Autor Wątek: Msi ge70 0nd Aktualizacja bios PROBLEM  (Przeczytany 32450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
Msi ge70 0nd Aktualizacja bios PROBLEM
« dnia: 22 Grudzień 2012, 20:04:07 »

Witam. Jestem posiadaczem Msi ge 70 0nd wraz z systemem windows 8. Generalnie jestem zadowolony ze sprzętu ale mam problem z czestym rozlaczaniem sieci wifi co nie jest związane z routerem- wina lezy po stronie komputera, sterownikow...nie mam pojęcia. Polecono mi aktualizacje bios dostepna na stronie msi... robie wszystko wg instrukcji do pewnego momentu... a mianowicie w biosie mam wylaczyc funckję SECURE BOOT lecz w moim biosie nie ma wogole takiej opcji co uniemozliwia dalszą aktualizację biosu.... Nie mam pojęcia jak ten problem rozwiazac. Jakies pomysły? Czy jedynie zostaje odesłanie laptopa do serwisu w celu aktualizacji biosu i ewentualnej naprawy usterki związanej z rozlaczaniem sieci wifi. Bardzo proszę o porady.

ciomasta

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Msi ge70 0nd Aktualizacja bios PROBLEM
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2012, 21:49:26 »

Jeśli nie jestes dobry w te zabawy Biosu to lepiej zanieś do serwisu tam gdzie kupiłeś lapka bo jeśli zrobisz źle to tylko pogorszysz sprawę :).

PS. Na stronie MSI i tam gdzie wybierasz własny model i dalszym etapie są sterowniki i w katalogu inne lub Bios jest podany Opis jak upgrejdowac Biosu za pomoca USB lub innych metod ,

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień 2012, 22:39:09 »

Dzieki za odpowiedz:D Ale wszystko robie wg instrukcji przypisanej do mojego modelu i poprostu nie mam tej jednej funkcji w biosie;/

ObamaJol

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudzień 2012, 22:48:20 »

Brawo ... zdajesz sobie sprawe z tego co zrobiles ? Ile to podlaczyc pendrivea lub zaniesc do.serwisu? Umyj rece!

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2012, 10:16:58 »

Obama idz jedz krokieta:D a tak na serio nikt nie ma pomyslu? Czy tylko zostaje wyslanie kompa do serwisu?

ciomasta

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień 2012, 17:15:50 »

idz do serwisu tam gdzie kupiles :D w swoim miejscie albo do tego punktu co przyjmuja MSI

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2013, 13:51:19 »

Jaką aktualnie wersję BIOS posiadasz ?
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2013, 18:47:57 »

Nie jestem pewien czy o to chodzi
w biosie sa nastepujace dane
2.14.1219
Copyright (c) 2011 American Megatrends.

Na moje oko to bios jest stary, jeszcze z 2011 roku;/ moze przez to mam problemy z wifi etc;/ co robic ?

ql4w0j7

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2013, 22:08:36 »

Mi nawet nie udaje sie zaaktulizowac z poziomu widnowsa xp... To jakas bujda.

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2013, 10:11:50 »

Czyli masz ten sam problem? Jaką masz wersję BIOS?
 Może ktoś z MSI się odezwie??;/ Szczerze to nie uśmiecha mi się wysyłanie laptopa na gwarancję;/

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2013, 20:54:09 »

Czy może się ktoś w końcu odezwać z MSI bo już mam kurwa dość wydałem multum kasy na ten sprzęt a mam jebane problemy z rozlaczajacym sie WiFi i brakiem możliwości aktualizacji bios. Do tego ludzie z MSI gowno robią na tym forum. Zero reakcji

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2013, 21:12:08 »

Powody do frustracji możesz mieć, ale takie zachowanie na Forum może spowodować tylko jedną reakcję -> 15 dni "urlopu", na razie,  a później się zobaczy  >:(
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2013, 21:14:23 wysłana przez Lzep »
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

Skiled

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Marzec 2013, 21:08:28 »

Z tego co się doczytałem to te komputery mają "bios windows7" i "bios windows8" no i nie zależy to od systemu z jakiego korzystasz, tylko jaki jest bios.
Także jestem zainteresowany tematem i bardzo bym prośił wielce szanownych, olśnionych w temacie Panów z MSI aby wyjawili tą jakże wielką tajemnicę tak pilnie strzeżoną przed konsumentem.
W sumie to moje pytanie jest trochę inne, mianowicie: Czy komputer z bios dla windows 7 będzie w pełni funkcjonalny jeśli zainstalujemy win8?
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2013, 21:14:32 wysłana przez Skiled »

valencja

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2013, 13:53:15 »

hmm też mnie zaciekawiło...bo szczerze nie wiedziałem, że obecnie bios, który mam obsadzony w kościach płyty musi być "odpowiedni" dla systemu...,żeby funkcje sprzętowe rozumiem, ale system ?
hakunna matata ! :)

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Czerwiec 2013, 17:00:14 »

Podniosę wątek.
Lapek kupiony bez systemu. Ja posiadam wersję GT70 OND Zainstalowany Windows 8, bios bez opcji SECURE BOOT niestety.
Nie wiem tylko dlaczego napisane jest, że sprzęt jest również pod "ósemkę" jeśli nie mogę przeprowadzić aktualizacji dość istotnego elementu jakim jest bios.
Laptopa kupiłem w ogóle z jakąś starą wersją bios-a, więc zdesperowany, po niestety nieudanych próbach zrobienia aktualizacji pod W8, zainstalowałem W7, następnie upgradowałem BIOS do najnowszego ( przeznaczonego pod W7) i wróciłem ponownie do W8. Tyle, że to robota głupiego niestety.
Teraz też mam problem  z samoistnie rozłączającym się wifi. Ruter wifi mam sprawny, bo inne kompy w domu śmigają normalnie w tym czasie. Wczoraj chyba 4-5 razy mnie rozłączyło, z tego raz w momencie gdy robiłem operacje w banku.
Chciałbym przeflashować sobie bios na taki z opcją SECURE BOOT, tylko nie wiem gdzie go znaleźć i czy taka opcja jest w ogóle dostępna.
Proszę o informację co z tym fantem zrobić, bo jest to dość uciążliwe.
Oczywiście mogę zainstalować W7 znowu, tyle że to nie tędy droga myślę, pomijając już to że laptop nie kosztował 1500.
Pozdrawiam.

hubertus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Czerwiec 2013, 17:34:01 »

I jaki z tego wniosek ? Kupilem laptopa za dobre 4k zł i mam starego biosa ale na szczescie nie ejstem sam.... czy ktos juz sobie poradzil z tym problemem ?

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Czerwiec 2013, 07:47:04 »

Nadal chciałbym uzyskać odpowiedź od kompetentnych w tym zakresie osób. w kontekście tego o czym już pisałem wcześniej.
Widać że Panowie z MSI logują się codziennie na forum tyle, że wygląda to tak jakby omijali dział Serii Gaming.
Poniżej fragment mojej wypowiedzi z tego wątku, żeby uściślić o co mi dokładnie chodzi.

....  mam problem  z samoistnie rozłączającym się wifi. Ruter wifi mam sprawny, bo inne kompy w domu śmigają normalnie w tym czasie. Wczoraj chyba 4-5 razy mnie rozłączyło ...
Chciałbym przeflashować sobie bios na taki z opcją SECURE BOOT, tylko nie wiem gdzie go znaleźć i czy taka opcja jest w ogóle dostępna.
Proszę o informację co z tym fantem zrobić, bo jest to dość uciążliwe.
Oczywiście mogę zainstalować W7 znowu, tyle że to nie tędy droga myślę, pomijając już to że laptop nie kosztował 1500.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2013, 08:09:30 wysłana przez jacekd »

DoDe

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Czerwiec 2013, 15:05:53 »

A czy to nie jest ten sam problem co tutaj?
http://forum-pl.msi.com/index.php?topic=8296.0

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Czerwiec 2013, 10:49:23 »

DoDe

Sieciówka to pikuś.
Generalnie chodzi w tym wątku o zamianę BIOS-a i póki co nikt z wiedzących (a Panowie z MSI w moim mniemaniu wiedzieć powinni) nie udzielił informacji jak spowodować żeby żeby to nieszczęsne SECURE BOOT znalazło się w biosach laptopów które tej opcji nie posiadają.

DoDe

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2013, 07:28:30 »

Są dwie wersje biosu z datą 02.04.2013

Jedna pod Win 8: http://www.msi.com/product/nb/GE70-0ND.html#/?div=BIOS&nbos=win8
Chodzi o to aby instalować tą wersje jak się posiada Windows 8 zainstalowany.

Ta wersja poprawia następujące rzeczy:

Modify radio switch device only present in Windows 8.
Solve the problem of abnormal password window when first boot priority is IP4/IP6.
Solve the abnormal problem of resume from S4 after disable/enable Full Screen Logo Display.
Solve abnormal Nvidia GPU frequency problem.

Druga wersja to pod system nie Win 8: http://www.msi.com/product/nb/GE70-0ND.html#/?div=BIOS&nbos=non-win%208

Myślę że to rozwiąże wasze problemy.

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lipiec 2013, 22:38:10 »

DoDe

Ja kupowałem lapka bez systemu w marcu. W8  posiadałem już wcześniej, bo kupiłem system zaraz jak oficjalnie pojawił się w sprzedaży w październiku 2012.
I też go zainstalowałem w laptopie. Niestety BIOS w lapkach kupionych jako "bez systemowe (bez-windowsowe) " nie posiada opcji SECURE BOOT, która to jest potrzebna podczas aktualizacji BIOS-a w chwili gdy masz zainstalowane W8.
I o to się rozbija cała spawa, a Panowie z MSI pmijają ten temat i odpowiedzi znikąd uzyskać nie można.

Ja żeby aktualizować BIOS, zainstalowałem W7, zrobiłem co trzeba i ponownie instalowałem W8.
Ale nie tędy droga, pomijając że to robota głupiego i najnowszej aktualizacji nie mam, bo nie mam czasu na zabawy z ciągłymi instalacjami systemów.

Szkoda trochę bo te lapki mają fajną "specke" i konkurencyjną cenę, ale takie podejście do klienta mi nie odpowiada i to jest mój pierwszy i ostatni laptop od MSI.

« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2013, 22:39:42 wysłana przez jacekd »

Blade_Runner

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Lipiec 2013, 00:25:18 »

Miałem podobnie jak kolega jacekd, Win8 zainstalowałem na laptopie kupionym bez systemu, bios w wersji non-win8. Swoją drogą nie trzeba instalować Win7 żeby aktualizować bios, wystarczy bootowalny pendrive. Również mam problemy z rozłączaniem WiFi przy wysokich transferach.

Zasadniczą kwestią jest to, czy jeżeli miałem bios non-win8, a zainstalowałem Windows 8 na laptopie, to mogę zainstalować bios dla win8? Zgodnie z informacją na stronach MSI nie powinno się aktualizować wersją biosu dla win8 jeżeli zainstalowany był bios non-win8. Fajnie gdyby panowie z MSI rozjaśnili tę kwestię.

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lipiec 2013, 18:15:52 »

@Blade

Jeśli masz bios non-win8 i zainstalowane W8, to  pomimo Twoich najszczerszych chęci, nie zaktualizujesz biosa pod win8, bo bios non-win8 nie ma opcji SECURE BOOT, której "odhaczenie" jest wymagane podczas jego aktualizacji (zgodnie z instrukcją ze strony producenta ).
Oni, tak jak piszesz ostrzegają żeby nie używać biosów innych niż tych przeznaczonych pod konkretny system, bo mogą wyniknąć jakieś tam problemy, właśnie z systemem.  Ja nie chcę eksperymentować, bo niech coś wyniknie w trakcie,  zupełnie nie związanego z biosem , to mnie później serwis oleje i nie uzna gwarancji.

Ja zaraz przesiadam się ponownie na W7 i poobserwuje przez jakiś czas sieciówke, i czy mi ją będzie wywalało tak jak teraz pod W8.

Pozdro.

DoDe

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Lipiec 2013, 08:32:19 »

To nie jest problem tylko MSI. Aby móc instalować BIOS non-win8 do win8 lub vice-versa to płyta główna musi coś takiego obsługiwać.
Swoją drogą biosa czy UEFI nie upgraduje się codziennie. Tylko w przypadku gdy faktycznie widzicie problem z działaniem sprzętu.

Blade_Runner

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Lipiec 2013, 14:11:12 »

Generalnie to dwa nieco inne typy BIOSu, stąd pewnie problem właśnie z taką aktualizacją, tak jak pisze DoDe. Najważniejsze żeby niezależnie od BIOSu, zapewnione było prawidłowe działanie pod każdym systemem, szczególnie jeśli system to Windows 8 a BIOS nie obsługuje UEFI.

@jacekd
Jeśli chodzi o WiFi, może to głębszy problem ze sterownikami lub samym sprzętem Intela, na Neowin.net jest artykuł sprzed kilku miesięcy o właśnie takich problemach (wystarczy wygooglować neowin intel wifi).

DoDe

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Lipiec 2013, 14:40:51 »

Na forum tech inferno jest niejaki Xonar który pod serie G od MSI udostępnia odblokowane BIOSy. Jeżeli jest tam wasza wersja to śmiało możecie go zapytać czy jest tam taka opcja którą szukacie lub możecie zapytać kiedy planuje udostępnienie takiej wersji.

Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem ponieważ nie jest to oficjalne wydanie. Nie mniej jednak koleś jest szanowany przez społeczność korzystająca z notebooków MSI za jego profesjonalne podejście.

Ja osobiście w moim GT680 korzystam z odblokowanej wersji BIOSa udostępnionej przez niego. To co te BIOSy oferują to jest mega no i trzeba się też znać na tych wszystkich opcjach :)

Polecam tylko znającym się na takich sprawach oraz ryzykantom :)

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Lipiec 2013, 22:09:01 »

Ja zaraz przesiadam się ponownie na W7 i poobserwuje przez jakiś czas sieciówke, i czy mi ją będzie wywalało tak jak teraz pod W8.

Od paru dni w lapku zainstalowane mam W7, sieciówka działa bez zarzutu. Ani jednego "niechcianego" rozłączenia nie zarejestrowałem.
Muszą chłopaki z MSI popracować nad tym, a ja na dłużej pewnie, z W8 wyluzowuje się. Ważniejsze dla mnie jest stabilne działanie komputera, a nie resetowanie sieciówki kilka razy dziennie.
Pozdr.

Blade_Runner

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Lipiec 2013, 14:23:56 »

@jacekd

Ja ostatnio odinstalowałem sterowniki BT/WiFi i sterownik radio switch, a po ponownym uruchomieniu upewniłem się w menadżerze urządzeń że nie ma ich w systemie. Zainstalowałem od nowa sterowniki ze stron MSI (najpierw BT, potem WiFi), NIE instalowałem znowu sterownika radio switch. W wyniku tych operacji WiFi działa już dość długi czas stabilnie, przy dużym obciążeniu łącza nie zerwało mi połączenia (ewentualnie zasięg spadał minimalnie), zerwało mi tylko raz połączenie jak włączyłem komputer ze stanu uśpienia, ale co ważne niepotrzebny był restart laptopa a wystarczyło normalnie się połączyć. Możliwe że sterownik radio switch jest potrzebny w Win8 tylko gdy BIOS jest w wersji Win8 (UEFI).
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2013, 14:27:53 wysłana przez Blade_Runner »

Asti

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Sierpień 2013, 08:30:26 »

@Blade_Runner, @jacekd

U siebie w win8 od początku nie instalowałem radio switch i problem z rozłączaniem był. Spróbowałem wg rady Blade_Runnera (nie pamiętam w jakiej kolejności pierwotnie stery instalowałem) i póki co 3 dzień działa jak należy. Druga sprawa lepszy bios - niewykastrowany przydałby się....
MSI GE 70 0ND. GTX660 , 8GB RAM, 750GB HDD
------------------------
Z teorią mamy do czynienia wtedy, gdy nic nie działa, ale wiemy dlaczego.
Z praktyką mamy do czynienia wtedy, gdy wszystko działa, ale nikt nie wie, dlaczego.
Tu łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie, dlaczego."

jacekd

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Sierpień 2013, 07:57:09 »

Wróciłem na chwile do W8. Na jakieś 3 tygodnie. To co @Blade polecał działało u mnie bez zarzutu przez jakieś 5 dni. Później dużo rzadziej , niemniej jednak problem powrócił i wywalanie sieciówki miałem raz na jeden czy dwa dni. Mi się już nie chce bawić w ciągłe przesiadki z systemu na system. Od soboty jestem ponownie na W7.

Z tego miejsce wielkie podziękowania dla Panów z MSI za szeroko pojęte "zaangażowanie i pomoc" użytkownikom sprzętu, który oni firmują. Szkoda słów.

Pozdr.