Autor Wątek: Problem R9 270 OC Gaming  (Przeczytany 1655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BartekBilin

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem R9 270 OC Gaming
« dnia: 04 Lipiec 2014, 10:38:16 »

Witam. Niedawno kupiłem kartę graficzną MSI R9 270 Gaming OC. Niestety po wpięciu jej do portu PCI-E i odpaleniu komputera, monitor nie wychodzi ze stanu uśpienia. Karta podłączona do monitora przez przejściówkę DVI -> D-SUB. Nie ma również "piknięcia" biosu przy starcie PC. Karta ma oczywiście podłączone zasilanie przez wtyczkę 6-pin. Wentylatory na karcie działają poprawnie na niskich obrotach. Po wyjęciu karty z PCI-E, komputer odpala się na zintegrowanej grafice. Sprawdzałem też płytę z inną grafiką (hd4850 VTX) i działa normalnie. Co może być przyczyną tego problemu?

Specyfikacja komputera:
Zasilacz- SilentiumPC Deus G1 600W
Płyta- Asus P5VD2- VM/S
Procesor- Intel Core 2 Duo E4500

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Problem R9 270 OC Gaming
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2014, 13:47:31 »

W takich przypadkach należy zaktualizować BIOS płyty głównej lub dodać kompatybilność grafiki do płyty.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

BartekBilin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2014, 13:57:24 »

Bios mam najnowszy od dawna. Przeprasza, a jak dodać tą kompatybilność do płyty ??

........

Karta jest sprawna (sprawdzone na innym PC), teraz pozostaje kwestia czemu na mojej płycie nie działa?

[ Naruszyłeś -> Regulamin, pkt.IV.6  -> kolejne posty zamiast "Modyfikuj", scaliłem ! Nie odpowiada się samemu sobie  >:(. Przeczytaj w końcu ten Regulamin i nie rób więcej głupot - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2014, 19:28:16 wysłana przez Lzep »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2014, 14:12:22 »

Producent płyty może dodać taką kompatybilność . Różne karty mają inne parametry , napięcia i z tego wynika różnica. Poproś producenta płyty o dodanie lub przetestowanie takiego modelu karty graficznej z twoją płytą.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

steell

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2014, 08:00:49 »

Sprawdź kartę w innym komputerze, to da odpowiedź czy problem leży po stronie karty czy po stronie komputera

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik 2014, 11:24:05 »

Bios mam najnowszy od dawna. Przeprasza, a jak dodać tą kompatybilność do płyty ??

Karta jest sprawna (sprawdzone na innym PC), teraz pozostaje kwestia czemu na mojej płycie nie działa

Sprawdzał już na innym PC.

MSI FAE Poland

steell

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Październik 2014, 21:49:50 »

No to wypada metodą prób i błędów podmienić zasilacz a jak to nic nie da to płytę