Autor Wątek: Problem z wyjściem DVI na FX5200  (Przeczytany 1139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ArDy

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z wyjściem DVI na FX5200
« dnia: 24 Styczeń 2006, 08:46:23 »

Witam wszystkich!

Od dwóch lat jestem posiadaczem karty MSI FX5200 TD128. Do tej pory używałem wyłącznie wyjścia DSUB, ale kilka dni temu kupiłem LCD i przy próbie przejścia na DVI okazało się co następuje: przy podłączeniu obu przewodów do monitora (DSUB i DVI) sterowniki ForceWare 81.95 wykrywają dwa takie same urządzenia (prawidłowo anologowe i cyfrowe), ale monitor twierdzi, że na wejściu cyfrowym nie ma sygnału. Problem leży ewidentnie po stronie komputera / karty (??) ponieważ sprawdzałem to na dwóch monitorach tego samego typu (i dwóch firmowych przewodach DVI-D single link), przy czym oba zestawy działają z DVI na innym komputerze.
  Co może być przyczyną takiego zachowania? Jakiś dziwny konflikt sprzętowy, czy na pewno uszkodzenie karty (a gwarancja niestety skończyła się miesiąc temu :( ).
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

sholek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Problem z wyjściem DVI na FX5200
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2006, 09:31:09 »

Witaj

Jedną rzecz robisz źle. Nie możesz podpiąć Kabla Dsub i DVI do monitora bo ogłupieje. Zdecyduj się czym chcesz go sterować. Mniemam że będzie to DVi więc wywal kabel z DSUB i po kłopocie.

ArDy

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2006, 18:53:57 »

Dzięki za odpowiedź.
Niestety, przy podłączeniu samego DVI monitor twierdzi, że brak sygnału wejściowego (mimo, że widać po twardzielu iż system startuje). Nie napisałem poprzednio, że monitor ten to Philips 190P6 - pozwala na ręczny wybór źródła sygnału i (sprawdziłem na komputerze kolegi i FX5700) radzi sobie bez problemu z wyborem jednego z dwóch źródeł sygnału z tej samej karty.

plastus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2006, 15:21:07 »

Witam ArDy
Co prawda ten temat był poruszany w styczniu ale ponieważ niedawno mnie spotkał ten sam problem piszę bo liczę, że coś już wiesz na ten temat pomimo braku innych informacji na tym forum.
Niedawno kupiłem LCD (LG typ L193ST - 19" z tunerem telewizyjnym - posiada dwa gniazda wejściowe typowe DSUB i DVI-D czyli tylko cyfrowe) Karta oczywiście FX5200-TD128. I te same objawy o jakich pisałeś. Jednocześnie panel podłączony na obu kablach - głupieje. Przy wymuszaniu pobierania sygnału z DVI informuje, że nie ma sygnału, przy wymuszeniu z DSUB obraz co prawda się pojawia ale mam wrażenie że jest dwa razy szerszy, widoczna jest prawa część obrazu - pusta, a wszystkie ikony oraz uruchamiane programy prawdopodobnie pojawiają się w lewej niewidocznej części - poza monitorem.
Na samym kablu analogowym (i z gniazd analogowych) wszystko ok. Na samym kablu cyfrowym i z gniazd cyfrowych - nie ma sygnału chociaż sam komputer odpala się, uruchamia itd .
Polatałem trochę po internecie i dotało do mnie że gniazdo i kabel cyfrowy to nie takie proste: są trzy rodzaje: DVI-I sygnały cyfrowe i analogowe, DVI-D sygnały tylko cyfrowe, DVI-A tylko analogowe. W ślad za tym też są odpowiednie kable sygnałowe mimo, że fizycznie gniazdka i wtyczki na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią.
Wtyczki (męskie) raczej idzie rozpoznać bo widać ile i gdzie wychodzą bolce ale gniazda nie rozpoznasz. 
Mój LCD ma (wg opisu i instrukcji) gniazdo DVI-D czyli tylko cyfrowe, kabel mam tylko cyfrowy DVI-D Single Link ale co ma karta nie wiem - nie mam już żadnych papierów o tej karcie. A podobno połączenie nieodpowiedni kablem różnych gniazd może powodować takie objawy czyli informację o braku sygnału.

Jeżeli już coś wiesz na ten temat albo ktoś coś wie proszę o informację i z góry dziękuję
pozdrawiam wszstkich miłośników "standartu" DVI