Autor Wątek: Z87-G45 Gaming - dźwięk i Sound Blaster Cinema  (Przeczytany 5705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aikon82

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z87-G45 Gaming - dźwięk i Sound Blaster Cinema
« dnia: 01 Kwiecień 2014, 10:12:25 »

Witam
Od tygodnia jestem posiadaczem płyty głównej Z87-G45 Gaming i tutaj moje pytanie dotyczące karty dźwiękowej i aplikacji SB Cinema. Pytanie dotyczy brzmienia i jakości dźwięku, bo u mnie wygląda to tak, że słuchając (muzyki, filmów czy gier) na głośnikach 5+1 od Creative-a dźwięk wydaje się być ok, aczkolwiek po wsłuchaniu się wydaje się jakby był delikatnie zmodulowany. Natomiast jak słucham na słuchawkach to dźwięk słychać ewidentnie że jest zmodulowany (ma się wrażenie jakby ktoś przepuścił dźwięk przez efekt dźwiękowy flanger lub ujmując to słowami jakby ktoś puścił dźwięk przez metalową puszkę :) ). Mam słuchawki SB Tactic 3d alpha i słuchając poprzez załączoną do nich kartę dźwiękową wszystko brzmi normalnie i jest ok. Natomiast jak podłączam się do gniazd jack to dźwięk jest po prostu paskudny. Dodatkowo grając na słuchawkach, "surround" na karcie dźwiękowej od SB (słuchawek) jest ok, natomiast na SB Cinema (płyta główna) gubi się tak jakby nie potrafił obsługiwać w pełni surround, raz jest raz nie, z jednej strony działa z drugiej nie w sensie kierunków w odsłuchu. Jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem to nie mogę uruchomić zakładki Bass w SB Cinema. Pytanie czy ktoś spotkał się z czymś takim i czego to może być wina ?? Sterowników (choć są najnowsze ściągnięte po Windows 8.1 64 bit) czy może coś jest nie halo z samą płytą główną (w sensie kartą dźwiękową), a może są gdzieś jakieś ustawienia których nie znalazłem jeszcze i to one powodują taki efekt ?? Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Aikon82
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2014, 11:16:25 wysłana przez Aikon82 »

Aikon82

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Z87-G45 Gaming - dźwięk i Sound Blaster Cinema
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2014, 12:20:41 »

Witam ponownie, sprawa tak jakby trochę się wyprostowała tzn. zrozumiałem na czym polega problem, natomiast nie wiem czy to jest prawidłowe zachowanie. Odtwarzając dźwięk na głośnikach wszystko jest ok z nim, natomiast w momencie podpięcia słuchawek system (sterowniki i software) prawidłowo rozpoznaje ten fakt, ale same ustawienia nie zostają dostosowane do słuchawek w związku z czym system odtwarza dźwięk tak jakby to było 5+1 na słuchawkach stereo (stąd ten efekt flanger). Ręczne przestawienie z 5+1 na stereo naprawia problem i dźwięk jest jak należy, również przy ustawieniu stereo w SB Cinema włącza się możliwość Bass (wydaje mi się że ta właściwość powinna działać niezależnie od ustawień głośników). Na poprzedniej płycie głównej nie było takiego problemu, kiedy działy głośniki było 5+1, natomiast po podpięciu słuchawek dźwięk był prawidłowo odtwarzany i przestawiało się to w systemie automatycznie. Tutaj muszę ręcznie za każdym razem to zmieniać by dźwięk był ok i jest co najmniej irytujące. Proszę o odpowiedź czy ktoś ma podobnie? Sterowniki są najnowsze pobrane ze strony MSI, zarówno do HD Audio jak i SB Cinema.

Pozdro
Aikon82

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2014, 07:21:29 »

Podaj wersję sterownika Audio oraz SB Cinema.
Podaj także wersję BIOS.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Aikon82

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwiecień 2014, 08:00:20 »

Sterowniki Audio wersja 6.0.1.6959
SoundBlaster Ciema wersja 1.00.04 (w informacjach SB Cinema), natomiast MSI Update pokazuje że jest wersja 1.00.05 (update był wykonywany zarówno przez MSI Update jak i ręcznie a pomimo tego SB pokazuje wersję 04)
Bios 1.7

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień 2014, 08:46:27 »

Odinstaluj stare oprogramowanie SBC i zainstaluj nowe http://download.msi.com/uti_exe/sound_blaster_cinema_mb.zip
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland