Autor Wątek: MSI GE60 2OC - automatyczna regulacja podświetlenia  (Przeczytany 10004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

taquito

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GE60 2OC - automatyczna regulacja podświetlenia
« dnia: 16 Listopad 2013, 16:39:29 »

Witam, posiadam notebooka MSI GE60 2OC. Posiada on taką "opcję", która dostosowuje jasność podświetlenia ekranu do aktualnego koloru wyświetlanego obrazu. Tj. kiedy przeglądam jasną stronę to obraz się rozjaśnia, natomiast gdy jest to ciemna strona to ekran przyciemnia się. Czy jest jakiś sposób, aby to wyłączyć? Jest to trochę uciążliwe, gdy przeglądam internet i ciągle oglądam inną stronę, ekran ciągle zmienia jasność :/

Dragon2

• Sierżant
  • **
  • :
  • Dragon Edition 2
Odp: MSI GE60 2OC - automatyczna regulacja podświetlenia
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2013, 17:22:47 »

Witam, posiadam notebooka MSI GE60 2OC. Posiada on taką "opcję", która dostosowuje jasność podświetlenia ekranu do aktualnego koloru wyświetlanego obrazu. Tj. kiedy przeglądam jasną stronę to obraz się rozjaśnia, natomiast gdy jest to ciemna strona to ekran przyciemnia się. Czy jest jakiś sposób, aby to wyłączyć? Jest to trochę uciążliwe, gdy przeglądam internet i ciągle oglądam inną stronę, ekran ciągle zmienia jasność :/

Może masz jakieś zwidy  ?

taquito

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2013, 18:17:35 »

Nie, nie mam. Inne osoby też to widzą.

Dragon2

• Sierżant
  • **
  • :
  • Dragon Edition 2
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2013, 19:36:40 »

Nie, nie mam. Inne osoby też to widzą.

Zobacz konfiguracje karty graficznej .. 

taquito

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad 2013, 19:41:08 »

Zobaczyłem.

[ Napisz coś konkretnego, albo takie denne nic nie wnoszące posty pójdą do Kosza - Lzep ]

Odpowiedziałem na poprzedni post, który według mnie nic nie wnosi i jest równie niekonkretny jak moja odpowiedź. Niczego się z tego posta nie dowiedziałem...
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2013, 21:35:40 wysłana przez taquito »

Dragon2

• Sierżant
  • **
  • :
  • Dragon Edition 2
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopad 2013, 06:09:59 »

Jak ci mam to przekazać, namalować ?

Gdzie zaglądałeś do konfiguracji karty graficznej ?  Jakie czynności wykonałeś ?

Napisz używając głowy, będziemy procedować dalej .. Pozostały ustawienia opcji zasilania.

taquito

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopad 2013, 09:23:33 »

O właśnie, ustawienia zasilania to dobra wskazówka.
Znalazłem tą opcję w ustawieniach zasilania, a konkretnie w trybie oszczędzania energii pod nazwą "Włącz funkcję jasności adaptacyjnej".
Dzięki za pomoc ;)

tommek82

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2014, 18:26:28 »

O właśnie, ustawienia zasilania to dobra wskazówka.
Znalazłem tą opcję w ustawieniach zasilania, a konkretnie w trybie oszczędzania energii pod nazwą "Włącz funkcję jasności adaptacyjnej".
Dzięki za pomoc ;)

Witam

Może się przyda komuś, miałem ten sam problem z funkcją automatycznego ściemniania ekranu, zwłaszcza w nocy było to drażniące przy oglądaniu filmów, w opcjach zasilania Windows nie mogłem znaleźć tej funkcji do wyłączenia, znalazłem w Usługach funkcję która za to odpowiada i ją wyłączyłem ale efekt dalej ten sam. Dopiero przypadkowo znalazłem gdzie to się wyłącza, a mianowicie we właściwościach grafiki Intel HD trzeba kliknąć okienko zasilanie, później zakładka Zasilane z baterii i trzeba wyłączyć "Automatyczna zmiana jasności ekranu" i "Technologia zużycia...." i voila funkcja ściemniania wyłączona :)