Autor Wątek: Z87 G45 Gaming - problem - restarty i UEFI  (Przeczytany 6233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petavius

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z87 G45 Gaming - problem - restarty i UEFI
« dnia: 10 Lipiec 2013, 18:35:03 »

Witam
Nie ma działu dla 1150 więc piszę tu. Kupiłem płytę Z87 G45 Gaming, poskładałem i5 4670k , 2x8 GB ddr3 Viper3 Patriot, które zamontowałem jak w opisie w dimm2 i dimm 4 - efekt komputer uruchamia się działa 2-3 sekundy i restart i tak w kółko. Kiedy umieszczam pamięci w dimm 1 i dimm 2 wszystko działa ale tylko single channel (nawet system dało się zainstalować i zrobić upgrade uefi do najnowszej wersji (program sam znalazl i zainstalował najnowszą wersję), kiedy włożę jedną pamięć w dimm 3 lub 4 albo jakakolwiek konfiguracja pamięci w jednym z tych dimmów powoduje objawy jak wyżej. Pamięć sprawdziłem na innym kompie programem memtest i wszystko jest ok, pamięć znajduje się na liście kompatybilności na stronie us.msi.com. Co więcej kiedy ustawiam w UEFI  opcję Windows 8 enabled czy coś takiego i fast boot (posiadam dysk ssd) płyta nawet nie wchodzi do UEFI tylko wywala jakiś EFI Shell - nie wiem co o tym sądzić. Ogólnie to płyta pojechała na gwarancji jako uszkodzona ale zastanawiam się czy aby na pewno była trafiona. Kolejna sprawa to przy okazji chciałem zapytać jaki jest czas wymiany lub naprawy gwarancyjnej - serwis buja sie już prawie 3 tygodnie i nie wiem co o tym wszystkim mysleć.
Pozdrawiam

Groblen

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Z87 G45 Gaming - problem - restarty i UEFI
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2013, 21:18:42 »

14 dni powinno być razem z przesyłką, więc dzwoń do nich.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Z87 G45 Gaming - problem - restarty i UEFI
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2013, 10:03:32 »

Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland