Autor Wątek: GE70-2OE - Znaczenie koloru diody przycisku Power  (Przeczytany 11588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LukaszKnight

• Szeregowiec
  • *
  • :
GE70-2OE - Znaczenie koloru diody przycisku Power
« dnia: 29 Marzec 2014, 09:42:53 »

Co oznaczają kolory diody na przycisku power? Gdzieś udało mi się znaleźć tylko, że oznacza która grafika działa. Świeci w kolorze pomarańczowym i niebieskim.

Kiedy nie gram w nic i nie robię nic zaawansowanego(np przeglądarka czy zupełnie nic), to ciągle świeci mi się pomarańczowa, podczas grania tak samo. Czasem miga na niebiesko, np jak dźwigam klapę z stanu uśpienia to mignie. Laptop wrócił z gwarancji, jakoś nie wiem czy wcześniej niebieska nie świeciła się częściej.

Jak powinno być? Głównie mi chodzi o to by nie potrzebnie baterii nie wsuwało, czasem udawało mi się ponad 3h na nim wysiedzieć.

Opcja "szukaj" i Google nie dały mi odpowiedzi na moje pytanie

ProjectWho

• Kapitan
  • :
Odp: GE70-2OE - Znaczenie koloru diody przycisku Power
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2014, 16:36:27 »

niebieska oznacza zintegrowaną grafikę natomiast pomarańczowa dedykowaną.
Może masz ustawione aby przeglądarka uruchomiała się na dedykowanej grafice.
Ale w tle może masz włączony jakiś proces wykorzystujący dedykowaną grafikę

LukaszKnight

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2014, 20:14:08 »

Ogólnie mnie to nie ruszało, ale ostatnio spadł czas pracy na baterii, bo teraz ledwo 2h a było 3h. Zaktualizowałem ostatnio sterowniki od Intela, może to jest winą, chociaż wątpię. No i nie widziałem dawno by sie niebieska świeciła, nawet gdy nic nie robię. Przejrzałem procesy, wyłączyłem co mogło by coś używać GeForce'a, i bez zmian.
Przeglądarka domyślnie uruchamia się z zintegrowanej. Odpada raczej opcja ze bateria padnięta, bo laptopa mam prawie 4 miesiące.
--------
Nawet jak jestem w biosie, czy samo ładowanie systemu, nie świeci sie dioda niebieska, czyli no z tego by wynikało ze Bios wykorzystuje Geforce.. ciągle pomarańczowa, a bateria leci szybko...
--------
Dioda na sekundę zaświeca się na niebiesko gdy uruchamiam lapka od zera albo ze stanu uśpienia. I tyle widzę niebieskiego, kiedyś byłem pewien ze częściej świeciła.
--------
System karty widzi obie, a sam GeForce pisze że nie jest aktualnie włączony a dioda świeci na pomarańczowo. Także już nic z tego nie czaje..
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2014, 21:04:26 wysłana przez LukaszKnight »

diablo248

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marzec 2014, 23:54:48 »

W biosie zawsze korzysta z nvidii, wgraj HWmonitor i jeśli pokaże ci temperatury nvidii to znaczy, że jest ona aktualnie używana. Stawiał bym, że jakaś aplikacja się uruchamia na tej grafice i tak już chodzi.

LukaszKnight

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec 2014, 09:00:25 »

Jedynie chrome jest otwarty, ale on wszędzie ma zaznaczone ze uruchamiać sie ma z zintegrowanej. Dziś to samo, na bateri ledwo 2h. Co wiecej zauważyłem że wentylator ciągle chodzi, wcześniej było tak, że był niesłyszalny i co jakiś czas lekko przekręcił szybciej, a teraz sie chłodzi tak jak na zasilaniu by był podpięty.

PIOTREK8_4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec 2014, 09:39:16 »

Witam mam dokładnie ten sam problem oczywiście na windows 8.1 bo na siódemce wszysko gralo. Sprobuj zainstalować sterowniki nvidii z plytki dolaczonej do lapka u mnie pomoglo dioda zaczela swiecic w kolorze blue ale i tak zainstalowałem najnowsze bo nie chce siedzieć na starych sterach a probowalem już wszystkiego i niestety pomarancza swieci jak swiecila. Mysle ze wina lezy po stronie sterownikow nvidii na win 8.1.

P.S. MSI w końcu moglo by cos tym zrobić laptop kupiony za nie male pieniądze a nie działa taka pierdola. A nie bardzo mi się uśmiecha przechodzić spowrotem na Windows 7.

ProjectWho

• Kapitan
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marzec 2014, 10:48:50 »

Hmm no ja mam GE70-2OC i jest wszystko w porządku a mam windowsa 8.1 i najnowsze serowniki.

Mam pomysł, spróbujcie wyłączyć GTXa z menadżerze urządzeń i wtedy powinien przełączyć się na zintegrowaną. Jak nie to sądzę że będziecie mieli uszkodzoną zintegrowaną i wtedy będziecie mili czarny ekran ale po restarcie powróci na GTXie.
Jeżeli przełączy się na zintegrowaną to wtedy coś ze sterami :)

PIOTREK8_4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marzec 2014, 14:44:40 »

Niestety probowalem wylaczyc i nic z tego obraz wyswietla się prawidłowo a dioda nawet nie pyknie. Wedlug mnie karty przelaczaja sie prawidłowo tylko dioda tego nie sygnalizuje bo nie zauwazylem żeby mi bateria leciała ani w grach spadkow fpsow.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2014, 14:49:54 wysłana przez PIOTREK8_4 »

LukaszKnight

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marzec 2014, 22:06:32 »

Na lapku wszystko śmiga ładnie, karta działa którą wybiorę, ale jedynie co to ta bateria, nagle nie potrafi mi wytrzymać 2h(dzis było 1,5, a norma było zawsze 3). Znalazłem stare zdjęcia lapka (sprzed dwóch tygodni, tydzień temu był na gwarancji wysłany), to gdy mialem normalnie pulpit włączony to ładnie świeci sie na niebiesko. Nic by mi nie przeszkadzało gdyby nie bateria, po to mam laptopa by go móc używać bez baterii w końcu..

Mnie znowu się wydaje ze to aktualizacja sterów z Intela, po tym zauważyłem że coś nie tak. Spróbuje zainstalować te z płytki, choć nie ukrywam, że lepiej chyba jak sterowniki sa nowsze..

----------
Problem rozwiązany! :) Niebieska dioda znowu ładnie świeci, i powiadomienia z programu nvidii równocześnie pokazuje razem z diodą, gdy się karta przełącza. Przeinstalowałem wszystkie stery z Intela, co nic nie dało, po reinstalacji sterów z nvidii wszystko wróciło do normy. Prawdopodobnie po aktualizacji z grafiki intela, coś musiało się "pogryźć" ze sobą no i tak wyszło. Jutro zrobię test baterii, mam nadzieje że będzie znowu ładnie 3h.

Ciekawostka jaką znalazłem, wyłączałem po kolei wszystkie procesy by zobaczyć co niby używało mi geForca(okazało sie że nic). Ale gdy wyłączyłem wszystkie programy/usługi z Audio, muzyka leciała jednocześnie z głośników wbudowanych jak i w słuchawkach. Kiedyś szukałem jak takie coś zrobić, no i wystarczy procesy odpowiednie wyłączyć :)

Także dzięki wam za pomoc
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2014, 00:14:00 wysłana przez LukaszKnight »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Kwiecień 2014, 13:32:38 »

Spróbujcie zainstalować najstarsze sterowniki do karty graficznej Intela, jeśli nie pomoże to spróbujcie zainstalować najnowsze stery, miałem podobny problem na Win8.1. Można też wyłączyć https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=8694.0
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

PIOTREK8_4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień 2014, 16:20:17 »

Niestety nic nie pomoglo chyba jest to nie do ogarniecia.

bobkraj

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień 2014, 11:34:59 »

Ja sobie z diodą poradziłem w taki sposób:

- wchodzisz do panelu sterowania Nvidia,
- w górnym menu wchodzisz do "Pulpit" i zaznaczasz tam "Wyświetl aktywność karty graficznej w obszarze powiadomień" (generalnie w "Pulpit"mam zaznaczone ptaszki przy wszystkich opcjach),
- następnie klikasz w "pokaż ukryte ikony na pasku menu,
- w otwartym oknie najeżdżasz na ikonkę "aktywności karty graficznej Nvidia" i widzisz lub nie otwarte procesy, jak jakieś programy są na liście to znaczy, że korzystają z karty Nvidia czyli pali się żółta lampka,
- jeżeli chcesz usunąć te programy z listy to musisz w "panelu sterowania Nvidia" ustawić w "zarządzanie ustawieniami 3D" z jakiej karty mają korzystać wspomniane programy - w twoim wypadku musi to być karta zintegrowana,
- jeżeli natomiast masz uruchomiony program, który musi korzystać z karty Nvidia to niestety ale "żółta" będzie się świeciła non stop

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie w końcu wszystkiego na pewno nie wiem.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2014, 11:36:49 wysłana przez bobkraj »

PIOTREK8_4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwiecień 2014, 11:57:45 »

Tak tez już sprawdzałem i zaden program nie jest używany przez dedykowana karte. Tylko dziwi mnie w tym wszystkim to ze ja zainstaluje stery nvidii z plytki to wszystko gra swieci się na niebiesko i nie maja znaczenia sterowniki intela czy sa najnowsze czy starsze a jak zaistaluje jakakolwiek inna wersje sterawnika nvidii przestaje swiecic na niebiesko to jest bardzo dziwne a jeżeli chodzi przelaczanie kart to się przelaczaja prawidłowo.