Autor Wątek: MSI U130 - problem z recovery win7 starter  (Przeczytany 2009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

latarka

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI U130 - problem z recovery win7 starter
« dnia: 29 Styczeń 2013, 00:41:00 »

Witam,
mam problem ze swoim WINDem, a mianowicie:
przesiadłem się z oferowanego Windows 7 STARTER na XP, jednak laptop zmieni wkrótce właściciela i postanowiłem przywrócić go do pierwotnego stanu.
jakież było moje zdziwienie, gdy po naciśnięciu F3 i przebrnięciu wszystkich kroków (trwało to dziwnie szybko) komputer uruchamia się (a raczej nie uruchamia się) ponownie z błędem 0xc0000225...
niestety nie pomogło standardowe wklepanie kilku podstawowych komend (fixboot, fixmbr, chkdsk) w konsoli odzyskiwania, ani naprawianie automatyczne z płyty instalacyjnej.
Nie chcę instalować od nowa, gdyż wytarł się klucz z obudowy, więc wolałbym odzyskać z partycji recovery.

na moje oko instalacja XP uszkodziła w jakiś sposób partycję recovery 7mki. pytanie jak ją naprawić?

@Edit: windows 7 STARTER a nie home premium, przepraszam za błąd
Powiem jeszcze, że do wyboru mam 2 wersje windowsa (tak było przed przesiadką na XP). obie wysypują ten sam błąd.

@Edit2: Sformatowałem obie partycje, co się okazało instalator Windy widzi partycje odwrotnie - C 40GB czyta jako D, a D 99GB jako C. Niezły syf... Partycja recovery E istnieje, są na niej pliki ale mam wrażenie że ona nic nie robi
sformatowałem partycje C i D, postawiłem nowy system na partycji D, komputer się uruchamia, system jest na partycji C, jednak nadal chcę odzyskać system przez partycję recovery gdyż obecny system nie ma wprowadzonego klucza, a mi zależy jak najbardziej na legalności rozwiązania

« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2013, 08:41:17 wysłana przez latarka »