Autor Wątek: Msi ge70 0nd Aktualizacja bios PROBLEM  (Przeczytany 38046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Msi ge70 0nd Aktualizacja bios PROBLEM
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Wrzesień 2013, 20:52:31 »

Kolejna przesiadka na W8 i  póki co problemów z wifi brak.
Rzecz, którą zrobiłem, a w zasadzie nie zrobiłem, to to,że nie zainstalowałem sterów wifi od MSI   i lecę na tych z W8.
Kłopoty na tą chwilę zniknęły. Komp pracuje z maksymalną prędkością mojego neta. Więc zadowolony jestem.

Pozdr.

Dragon2

• Sierżant
  • **
  • :
  • Dragon Edition 2
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Wrzesień 2013, 17:52:50 »

Podniosę wątek.
Lapek kupiony bez systemu. Ja posiadam wersję GT70 OND Zainstalowany Windows 8, bios bez opcji SECURE BOOT niestety.
Nie wiem tylko dlaczego napisane jest, że sprzęt jest również pod "ósemkę" jeśli nie mogę przeprowadzić aktualizacji dość istotnego elementu jakim jest bios.
Laptopa kupiłem w ogóle z jakąś starą wersją bios-a, więc zdesperowany, po niestety nieudanych próbach zrobienia aktualizacji pod W8, zainstalowałem W7, następnie upgradowałem BIOS do najnowszego ( przeznaczonego pod W7) i wróciłem ponownie do W8. Tyle, że to robota głupiego niestety.
Teraz też mam problem  z samoistnie rozłączającym się wifi. Ruter wifi mam sprawny, bo inne kompy w domu śmigają normalnie w tym czasie. Wczoraj chyba 4-5 razy mnie rozłączyło, z tego raz w momencie gdy robiłem operacje w banku.
Chciałbym przeflashować sobie bios na taki z opcją SECURE BOOT, tylko nie wiem gdzie go znaleźć i czy taka opcja jest w ogóle dostępna.
Proszę o informację co z tym fantem zrobić, bo jest to dość uciążliwe.
Oczywiście mogę zainstalować W7 znowu, tyle że to nie tędy droga myślę, pomijając już to że laptop nie kosztował 1500.
Pozdrawiam.

Dzwoniłeś do serwisu MSI ? 

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Wrzesień 2013, 07:38:03 »

Oczywiście, że dzwoniłem. Kilkakrotnie z różnymi pytaniami.
Gdyby tam rozwiązano mi tą kwestie to bym głowy nie zawracał na forum.

kwadrat200

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Wrzesień 2013, 07:53:30 »

Witam.
Mam ten sam problem, w tym momencie mam chwilowo 7mkę, jednak zaopatrzyłem się w 8mkę, którą chciałbym sobie wrzucić. Od początku lapek rozłącza net, wywala jakieś problemy, czasami niby połączy ale strony się nie ładują itp.. Nie powiem, wku***a mnie to strasznie. Dodatkowo chciałem zupgradeować bios tak jak chłopaki wyżej, jednak win8 bios ma plik flash.nsh, a win7 bios potrzemuje do upgrade'u flash.bat. Przesiadać się bez upgradeu na win8? Msi olewa sobie na całej linii widzę, dodatkowo często występują problemy z funkcjami s-baru, powoli zaczyna mnie to denerwować i zaczynam żałować swojego wyboru........ Przede wszystkim, jak można wprowadzać w błąd klienta i podawać win8 jako preferowany na stronie?!

Debra

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Wrzesień 2013, 15:24:57 »

dokłądnie, zmagam się z tym samym, tragedia!  >:(

Kuniksira

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Październik 2013, 13:28:51 »

Identyczny problem z win 8. Nie mogę się z tym uporać :(

Furdoo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Październik 2013, 11:18:19 »

Witam.
Mam ten sam problem, w tym momencie mam chwilowo 7mkę, jednak zaopatrzyłem się w 8mkę, którą chciałbym sobie wrzucić. Od początku lapek rozłącza net, wywala jakieś problemy, czasami niby połączy ale strony się nie ładują itp.. Nie powiem, wku***a mnie to strasznie. Dodatkowo chciałem zupgradeować bios tak jak chłopaki wyżej, jednak win8 bios ma plik flash.nsh, a win7 bios potrzemuje do upgrade'u flash.bat. Przesiadać się bez upgradeu na win8? Msi olewa sobie na całej linii widzę, dodatkowo często występują problemy z funkcjami s-baru, powoli zaczyna mnie to denerwować i zaczynam żałować swojego wyboru........ Przede wszystkim, jak można wprowadzać w błąd klienta i podawać win8 jako preferowany na stronie?!

Marketing. Wszystko polega na tym, żeby sprzedać i zarobić, a później trzeba będzie się martwić.

Dragon2

• Sierżant
  • **
  • :
  • Dragon Edition 2
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Październik 2013, 12:24:59 »

Napiszcie może od samego początku jak wygląda proces instalacji ..
Po czystej instalacji systemu, instalujecie sterowniki do karty sieciowej i zaczynają się problemy  ?

Bios, firmware i inne sterowniki w najnowszych wersjach  ?

dziadek2891

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Listopad 2013, 18:29:40 »

I nadal brak rozwiązania ??? WTF!!!!!????? Wirtual box nie chce działać brak- vt-x ,chcę to włączyć brak opcji takiej czytałem że trzeba aktualizacje biosu  zrobić . I du..a !!!! Lapek kupiony bez systemu brak opcji "“UEFI BIOS Update" ”Secure Boot” tak jak jest w poradnikach , tutek pod windows 7 też nie chce przejść !! zainstalowany win8 oraz ubuntu . :'( Ręce opadają !!!!

Dragon2

• Sierżant
  • **
  • :
  • Dragon Edition 2
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Listopad 2013, 23:31:27 »

I nadal brak rozwiązania ??? WTF!!!!!????? Wirtual box nie chce działać brak- vt-x ,chcę to włączyć brak opcji takiej czytałem że trzeba aktualizacje biosu  zrobić . I du..a !!!! Lapek kupiony bez systemu brak opcji "“UEFI BIOS Update" ”Secure Boot” tak jak jest w poradnikach , tutek pod windows 7 też nie chce przejść !! zainstalowany win8 oraz ubuntu . :'( Ręce opadają !!!!

Napisz krok po kroku jak aktualizujesz BIOS ?

Maciejka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Listopad 2013, 15:31:29 »

Też nie potrafię sobie z tym poradzić niestety.. :/ Jakie dane Ci się przydadzą do (być może) rozwiazania problemu Naszego?

Kangorda

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Listopad 2013, 17:14:59 »

Miałam taki sam problem i dopiero po kolejnej, czyli 3 instalacji systemu i później sterowników zaczęło wszystko działać tak jak trzeba..

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Listopad 2013, 07:43:26 »

Od zalozenia tego tematu minal prawie rok i co sie dowiedzialem?? Cale *****, tylko tyle ze nie tylko ja mam problem z biosem, pomijając juz wifi bo zmienilem Internet na kablowy upc. Moderatorzy i eksperci reagowali tylko jak wyklinalem na forum bo jestesmy olewani a brak pomocy jest karygodny zwlaszcza, ze nie kupiliśmy sprzętu za 1500 zl. ***** apeluje do moderatorów i ekspertów msi, podajcie jakiś konkretny pomyśl na rozwiązanie tego pomyslu bo jak nie macie rozwiązania to wystarczy tylko napisać, żeby sie zglosic do serwisu a nie, ze my CZEKKAMY NA ODPOWIEDZ OD ROKU...Nie mam pojęcia jak naprawić wifi, zaktualizować bios, poradniki ze strony nie dzialaja, kpina i tyle. Czy naprawdę trzeba zadzwonić gdzieś wyżej do msi, żeby otrzymać pomoc??

Dragon2

• Sierżant
  • **
  • :
  • Dragon Edition 2
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Listopad 2013, 14:13:21 »

Od zalozenia tego tematu minal prawie rok i co sie dowiedzialem?? Cale *****, tylko tyle ze nie tylko ja mam problem z biosem, pomijając juz wifi bo zmienilem Internet na kablowy upc. Moderatorzy i eksperci reagowali tylko jak wyklinalem na forum bo jestesmy olewani a brak pomocy jest karygodny zwlaszcza, ze nie kupiliśmy sprzętu za 1500 zl. ***** apeluje do moderatorów i ekspertów msi, podajcie jakiś konkretny pomyśl na rozwiązanie tego pomyslu bo jak nie macie rozwiązania to wystarczy tylko napisać, żeby sie zglosic do serwisu a nie, ze my CZEKKAMY NA ODPOWIEDZ OD ROKU...Nie mam pojęcia jak naprawić wifi, zaktualizować bios, poradniki ze strony nie dzialaja, kpina i tyle. Czy naprawdę trzeba zadzwonić gdzieś wyżej do msi, żeby otrzymać pomoc??

Forum nie jest serwisem.
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na forum, cały rok oczekujesz na zbawienie nie wysyłając urządzenia do serwisu na gwarancje, twój problem.

peterdelara

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Listopad 2013, 07:06:25 »

Co do biosu
To jest tak że lapki z win8 maja inny chip cmos i oni maja biosa nazwanego pod win8 dla rozróżnić 2 wersji
lapki bez systemu maja biosa nazwanego!! win7 ale równie dobrze móg by być nazwany dos
Wysłąnie do serwisu ci nic nie da nie wgrają ci wersji z win8 bo by musieli ci całą płytę wymienić.
Co innego zgłosić niesprawne wifi.
Jak byś jakimś cude wgrał wersje win8 to lapek by już niewstal i tosamo mają użytkownicy win8 oni nie mogą wgrać wersji win7

Co do wgrywania aktualizacji biosa to proponuje ci sciągnąć nowego biosa po win7 i go rozpakować
potem programik rufus
w rufusie sformatuj pendriva z zaznaczona opcja create a bootable disk using : freedos
na tak przygotowanego pendriva skopiuj rozpakowane pliki od msi
restart i f11
wybierasz pendriva
klawiature (ja wybierałem angielska)
dla pewności że jesteś na odpowiednim dysku wpisz DIR
powinieneś widzieć takie pliki
AFUDOS.exe
E1756IMS.10F twoj bios
flash.BAT
FLASHME.BAT

piszesz potem flash.bat i czekasz aż nic ci sie nie spie***li po zakonczonym łądowaniu bedziesz miał c:\ wtedy restart i tu najpierw ci mrygnie i sie nie włączy komp a za 2 razem już ci się powinien włączyć

co do samego windowsa 8 u mnie działa bez problemu a też mam wersje win7 wifi się nie zrywa tylko nie pamiętam czy doinstalowywałem stery od msi czy na windowsowskich jde

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Grudzień 2013, 15:48:52 »

Odinstaluj sterownik Radio Switch i Wi-Fi powinno działać bez rozłączenia
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland