Autor Wątek: 945GCM5-F V2 (MS-7267) 4.0 brak mozliwości uruchomienia Biosu oraz brak dzwięku.  (Przeczytany 9590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

winmap

• Szeregowiec
  • *
  • :

Przepraszam że łączę dwa tematy.
Windows XP Professional SP3
DDR 2 4gb
Płyta 945GCM5-F V2 (MS-7267) 4.0 (a pro po płyty widziałem że potrzebny był nr seryjny. U mnie jest taki problem że nie posiadam iż komputer był reklamowany w msi z racji że płyta powszednia się spaliła. Mam opakowanie od starej ale od nowej nie dostałem)
Inter Core 2 Duo E8400
Realtek HD Audio

Pierwszy Problem : Dzwięk :

Kilka dni temu wyłączyłem normalnie komputer i odłączyłem kabel jack z wieży która działa jako wzmacniacz.
Po pewnym czasie Uruchamiam komputer i okazuje się że nie ma dzwięku.
Próbowałem reinstalowania oraz ponownego instalowania od zera sterowników realtek hd jak i od chpsetu w różnych wersjach. Starszych jak i nowszych.
Nic nie pomogło.
W ostateczności zrobiłem tak że reinstalację uaktualnienie systemu. To tak że nie pomogło.
Znalazłem wątek że Głos mógł wyłączyć się jakimś cudem w Biosie no i jak się okazało po ponownym uruchomieniu komputera nie mogę wejść do Biosu. (Wszystko stało się po ponownej instalacji xp i tych najnowszych sterowników od chipsetu) Włączam [Del] tak jak pisze na stronie startowej ale nic nie reaguje i ładuje się dalej.
Wyskakuje ta druga strona z parametrami komputera.
Jest tam taki wpis :
usb mass storage device found and configured
A:Drive Error

I tu o dziwo nie wiem o co chodzi. Nie posiadam stacji dyskietek, wszystkie porty usb jak i czytnik kart pamięci działają bez zarzutu. Nie mam nic wpiętego do gniazd usb.

Nie wiem co mogło stać się z dzwiękiem ale podejrzewam choć nie chciał bym że coś się upaliło. No i co najważniejsze co się stało że komputer nagle Bootuje się z :A i znajduję jakiś Niezainstalowany USB albo coś podobnego. Nie znam się na tym. No i co najważniejsze nie mogę uruchomić Biosu bo jak napisałem komputer nic nie reaguje. A jak widzimy klawiatura działa.
BIOS to : BIOS V17.10 American Megatrends Inc. w którym nigdy nie grzebałem
No i jak pisałem otworzyłem komputer w celu sprawdzenia. Nie zauważyłem tam nic podejrzanego. Tak więc trochę przeczyściłem, wydmuchałem, nic nie grzebałem.

Zasilacz : Od dłuższego czasu miał już takie jak by ataki że wariował. Albo raptownie się wyłączał i włączał albo migała tylko czerwona dioda Power. Wydaje mi się że powoli siada. Wracając do tematu głównego możliwe że to przez zasilacz ? Chyba nie skoro do przed wczoraj wszystko działało normalnie i stało się tak nagle. Jak sprawdzić parametry zasilacza ?

Spróbuję po niedzieli z tą bateryjką. Reste Biosu.

Każda pomoc się przyda bo ja już nie mam siły. Nie wiem co gdzie szukać, naprawiać. Brak pomysłów.
Widziałem że jest tu specjalista z MSI może jemu tak że uda się przeczytać mój post.

Pomóżcie jak jest ktoś co mógł by coś doradzić ?
Bardzo Proszę.

Poprawiłem w Miarę żeby było jaśniej.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2013, 21:31:29 wysłana przez Lzep »

Lzep

• Generał
  • :

Za dużo tego, nie chce się czytać - weź to jakoś uporządkuj - no i za dużo "byków" - jeden podkreśliłem ( wierzy), fatalnie !
Podaj pełną specyfikację sprzętu, w tym zasilacz, który podobno niedomaga, ale nie wiemy co to jest ?
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2013, 19:46:16 wysłana przez Lzep »
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

winmap

• Szeregowiec
  • *
  • :

Nie wiem dla czego połowa tematu jest skreślona. Nie wiem jak już określić inaczej. W razie czego proszę o poprawienie i przepraszam.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2013, 21:07:29 wysłana przez winmap »

Lzep

• Generał
  • :

Nie wiem dla czego połowa tematu jest skreślona. Nie wiem jak już określić inaczej. W razie czego proszę o poprawienie i przepraszam.
Przekreślony tekst był przez  "<"del">" w tekście (bez tych ptaszków " " oczywiście, bez nich to i dla mnie przekreślało !) - zmieniłem na [Del] i pomogło !
Uzupełnij dane, o które prosiłem -> pełna konfiguracja/specyfikacja podzespołów.
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4

winmap

• Szeregowiec
  • *
  • :

Nie mam miernika aby sprawdzić niestety zasilacz eh. Komputer ma 3 lata.

Tutaj robiłem test temperatury :

Zrobiłem dokładna specyfikacje Everestem aby podać więcej parametrów.

Oto te chyba najważniejsze :

Płyta Główna : 945GCM5-V2 (MS-7267)

Komputer:
      System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Professional
      Dodatek service pack systemu operacyjnego         Dodatek Service Pack 3
      DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
      Nazwa komputera                                   ADMIN-DC9F8F6D0
      Nazwa użytkownika                                 Batman

Płyta główna:
      Typ procesora                                     Intel Pentium III Xeon, 3000 MHz (4.5 x 667)
      Nazwa płyty głównej                               Nieznane
      Mikroukład płyty głównej                          Intel Lakeport-G i945G
      Pamięć fizyczna                                   3200 MB  (DDR2 SDRAM)
      Typ BIOS'u                                        AMI (06/02/09)
      Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM1)

Ekran:
      Karta wideo                                       NVIDIA GeForce 9600 GSO 512  (1024 MB)
      Monitor                                           Monitor Plug and Play [NoDB]  (165015595)

Multimedia:
      Karta dźwiękowa                                   Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Magazyn:
      Kontroler IDE                                     Intel(R) ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers - 27DF
      Kontroler IDE                                     Intel(R) N10/ICH7 Family Serial ATA Storage Controller - 27C0
      Dysk fizyczny                                     SAMSUNG HD502IJ  (465 GB, IDE)
      Dysk fizyczny                                     Multi Flash Reader USB Device
      Napęd dysków optycznych                           TSSTcorp CDDVDW SH-S202J
      Status dysków SMART                               OK

Partycje:
      C: (NTFS)                                         124997 MB (106079 MB wolne)
      D: (NTFS)                                         351931 MB (143662 MB wolne)
      Rozmiar całkowity                                 465.8 GB (243.9 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:
      Klawiatura                                        Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
      Mysz                                              Mysz Microsoft PS/2

Sieć:
      Karta sieciowa                                    Realtek PCIe GBE Family Controller  (192.168.1.101)

Urządzenia zewnętrzne:
      Drukarka                                          HP Deskjet 2050 J510 series
      Drukarka                                          Microsoft XPS Document Writer
      Kontroler USB1                                    Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]
      Kontroler USB1                                    Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]
      Kontroler USB2                                    Intel 82801GB ICH7 - Enhanced USB2 Controller [A-1]
      Urządzenie USB                                    Masowe urządzenie magazynujące USB

--------[ DMI ]---------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ BIOS ]

Właściwości BIOS'u:
      Sprzedawca                                        American Megatrends Inc.
      Wersja                                            V17.10
      Data wydania                                      06/02/2009
      Rozmiar                                           512 KB
      Urządzenia startowe                               Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
      Możliwości                                        Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
      Obsługiwane standardy                             DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
      Możliwości rozbudowy                              ISA, PCI, USB

[ System ]

Właściwości systemu:
      Producent                                         MSI
      Nazwa                                             MS-7267
      Wersja                                            4.0
      Numer seryjny                                     To Be Filled By O.E.M.
      Uniwersalny, unikatowy identyfikator ciągu        00000000-00000000-0000001D-925FE1CC
      Rodzaje wzbudzeń                                  Przycisk zasilania

[ Płyta główna ]

Właściwości płyty głównej:
      Producent                                         MSI
      Nazwa                                             945GCM5-F V2 (MS-7267)
      Wersja                                            4.0
      Numer seryjny                                     To be filled by O.E.M.

[ Obudowa ]

Właściwości obudowy:
      Producent                                         To Be Filled By O.E.M.
      Wersja                                            To Be Filled By O.E.M.
      Metka środka trwałego                             To Be Filled By O.E.M.
      Typ obudowy                                       Typu desktop
      Stan uruchomienia                                 Bezpieczny
      Stan zasilacza                                    Bezpieczny
      Stan temperatury                                  Bezpieczny
      Stan zabezpieczeń                                 Brak

[ Kontroler pamięci ]

Właściwości kontrolera pamięci:
      Metoda detekcji błędów                            64-bit ECC
      Korekcja błędów                                   Brak
      Obsługiwane przeploty pamięci                     1-Way
      Bieżący przeplot pamięci                          1-Way
      Obsługiwane typy pamięci                          DIMM, SDRAM
      Obsługiwane napięcia pamięci                      3.3V
      Największy rozmiar modułu pamięci                 4096 MB
      Liczba gniazd pamięci                             2

[ Procesory / Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz ]

Właściwości procesora:
      Producent                                         Intel
      Wersja                                            Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
      Metka środka trwałego                             To Be Filled By O.E.M.
      Numer części                                      To Be Filled By O.E.M.
      Częstotliwość zegara zewnętrznego                 333 MHz
      Maksymalna częstotliwość taktowania               3000 MHz
      Bieżąca częstotliwość taktowania                  3000 MHz
      Typ                                               Central Processor
      Wartość napięcia                                  1.2 V
      Stan                                              Włączone
      Oznaczenie gniazda                                CPU 1

HDA Codec       Realtek Unknown (10EC0888h)
    HDD             SAMSUNG HD502IJ
    Monitor         BNQ76A5: Monitor Plug and Play [NoDB]
    Motherboard     63-0100-009999-00101111-060209-Lakeport$1AAAA000_A7267IMS V17.10 060209
    Motherboard     DMIMOBO: MSI 945GCM5-F V2 (MS-7267)
    Motherboard     DMISYS: MSI MS-7267
    Motherboard     Unknown
    Optical         TSSTcorp CDDVDW SH-S202J
    PCI/AGP         10DE-0625: NVIDIA GeForce 9600 GSO 512 [NoDB]
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2013, 21:53:05 wysłana przez winmap »

Lzep

• Generał
  • :

Nie mam miernika aby sprawdzić niestety zasilacz eh. Komputer ma 3 lata.
Prosiłem o podanie danych wszystkich podzespołów, w tym zasilacza ! Możesz nie mieć miernika, ale chyba możesz odczytać dane z nalepki/nadruków na zasilaczu -> firma/typ/moc itd.

winmap

• Szeregowiec
  • *
  • :

Wracam z tematem.

Miernika nie mam jeszcze i nie wiem czy zdobędę.

Co do zasilacza na moim pisze tylko 230/50hz

Inne nalepki być może są z drugiej strony ale tam abym się dostał musiał bym połowę porozbierać. Nie wiem kto miał pomysł taką obudowę zrobić heh.

Za to po resecie mam opcję wejścia do Biosu. I tak jest coś nie tak bo nie zawsze łapie. Musiałem 3 razy kompa zresetować i dopiero załapał.

Wracają do Biosu i błędu. Gdzie mam wejść aby zmienić rozruch ? Cały czas mam ten błąd A:Drive Error. Chciał bym zamienić na rozruch z dysku. I jak pisałem tak że w temacie dzwięk jednak jest włączony w Biosie. Realtek HD aktywny czyli pozostaje najprawdopodobniej kupienie karty i tak zrobię po weekndzie. Wracając do zasilacza. Nie mam już opcji jak podać te parametry.

.........
Rozruch zmieniony.

[ Naruszasz -> Regulamin, pkt.IV.6  -> kolejne posty zamiast "Modyfikuj". Nie odpowiada się samemu sobie, scaliłem - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2013, 18:00:30 wysłana przez Lzep »

winmap

• Szeregowiec
  • *
  • :

Temat do zamknięcia.

[ Jak chcesz, to zamknij  :), u nas nie ma takiego zwyczaju (ale możliwość jest !) - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2013, 18:44:12 wysłana przez Lzep »