Autor Wątek: MSI Z87 GD45 Gaming - Komputer się nie uruchamia  (Przeczytany 5534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Unicorn

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Z87 GD45 Gaming - Komputer się nie uruchamia
« dnia: 28 Październik 2013, 19:37:46 »

Witam kupiłem Nową płytę taką jak w tytule złożyłem kompa z praktycznie wszystkich nowych części:
Płyta główna: MSI Z87 GD45 Gaming
Procesor:Core i7 4771
Grafika: CrossFireX 2x Gigabyte R9 280x Windforce3x
Dysk: Kingston SSD V300 120 GB SATA/600 + WD Calviar 1 TB SATA/300
Pamięć: G. Skill 1600 mhz 2x8gb cl9 Ripjawx
Zasilacz: Aerocool Templarius Imperator 1150W 80+ Gold
Bluray/DVD-RW: LG (modelu nie pamiętam)
Karta Muzyczna: Creative X-fi Titanium

Przechodząc do sedna kompa złożyłem w nocy z piątku na sobotę 25-26 października i wszystko działało do Poniedziałku rano 28 października 2013 roku.
Fakt może zrobiłem błąd lecz dolna karta graficzna zasysała w kierunku wentylatorów kable od Ac'97 (od panelu na górze obudowy) które latały luzem i powodowało to dyskomfort słuchowy więc otworzyłem obudowę i wyciągnąłem kabel z gniazda HDAudio na płycie głównej i od tamtego momentu komputer nie chce się uruchomić wcale nie reaguje na naciskanie przycisku power tak jakby zasilacz nie dawał zasilania lecz podłączałem inny zasilacz i jest dokładnie to samo. Co się dzieje czy to możliwe że płyta główna się zjarała. To moja pierwsza płyta główna od MSI ale po takim doświadczeniu nie wiem czy kiedykolwiek kupię jeszcze coś produkcji MSI :(

odpowiadając na pytania czy wszystko było dobrze podłączone odpowiedź brzmi tak przecież działało przez dwa dni bez żadnego problemu :)

Proszę o pomoc co robić?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Z87 GD45 Gaming - Komputer się nie uruchamia
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2013, 15:29:55 »

Jakie są dokładne objawy?
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Unicorn

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2013, 18:41:24 »

płyta już została wysłana do serwisu agito.pl jak się okazało to podobno piny gniazda procesora były powyginane (w co osobiście nie wierzę) co było dla mnie dziwne gdyż jak pisałem wcześniej przez 2 dni płyta działała bez problemowo po za tym dostałem towar rozpakowany choć zapakowany w paczce to nie posiadał on oryginalnej folii na opakowaniu płyty głównej co może oznaczać że ktoś otwierał opakowanie z płytą przede mną czyli właściwym klientem danej części.

Prawdopodobnie dostanę naprawioną płytę choć i tak mnie takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje gdyż musiałem zamówić inną płytę główną innego producenta ponieważ jak napisałem zraziłem się do MSI po takim incydencie a z nową płytą nie mam żadnych problemów więc jeżeli płyta główna wróci pójdzie na sprzedaż.

PS. Prawdopodobnie nic też innego od MSI nie kupie gdyż nie interesuje mnie sprzęt który działa dwa dni :(
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2013, 18:49:36 wysłana przez Unicorn »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2013, 13:10:27 »

Jeśli płyta nie była zapakowana w folię to może oznaczać ,że była wcześniej odpakowywana/używana
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Maniek1

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2013, 09:25:20 »

MSI ma rację kupiłeś płytę którą ktoś używał zepsół i myślał że upchnie jako nową. Powinienś zgłosić reklamacje masz do tego prawo.