Autor Wątek: Megabook s270 upgrade biosu - ROZWIĄZANY  (Przeczytany 4225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
Megabook s270 upgrade biosu - ROZWIĄZANY
« dnia: 01 Luty 2006, 20:34:27 »

Witam, jestem szczesliwym posiadaczem megabook s27o na sempronie 2800.
Z uwagi na zdarzajace sie od czasu do czasu dziwne zachowania kompa przy otwarciu napedu dvd lub przy nacisnieciu klawiszy funkcyjnych kiedy to gasnie wyswietlacz i zaden klawisz nie dziala tak ze musze fizycznie zrestrtowac, postanowilem dokonca upgrade biosa do ver. 4.30 z posiadanej obecnie ver. 3.50
problem w tym ze w udostepnianym na stronach spakowanym pliku sa nast pliki:
a1013ams.430
a1013ams.bat
afudos.exe
na stronach jest tez info zeby uzywac narzedia do flashowania zalaczonego w sciaganym pliku
i niestety zadnej instrukcji obslugi :( po zmudnych poszukiwaniach znalazlem na stronach asusa instukcje flashowania tym afudosem jednakze nic nie zadzialalo.
Ktos ma koncepcje jak mi pomoc?
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2007, 20:44:08 wysłana przez muti79 »

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Megabook s270 upgrade biosu
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2006, 15:02:21 »

no i co z tym Megabook-iem? dziala normalnie juz?

ps. chialbym sobie kupic s270 z turionem ale nigdzie nie chca mi dac dobrego kredytu na jego zakup :(
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2006, 15:05:08 wysłana przez Phuong »

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2006, 20:01:51 »

To raz jeszcze ja.

Czy ten model jest sprzedawany z 1 koscia 512MB ,czy 2x256?  oraz jaka predkosc ma dysk 60GB(5400rpm,czy 4200rpm)? i ile pamieci podrecznej? 2 MB,czy 8MB?

Czy jest on jeszcze sprzedawany z torba i myszka gratis?

Pozdr.

ps.licze na odpowiedz admin a

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2006, 22:38:32 »

hej
na razie problemy zniknely przynajmniej z dzownym zawieszaniem,
zdarza sie natomiast restart kompa po tym jak na chwile komp sie zawiesi i pojawi sie niebieski ekran
niestety nie zdaze nawet odpalic menedzera zadan by zamknac proces ktory zawiesil kompo... :(

co do pytania do admina, to chyba zaden tu nie zaglada :(
nie mowiac juz ze na maila MSI Polska tez nie odpowiada
pozostaje wiec tylko niezawodny telefon... :)

pozdr
P.S> w dalszym ciagu czekam na rade dot. biosa

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2006, 05:47:06 »

wspolczuje z tym biosem i brakiem wsparacia ze strony MSI POLSKA :(

Chcialem kupic tego notebooka ale teraz juz sam nie wiem..? jezeli maja takie podejscie do klienta?--to chyba nie warto w ta firme pakowac $ :(-szkoda.

niebieski ekran moze powodowac mnostwo rzeczy! w tym fizyczne uszkodzenie sprzetu.Probowales zrobic format dysku i wgrac swiezutkiego winXP? najlepiej czysta wersje bez programow MSI-jezeli sa takie.A jeszcze lepiej to wgraj sobie XP-PRO na probe-jezeli masz plytke.

Gdy u mnie na ACER pojawiaja sie niebieskie ekrany -to wlasnie robie... i problem znika w 100%

ps. ta obudowa rzeczywiscie jest w 100% z magnezu? i jaki ma ekran?- bo czytalem(tylko),ze ma swietny :) ?
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2006, 05:49:26 wysłana przez Phuong »

witek_p

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2006, 07:49:49 »

http://217.172.39.212/~forum/lofiversion/index.php/t116921.html
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/problemy.php?id=2691
Dodam że po flashu powinieneś wejść do Biosu, dać Load Default Setting, wyjść zapisując zmiany, wejść jeszcze raz po restarcie, ustawić jak powinno być i wyjść zapisując zmiany.
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2006, 08:41:26 »

Phuong, generalnie poza tymi rzeczami, o ktorych pisalem laptop jest bardzo fajny, a ekran wprost bombowy, ostry jak zyleta, znajomi jak go widza to nie moga uwierzyc, inne laptopy wymiekaja :)
pozostale komponenty tez sie sprawuja dobrze: nagrywarka, bluetooth, wifi. Bateria tak jak podaja 3,5 godz. spokojnie wytrzymuje.
W tej cenie na razie nie ma rynku w tej klasie  (12,1 cala) konkurencji.

co do obudowy to czy to tylko magnez to nie powiem ale jest calkiem solidna, ale mam go dopiero 2 miesiace wiec wiecej nie powiem
co do niebieskiego ekranu to on ma swiezutki system z tym ze taki jaki byl w zestawie czyli WinXP Home :( wiec innego nie bede wgrywac. Ma za to fajny system odzyskiwania obrazu dysku (z ukrytej partycji) wiec jak co sie schrzani to w 5 minut mam swiezy systemik wgrany.
pozdr

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2006, 09:21:17 »

spotkalem sie z wieloma problemami na forach z tym modelem:( -a mianowicie, mnostwo problemow z turionami wyzej taktowanymi niz 1,6Ghz.--ciagle zwisy lapka.
"This is a complex issue involving the CPU, RAM and video RAM, which is part of system RAM"

Ogolnie ,z tego co pisza na zagranicznych forach(wielu uzytkownikow) ten model zostal wypuszczony na rynek bez przetestowania go wczesniej :(

"MSI should really give an official word on this white screen death problem if they cannot find a quick solution. MSI should release a document like "MSI 1013/s270 Repair Advisory" on its website if this could not be fixed by a bios update."
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2006, 17:19:24 wysłana przez Phuong »

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Megabook s270 upgrade biosu - rozwiazanie problemu
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2006, 06:54:16 »

Witajcie
znalazlem rozwiazanie problemu. przyslal mi je jakis czlowiek, ktory na swoich stronach opisywal tego laptopa http://craig.copi.org/computers/ms-1013/

cytuje:
I just ran a1013ams.bat.  It contains the command:
afudos /iA1013AMS.430 /n /pbc /eb

wystarczylo wiec tylko po zbootowaniu napisac a1013ams.bat  :)
bios zaktualizowany :)
pozdrowienia

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Luty 2006, 07:50:07 »

ale przeciez MSI daje program "Live Update 3" ,ktory sam pobiera bios z netu i go instaluje..
# Online update BIOS/Driver/Firmware/Utility.
# Live Monitor auto-detects and suggests the latest BIOS/Driver/Utilities information.
,wiec dlaczego nie skorzystales z latwiejszego sposobu?

na jaki bios zmieniles?-- pod RS 480,czy 482?

No i jak sie teraz zachowuje komp?

masz piec ddr333? ciekawe jak sie zachowaja ddr400?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2006, 07:55:43 wysłana przez Phuong »

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Luty 2006, 08:23:38 »

Live Update nie wykrywa biosow dla laptopow :( a tym samym ich nie sciaga
wiec musisz robic manualnie

ja mam chipset RS480 (taki jest w modelu na Sempronach)

komp jest OK ale pelna opinie wyrobie sobie za pare dni
co do pamieci to nie pamietam jaka mam ale to chyba gdzie mozna znalesc jaka daja w zestawie (ja jedynie kupilem dodatkowe 256 by miec 512)

pozdr
P.S niestety do tej pory nie mam torby bo nie moge znalesc odpowiedniej do wym 12,1 cala, moze ktos doradzi?

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2006, 10:23:37 »

ja bym sobie kupil to: http://www.allegro.pl/item87394458_crumpler_gimp_12_pokr_nowy_vat_wieczysta_gw.html 
po wlozeniu lapa do tego mozesz go nosic w kazdym plecaku! :)

ps. probowales korzystac z wersji Live Update 3 ?-- bo w opisie jes,ze najwazniesza funkcja tego prgramu jest wlasnie instalacja biosu !--dziwne

napisz mi jeszcze jak wyglada sprawa wiatraka? gdy pracujesz w www i przy duzym obciazeniu?--wiem,ze to nie turion ale... jestem ciekawy?--glosny jest?
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2006, 10:27:24 wysłana przez Phuong »

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Luty 2006, 17:30:52 »

Korzystalem z najnowszej wersji live update i nie wykrywa biosu

laptop pracuje bezszelestnie, a to dla mnie zaraz po wielkosci bylo najwazniejsze
jak sie mocno go obciaza to zaczyna sie szybciej krecic ale sam nie wydziela glosu a dzwiek jedynie pochodzi z dmuchajacego powietrza

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Luty 2006, 18:30:22 »

To co wczesniej pisalem na temat zawieszania sie  z turionami wyzej od 1,6Ghz ma chyba zwiazek z pamiecia ddr400.. w nowym biosie podobno jest mozliwosc obnizenia taktowania pamiecu do ddr333 co rozwiazuje problem z niestabilnoscia.

Moglbys mi napisac od jakiej temp. procesora wlacza sie wiatrak?
Ty piszesz,ze jest bezszelestny? -- to znaczy,ze wiatrak cicho chodzi,czy ,ze wogole sie nie wlaczA?

bo z tego co wyczytalem to jest to cos od 45C--czy tak?--w kazdym razie wiatrak wlacza sie co chwile i to mnie martwi...  na moim pentium m 1,73 wiatrak nigdy sie nie wlaczy gdy mam najnizsze taktowanie  800mhz( np: na baterii)

« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2006, 19:07:08 wysłana przez Phuong »

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2006, 21:32:49 »

Hej
naprawde ciezko mi odpowiedziec w jakiej temp wlacza sie wiatrak :) moja ciekawosc az tak gleboko nie siega :)
wiatrak oczywiscie przy obciazeniu procesora wlacza sie jednakze nie wydaje zadnych mechanicznych dzwiekow (furczenia, brzeczenia) poza szumem wiatru jaki wytwarza
dlatego uwazam, ze jest naprawde cichy a na czestotliwosc wlaczania nie zwrocilem uwagi, to chyba zalezy od obciazenia procka

mysle ze juz wyczerpalismy temat upgradu biosu :)
dzieki wszystkim za odpowiedzi
pozdr

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Marzec 2006, 13:30:42 »

Heja!

i jak?

po zmianie biosu masz jeszcze zwisy systemu?

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Marzec 2006, 14:57:25 »

Hej
musze powiedziec ze od zainstalowania tego biosa wszystko sie uspokoilo i odpukac zeby dalej tak bylo :)
komp dziala bez zarzutu, szkoda ze tyle zachodu i szukania bylo zeby ten bios podmienic

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Marzec 2006, 15:46:25 »

:)
To dobrze :)

Chyba zdecyduje sie na model z sempronem...

matryca ma dobre katy widzenia?--nie ma z nia problemow??-- no i jak sie sprawuje na zew. domu  --domyslam sie,ze wszystko widac tylko nie obraz z kompa :)

i czy to prawda,ze sempron na baterii nie moze byc wyzej taktowany niz 800mhz?  ???
tak wynika z tego tesu: http://egielda.com.pl/?str=art&id=342&action=all
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2006, 18:45:41 wysłana przez Phuong »

muti79

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Marzec 2006, 20:52:10 »

matryca byla jedna z glownych walorow, ktore zadecydowaly o wyborze tego laptopa, w porownaniu z innym laptopami jest po prostu super
ma bardzo duzy kat widzenia (wiekszy w poziomie niz w pionie) oraz ostrosc, ktorej brakuje innym
nazewnatrz (a korzystale tez na wolnym powietrzu nie mialem zadnych problemow z widocznoscia, ale najlepiej jak sam ocenisz na zywo. Ja zanim sie zdecydowalem dokladnie obejrzalem laptop w sklepie.
co do taktowania procka na baterii to nie wiem bo nie sprawdzalem, ale dla mnie nie bylo roznicy w wydajnosci (filmy, internet, programy biurowe). Nie odpalalem na nim zadnych gierek :)
warto sobie oczywiscie dokupic dodatkowe 256 pamieci RAM co napewno poprawia konfort pracy

jak jestes zainteresowany minimalizacja kosztow to firma Medion wypuscila na jego bazie swoje laptopy o lepszych parametrach i nizszej cenie (tylko juz pod marka Medion)
tylko nie wiem czy sa dostepne w Polsce (napewno w Niemczech)

pozdrawiam

Phuong

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Marzec 2006, 05:47:42 »

Te mediony to rzeczywiscie to samo co MSI s270  ale zamiast 4300zl placisz 3600zl( z wysylka)

,zeby jeszcze na raty sprzedawali  ;D  gdybym mial gotowke to kupilbym w Niemczech....