Autor Wątek: MSI GX60 3BE - Temperatura procesora - przegrzewa się?  (Przeczytany 1599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

3mos3k

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GX60 3BE - Temperatura procesora - przegrzewa się?
« dnia: 27 Kwiecień 2014, 13:09:53 »

Witam.

Mam od ok. miesiąca MSI GX60 3BE i prawdopodobny problem z przegrzewaniem się jakiegoś podzespołu podczas grania. Oczywiście chciałem to sprawdzić ale mam problem z oszacowaniem temperatury procesora. W zależności od programu albo pokazuje jakieś bardzo wysokie wartości (HWMonitor) albo nie pokazuje temperatury procesora wcale (SpeedFan, Core Temp).

Zaczęło się od "bluescreen'a" podczas grania we Władcę Pierścieni - Wojna na Północy (po ok. 4 godz. grania na TV) od tego momentu raz szybciej raz wolniej po kilku/kilkunastu minutach podczas gry laptop się całkowicie zawiesza (bez "blue" i bez restartu). Nie wiem co się przegrzewa ale wydaje mi się, że coś jednak tak.

Do tej pory grałem praktycznie tylko w 3 tytuły. W/w Władca Pierścieni, FIFA 14 i BF4 (BF4 bardzo krótko, gdyż ku mojemu zdziwieniu laptop nie radził sobie za bardzo z multi). Trzeba przyznać, że dwie pierwsze gry nie są zbyt wymagające. WP na full chodzi płynnie do pewnego momentu gdzie na kilkanaście sekund przed zacięciem pojawiają się lagi, a czasami od razu się zatnie. W innych grach nie wiem czy problem występuje.

Na początek jednak prosiłbym o pomoc w kwestii temp procesora.

Pozdrawiam!

ixion

• Sierżant
  • **
  • :
    • My Toys
Odp: MSI GX60 3BE - Temperatura procesora - przegrzewa się?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2014, 08:12:38 »

Zapoznaj się z tym, może ci coś pomorze, napisz do gościa może dowiesz się coś więcej.

http://forum.pclab.pl/topic/888519-Gry-na-MSI-GX70-3BE-recenzja/
MSI GT60 DOMINATOR--i7-4800MQ--GTX 870M 3GB GDDR5--16GB RAM DDRIII--SSD 128GB+1TB 7200rpm--steelseries SENSEI+Razer Goliathus speed edition--Logitech G13--steelseries SIBERIA v2--Cooler Master Notepal U3 Plus+Tornado Ice Box Custom Cooling System