Autor Wątek: MSI G41M-P33 i DDR3  (Przeczytany 1956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mapazg

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI G41M-P33 i DDR3
« dnia: 09 Maj 2014, 21:32:37 »

Od lutego 2014 jestem posiadaczem płyty głównej MSI G41M-P33 Combo. Pozostałe komponenty to Intel Q6600, pamięć 4GB DDR3 1333MHz, karta graficzna Asus GeForce 9600GT 512MB.
Problem polega na pojawianiu się lagów/ostrych, długi spowolnień animacji, zarówno w grze jak i sporadycznie w systemie Windows. Od tygodnia wykonałem już sporo testów: pamięć przetestowana MEMTEST (bez błędów), karta graficzna również sprawna (brak artefaktów), dysk wymieniony (zakładka health w hd tune - status ok, bez bad sectorów), wymieniony zasilacz na nowy, 700W. Za każdym razem system instalowany od nowa, pochodzi z MSDN, legalny, aktywowany. Każda zmiana zakończona testem i wynik tego testu zawsze jest negatywny. Jeśli chodzi o gry to nie ma znaczenia czy poziom detali będzie ustawiony na minimum czy na maksimum, rozdzielczość 1024x768 lub 1920x1080. Lagi jakie można by było "przeżyć" to takie po kilka sekund, a tu trwają po prawie minutę, po czym animacja wraca do normy i znowu lag. Przy okazji zmiany zasilacza dotknąłem radiatora na mostku północnym. W stresie był tak gorący, że można było wytrzymać zaledwie kilka sekund.

Przed zamontowaniem DDR3 na tej samej płycie był zamontowany procesor Q6600, karta GF 9600GT ale 3GB DDR2. Nie przypominam sobie takich problemów z lagowaniem gier czy pulpitu Windows. Temperatury radiatora na mostku północnym wtedy nie sprawdzałem, ale zakładam, że jeśli nie było lagów to temperatura nie była zbyt wysoka.

Czy zna ktoś receptę na rozwiązanie tego problemu ? Pozdrawiam. M.