałem podobne problemy niewidział w biosie karty gdy lukałem na slocie pokazywał empty!
Odpalał na integrze, za chiny nie zmieniał na pci grafę.
Myślę że to jakaś niedoróbka w biosie? Ja odinstalowałem wyłączyłem  integrę ,generalnie sam nie powiem jak to zaskoczyło męczyłem się okropnie, ale jest ok. Mam wrażenie że powodem jest ten procek -4790k,może wsadż inny bez integry,oczywiscie jesli masz .Dowiesz się chociaż czy to awaria czy bios?
POZDRAWIAM.
NAPISZ CO I JAK TRZYMAM KCIUKI. ;)
AHA OCZYWISCIE W BIOSIE MASZ INIT FIRST PEG?
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2014, 19:47:24 wysłana przez LtAldoRainAPACZ »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland