Autor Wątek: Przywrócenie BIOS 270x gaming 2g  (Przeczytany 2581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maryjan88

• Szeregowiec
  • *
  • :
Przywrócenie BIOS 270x gaming 2g
« dnia: 08 Luty 2014, 07:52:36 »

Witam,

zrobiłem błąd i najprawdopodobniej wgrałem zły BIOS (nie do tego S/N). Teraz karta daje obraz dopiero jak wejdzie windows. Niestety winflash nie chce się uruchomić, a z cmd wyrzuca no valid adapter could be found! Video Bios not updated! . Dodam że mam zapisany oryginalny BIOS, lecz jak go teraz przywrócić..

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Przywrócenie BIOS 270x gaming 2g
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2014, 08:09:17 »

Spróbuj komendą atiflash -i 1 >>nazwa_bios.bin<< lub atiflash -f -p 1 >>nazwa_bios.bin<<
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2014, 08:11:16 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

maryjan88

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2014, 08:14:38 »

Ten sam problem no valid adapter could be found! Video Bios not updated! . Btw używam atiwinflash, ponieważ atiflash wywala że nieobsługiwana aplikacji 16 bitowa i niezgodna z 64 bitowym systemem.

maryjan88

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2014, 08:22:43 »

Dzięki wielkie poszło.
atiflash -f -p 1 >>nazwa_bios.bin<< z komendy tyle ze zamiast 1 dałem 0

Ale to i tak nie rozwiązuje przyczyny dla której zmienialem bios a mianowicie  Wszystko działa ok z zestawem i5 4570 (na procu SilentiumPC Fortis 2), mobo msi h87-g43 w obudowie zalman z3 plus, niestety martwią mnie wysokie temperatury na karcie z odczytów czy to gpu-z czy msi afterburner. Otóż w każdej z recenzji w/w karty max temp wynoszą około 64-70*C natomiast u mnie dobija do 84*C po grze w FC3 czy tez AS:BF (W8.1). Stery najnowsze bety catalyst.
Oczywiście wentylatora na karcie prawie nie słychać (jest w auto); gdy w afterburnerze zrobie manuala z obrotami powyżej 60% przy 55* i rosnąco temperatura dobija do 70*C ale jest bardzo głośno...

Czy to kwestia bios czy coś jest spierdzielone ?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2014, 14:09:14 »

Podaj s/n karty udostępnię Ci  odpowiedni BIOS
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

maryjan88

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2014, 15:13:35 »

Podaj s/n karty udostępnię Ci  odpowiedni BIOS

Nie jest to jednak wina biosu, a ja głupi szukałem przyczyny tam gdzie jej nie ma.. Otóż jeden z wiatraków się nie kręcił. Popchnąłem go leciutko i zaczął się kręcić, również po paru włączeniach/wyłączeniach komputera. Jak znowu przestanie kręcić to chyba niestety gwarancja... A bios chyba mam najnowszy bo TV303MS.113 (mam pamięci hynixa).
Pozdrawiam i proszę o odpowiedz czy spotkałeś się z takim problemem "wentylatorowym" :P

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2014, 23:40:21 »

Najnowszy BIOS do karty masz <a href="https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=8953.msg34598#msg34598">tutaj</a>

MSI FAE Poland