Autor Wątek: EX630 - wyłączanie, zawieszanie się notebooka  (Przeczytany 5160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mike_sloma

• Szeregowiec
  • *
  • :
EX630 - wyłączanie, zawieszanie się notebooka
« dnia: 23 Listopad 2012, 16:40:46 »

Witam!

Mam problem z moim laptopem MSI EX630.
Mianowicie komputer coraz częściej zawiesza się, jednak nie jest to zwykłe zawieszenie się windowsa. Wygląda to w taki sposób, że gaśnie matryca i nie można nic zrobić z komputerem, tylko wyłączyć przyciskiem Power i włączyć ponownie tym samym przyciskiem.
Żadne skróty klawiszowe typu Ctrl+Alt+Delete czy cokolwiek innego nie działa, tylko wyłączenie laptopa i ponowny jego restart pomaga. Pomaga to za dużo powiedziane, bo ledwo windows ponownie się uruchomi i znowu jest to samo. Tak samo zawiesza się i znowu wyłączanie i włączanie. Taka sekwencja zdarza się nawet do 5 razy, chyba, że ktoś wcześniej odpuści sobie korzystanie z tego laptopa.
Niekiedy komputer po prostu sam się wyłącza. Dzieje się tak np. przy testowaniu pamięci komputera programem memtest z poziomu płytki CD dostępnej do tego oprogramowania (nie z poziomu Windowsa).
Nie da się ukryć, że przy opisanych wyżej objawach laptop jest dosyć gorący, ale jak wytłumaczyć to, że opisana sytuacja zdarza się również zaraz po włączeniu laptopa po długiej przerwie w działaniu, np. laptop nie działa cała noc, rano go uruchamiam, działa dosłownie 2 minuty i się zawiesza tak jak opisałem wcześniej.
Muszę dodać, że laptop był już w serwisie, ale wrócił w takim samym stanie jak był, tylko z uaktualnionym BIOSem. Usterkę opisałem podobnie jak tutaj, byłem troszkę oszczędniejszy w słowach ponieważ przy zgłoszeniu są ograniczenia dotyczące ilości wpisanych znaków.
Ostatnio rozkręciłem laptopka i wysprzątałem go troszkę ale dalej jest to samo, więc sam już nie wiem co dalej robić, laptopa potrzebuję cały czas do pracy, a on cały czas mnie zawodzi i nie mogę na nim polegać.

Pomóżcie,...
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2012, 16:44:47 wysłana przez mike_sloma »

sebastian29

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: EX630 - wyłączanie, zawieszanie się notebooka
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2012, 20:15:34 »

u mnie ten sam problem z zawieszaniem.Ekran robi sie albo czarny,albo zielony i nic nie mozna zrobic.