Autor Wątek: MSI Radeon R9 270 Gaming Edition 2GB - problem  (Przeczytany 1550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Racha

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Radeon R9 270 Gaming Edition 2GB - problem
« dnia: 10 Grudzień 2013, 05:53:16 »

Witam,

Wczoraj dokonałem zakupu wymarzonej karty (MSI Radeon R9 270 Gaming Edition) i jestem załamany. Chodzi o wydajność karty:

Przesiadałem się z Radeona HD5670 (3 lata wcześniej kupiłem tę kartę za 320zł, więc nie była to żadna rewelacja, nawet jak na tamten okres). Po instalacji nowej karty oraz sterowników odpaliłem na próbę Far Cry 2, Assasin's Creed 2 na max ustawieniach. Okazało się, że jest brak wyraźnej poprawy w płynności gry. Następnie sprawdziłem wydajność w 3DMark06. Stary Radeon osiągał wyniki w granicach 10100pkt, nowy (R9) od 10800 do 11300pkt. Karta ta powinna pkt zbliżać się do granicy 30000pkt.

Przeinstalowałem system (choć był postawiony od około 2 tygodni), zainstalowałem ponownie sterowniki. Niestety sytuacja się nie zmieniła. Zarówno w 3Dmark jak i w grach.

Specyfikacja mojego PC

System: Windows XP 32bit
Procesor: AMD Athlon II X3 445
Płyta: ASRock M3A770DE
RAM: 4GB DDR3 1333 GoodRam
Zasilacz: 600W Modecom

Czy ktoś ma jakiś pomysł, z czym może być związany problem? Przed zakupem karty sporo o niej czytałem, więc wiem że wydajność karty powinna być o wiele, wiele wyższa.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Radeon R9 270 Gaming Edition 2GB - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2013, 08:03:16 »

Powodem mogą być :
- słaby procesor
- PCI-e x16 w wersji 2.0
- sterowniki dla karty pod system Win XP
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Racha

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI Radeon R9 270 Gaming Edition 2GB - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2013, 14:54:41 »

Witam ponownie,

Chciałem tylko potwierdzić, że sprzedawca również stwierdził, iż mam za słaby procesor (żeby nie zrażać nikogo do samej karty). Szkoda tylko, że nie zasugerował tego parę dni przed zakupem, jak przedstawiałem mu specyfikację mojego PC i pytałem czy nie będzie problemów z kartą...

Zdawałem sobie sprawę, że mój procesor to nie demon szybkości, ale nie spodziewałem się, że może to aż tak ograniczyć wydajność karty. Co ciekawsze, lepsze wyniki w niektórych grach osiągam na starym Radeonie. Podejrzewam, że to może być spowodowane  PCI-e w wersji 2.0.

Dziękuję za szybką odpowiedź; pozdrawiam.