Autor Wątek: Gwarancja i wymiana karty  (Przeczytany 3907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcinp1984

• Szeregowiec
  • *
  • :
Gwarancja i wymiana karty
« dnia: 19 Marzec 2013, 12:52:46 »

Wiatm serdecznie,

Jak wygląda realizacja gwarancji w przypadku kart graficznych msi? 2 miesiące temu oddałem do sklepu na gwarancje kartę graficzną. Prze prawie dwa miesiące podobno był status "wymiana" po czym dzisiaj otrzymuje paczkę z kartą - pudełko od mojej karty, karta jakaś inna co widać po numerach seryjnych no i oczywiście używana.  Nie wiem, czy sklep robi jakiś przekręt, czy o co tu biega. Kupiłem nową kartę a otrzymałem używaną? Przecież każda szanująca się firma w przypadku braku możliwości naprawy towaru wymienia go na nowy albo zwraca pieniądze. Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Czekałem 2 miesiące, żeby otrzymać starą kartę? Jeśli tak to wygląda w MSI to zapewne jest mój pierwszy i ostatni zakup czegokolwiek w tej firmie.

[ Temat jest nieprawidłowy -> Regulamin, pkt.IV.3. Możesz sobie mieć pretensje do firmy MSI, ale to nie zwalnia Cię od zapoznania się i przestrzegania regulaminu Forum - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2013, 17:33:16 wysłana przez Lzep »

Marcin72

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Gwarancja i wymiana karty
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2013, 12:22:43 »

Tak wygląda niestety serwisowanie kart graficznych msi (nie wiem jak mb).Padła mi grafa hd 6950 TF II 2gb , i właśnie otrzymałem na wymianę hd 6950 TF III 1 gb , co prawda parametry ma trochę lepsze , oprócz ilości ramu ,ale karta nosi wyraźne ślady użytkowania (kurcze po co ja o swoją tak dbałem i chuchałem?),a co gorsza widać że była naprawiana (na laminacie widać ślady lutowania a na obudowie chłodzenia widać rysy, rurki chłodzenia były obklejone żółtą papierową taśmą klejącą ) normalnie żenada , a na dodatek przy dużym obciążeniu piszczą cewki .Przez ostatnie lata byłem zadowolony z ich produktów , ale po tym serwisowaniu to ostatni produkt MSI jaki kupiłem.A szkoda, miałem z 5 płyt msi i 1 (słownie , jedną) kartę graficzną , do dziś zachodzę w głowę co mnie podkusiło że ją kupiłem.Rozumiem prawa ekonomi ,ale nie rozumiem podejścia do klienta , ponoć jeden zadowolony to dwóch następnych nowych klientów , niestety nie w tym przypadku.Trudno , na szczęście są inni producenci którzy bardziej dbają od klienta.

boberian

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2013, 09:26:26 »

Naprawdę Lzep.... taki komentarz  na oficjalnym forum producenta "Możesz sobie mieć pretensje do firmy MSI," jest on trochę lekceważący. Osobiście właśnie też oddałem do sklepu kartę graficzną 7950 Twin Frozr2, który po prostu nie działał - nie przechodził żadnego benchamrku graficznego do tego czasami sam się wieszał na windowsie. Jeżeli teraz dostanę jakiegoś gniota z widocznymi cechami użytkowania to będzie to jakaś pomyłka... kupowanie sprzętu z górnej półki tylko po to aby dostać jakąś używkę równie dobrze dostępną z Allegro?!?

Takie zachowanie to po prostu za przeproszeniem można sobie wsadzić...  Domyślam się, że polski, europejski klient jest inaczej traktowany niż z USA ale bez przesady, a jak mi się później zepsuje taka karta graficzna od temperatury bo np. ktoś w serwisie źle  zamontował chłodzenie to następnie napiszecie, że nie podlega to gwarancji ponieważ zgodnie z pkt 4. w 'Przypadki nie objęte gwarancją' jest wymieniona wysoka temperatura.

Czyli jaki jest sens kupowania kart graficznych za 1000zł+...już widzę minę klienta który kupiłby Titana albo 7990 i nagle dostałby używkę...żal

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2013, 08:22:59 »

Naprawdę Lzep.... taki komentarz  na oficjalnym forum producenta "Możesz sobie mieć pretensje do firmy MSI," jest on trochę lekceważący.
Lekceważący - kogo ? Przecież masz prawo mieć uwagi i pretensje  :).
A tymczasem wątek nadal ma niewłaściwy temat - czyli lekceważony jest Regulamin i moderator !

Pozdr.  :(
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...