Autor Wątek: MSI 845GE Max LAN - ram ! nie dziala  (Przeczytany 1597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woj66

• Gość
MSI 845GE Max LAN - ram ! nie dziala
« dnia: 13 Październik 2003, 09:39:30 »

mam ta plytke. wsadzam w pierwszy bank 256 pc266 i dziala
wkladam w drugi bank taka sama pamiec komputer sie uruchamia i po chywli przestaje dzialac i znowu sie uruchamia ale na ekranie nic nie ma ! co zrobic ? procesor to celeron 2400. sytuacja taka sama z innymi pamieciami ( 256 pc 333 i 512 pc 333 ) co zrobic ?

N

• Sierżant
  • **
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2003, 10:22:15 »

sprawdzic w biosie ustawienia pamieci. Moze sa zbyt agresywne lub jest ustawiony zly dzielnik procesor:pamięc - zdarza sie to np przy podkrecaniu procesora.
Kobieta informatyk jest jak Âświnka morska - ani Âświnka, ani morska  :D

bogiman

• Kapitan
  • :
    • Hattrick
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2003, 20:58:13 »

Originally posted by woj66
mam ta plytke. wsadzam w pierwszy bank 256 pc266 i dziala
wkladam w drugi bank taka sama pamiec komputer sie uruchamia i po chywli przestaje dzialac i znowu sie uruchamia ale na ekranie nic nie ma ! co zrobic ? procesor to celeron 2400. sytuacja taka sama z innymi pamieciami ( 256 pc 333 i 512 pc 333 ) co zrobic ?

Nasówają mi się dwie sprawy. Po pierwsze jeśli to się dzieje po dokładaniu drugiej kości to możliwe że zasilacz nie wydaje prądowo i komp nie jest w stanie się podnieść, stąd zwiecha. Jest to dość typowy objaw. Jeśli to jest przy przekładaniu kości z jednego banku do drugiego to może masz gniazdo uwalone.
W instrukcji obsługi nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.  ;)