Autor Wątek: MSI Z87I Gaming AC powolne bootowanie + problem z CPUFAN i update biosu  (Przeczytany 1739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

freezee

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość. Jednocześnie z komputerami mam do czynienia do kilku dobrych lat więc pomoc typu "wsadziłeś dobrze kabel?" proszę sobie darować ;)

Moja konfiguracja to:
i7 4770k
Corsair h100i
MSI Z87I Gaming AC
2x4GB Avexir 1600Mhz
1x SSD Plextor 120GB
2xHDD barracuda 1TB
Gigabyte GTX770
OCZ 600W Modular
Corsair Obsidian 250D

Mam kilka problemów:

1. Update biosu robię poprzez pendrive'a z biosu za pomocą Mflash i lipa wybieram plik z nowym biosem i wszystko się wiesza... "nic się nie dzieje, nuda" po restarcie twardym bios ten co od nowości...

2. komputer strasznie wolno się uruchamia to samo gdy chcę zamknąć system poniżej link z tym "kwiatkiem"
ww.yout    ube.com/watch?v=cfmjIfAZLBE  może coś trzeba wyłączyć??

3. Mam chłodzenie corsair h100i, corsarlink nie widzi obrotów wentylatorów umieszczonych na chłodnicy, nie mam pojęcia czemu?! na poprzedniej płycie ASUS wszystko chodziło aż miło...

4. Mam 1 dysk SSD i 2 dyski HDD na raid0.  W poprzednim kompie było wszystko super, na nowej płycie od MSI lipa.. Nowo postawiony system nie chce się uruchomić gdy pozostałe HDD działają(niby) jako RAID0. Wywaliłem raid0 i wszystko jest ok ale ciekaw jestem czy ktoś zrobił coś podobnego i czy mu to działało :)?

..................

Dziękuję za pomoc  :o sam doszedłem do paru spraw :P

Mianowicie:

update biosu nie chciał się zrobić przez "USZKODZONEGO-SPRAWNEGO" pendrive'a. Jest on sprawny(korzystam z  niego na co dzień - TOSHIBA TRANS MEMORY 8GB) ale update nie chciał się zrobić. Bios widział pliki ale nic z nimi nie robił, więc wymieniłem na innego pendrive'a(2GB kingston) i wszystko przebiegło pomyślnie. Update był poprzez M-flash w biosie.

Co do corsair link, po updacie biosu wszystkie odczyty są idealne:)

co do RAID0 najpierw trzeba zrobić raid nastepnie zacząć instalacje systemu gdyż na osobnym dysku SSD tworzy dodatkową partycję RMB coś takiego i wtedy wszystko chodzi :)

Ps. Pozostaje tylko kwestia długiego bootowania z kodem post 9C i A2  nie mam pojęcia jak to obejść - fast boot jest przeznaczone tylko dla win8,8.1 a ja mam win7 :)

[ Naruszyłeś -> Regulamin, pkt.IV.6  -> kolejne posty zamiast "Modyfikuj", scaliłem  >:(. Nie odpowiada się samemu sobie !!! - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2014, 19:27:30 wysłana przez Lzep »