Autor Wątek: GTX 750 Ti & GT 630 & GT 220 - problem z uruchomieniem/działaniem komputera  (Przeczytany 1649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

artyleria

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam,
Niedawno złożyłem zestaw komputerowy składający się z:
Płyta główna - Gigabyte X79-UD3 (rev. 1.1) BIOS F16/F20
Procesor - Xeon E5 26xx
Zasilacz - BeQuiet! Straight Power 480W Gold+

Komputer działa bez zarzutu z kartą GF 9500 GT 1GB (6 letnia karta), ale ogranicza ona w dużym stopniu możliwości tego zestawu.
Dlatego dokonałem zakupu karty GTX 750 Ti 2GB w wersji MSI, jednak problem jest taki, że karta w ogóle nie daje obrazu. Jest reakcja na podpięcie karty do monitora, ale po włączeniu komputera obraz się nie pojawia (pozostaje czarny). Nie daje żadnych POST beepów. Kartę podpinałem już do wszystkich 4 wejść PCI-E - bez efektu. Próbowałem BIOSU na płycie głównej w 2 wersjach - F16 oraz F20. Próbowałem też uruchamiać kartę na obu BIOS'ach na karcie graficznej, jako że ma DUAL BIOS - nic to jednak nie daje.

Kupiłem też kartę GT 630 (4GB) w wersji MSI. Karta ta po podpięciu daje obraz, ale po zainstalowaniu sterowników graficznych Nvidia (próbowałem 5 róznych wersji sterowników - od 301 do 340 (beta) ) -> ponownym uruchomieniu komputera  ekran się zacina po kilku-kilkunastu sekundach po pojawieniu się pulpitu windows (podejrzewam, że dzieje się to w momencie "zainstalowania i załadowania nowego urządzenia w systemie", bo wyskakuje komunikat o tym i obraz się po chwili zacina. Wtedy wchodzę w tryb awaryjny (sterowniki się dezaktywują) i muszę odinstalować sterownik graficzny Nvidia.
Sprawa ma się identycznie w przypadku karty GT 220.

Wiem, że karty są na pewno sprawne, bo działają bez problemu w drugim komputerze.

Co może być przyczyną tych problemów? Jak je rozwiązać?