Autor Wątek: MSI K8T Master2-FAR , Komputer odmawia wspolpracy;(  (Przeczytany 18518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sir_Gomez

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI K8T Master2-FAR , Komputer odmawia wspolpracy;(
« dnia: 14 Styczeń 2006, 01:33:46 »

No wiec mam problem i moze ktos kto w MSI siedzi glebiej niz ja mi pomoze.
Jak zwykle z rana wlaczam kompa, wsztystko ladnie sie laduje, ekran windowsa itp.. i zwis na tym ekranie. No to reset. Monitor sie wylacza, a komputer robi dwusekundowe piiiip, tyle samo odstepu i znowu i znowu i tak bez konca. Pare resetow i nic. Pierwsza mysl - pamiec! Szybkie przepinanie, sprawdzanie indywidualnie, nawet z nowa koscia probowalem.. i nic. No to graficzna... odpinam, wypinam, wpinam, robie pajacyki, spiewam i tancze... i nic. Sprawdzam WC, zadnego wycieku. Szybki reset cmosu i tez nic. Rozebralem go do ostatniej srubeczki i zlozylem, pochodzil 10 minut i znowu lipa:( Troszke koncza mi sie pomysly, a komputer musze dosc szybko odzyskac bo to jednak narzedzie pracy:( Prosze zatem o pomoc, specyfikacja kompa jest nizej.
MB: MSI K8T Master2-FAR
CPUs: 2xAMD Opteron 242 (@2x1,8GHz) - s940 - WC
RAM: Kingston 512MB ECC Reg + Micron 1024MB ECC Reg
GPU: WinFast GeforceFX 5900XT (@560/850) - WC
V:Chieftec 420W + Enlight 350W
(WC: 2xZet, Hailea HX-6530, grafa(?), chlodnica Cu, 4xGlaciaTech 12x12)

[poprawiony temat na regulaminowy - Lzep]
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2006, 14:06:07 wysłana przez Lzep »
-==== Server Force ====-
MB:MSI K8N Master2-FAR
CPUs:2xAMD Opteron 242 - s940 - WC
RAM:Kingston 512MB ECC Reg + Micron 1024MB ECC Reg
GPU:MSI GF NX7600 GS
(WC: 2xZet, Grundfos Comfort UP 15-14B, chlodnica Cu, 5xGlaciaTech 12x12)

kazimierzten

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Przerywany Sygnal I Nic Wiecej, Komputer odmawia wspolpracy;(
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2006, 01:23:29 »

Masz tu sygnały Biosa
Sygnały BIOSów AMI

* Jeden sygnał - Błąd odświeżania pamięci operacyjnej.
* Dwa sygnały - Błąd parzystości.
* Trzy sygnały - Błąd 64kB pamięci podstawowej.
* Cztery sygnały - Błąd z zegarem czasu rzeczywistego.
* Pięć sygnałów - Błąd procesora.
* Sześć sygnałów - Błąd klawiatury.
* Siedem sygnałów - Błąd przetwarzania procesora.
* Osiem sygnałów - Błąd pamięci ekranu.
* Dziewięć sygnałów - Błąd sumy kontrolnej BIOS-u.
* Dziesięć sygnałów - Błąd wyłączenia CMOS.
* Jedenaście sygnałów - Błąd pamięci cache.

Sygnały BIOSów AWARD

* Jeden krótki sygnał - OK
* Jeden długi, dwa krótkie sygnały - Problem z karta graficzną (CGA).
* Jeden długi, jeden krótki sygnał - Problem z płytą główną.
* Jeden długi, trzy krótkie sygnały - Problem z karta grafiki (EGA/VGA).
* Dwa krótkie sygnały - Błąd POST.
* Powtarzające się krótkie sygnały - Problem z zasilaczem, płytą główną, możliwe zwarcie.
* Sygnał ciągły - Problem z zasilaczem, płytą główną, możliwe zwarcie.
* Trzy długie sygnały - Błąd klawiatury.
* Brak sygnału - Problem z zasilaczem

Może dojdziesz do czegoś.
Zostało Ci jesze wypróbować elementy na innej płycie.
Życzę powodzenia!

Sir_Gomez

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2006, 23:13:14 »

Ha! Gdyby to bylo tak proste. Na zmiane mam blad graficznej i RAMów. Pamieci sa sprawdzone i sa ok, podobnie graficzna. Ale i tak dzieki, jestes jedynym, ktory sie odezwal... Zdaje sie ze plyta pofrunie do MSI... Nie ma na nią mocnych  ???
-==== Server Force ====-

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2006, 01:35:03 »

jestes jedynym, ktory sie odezwal... Zdaje sie ze plyta pofrunie do MSI... Nie ma na nią mocnych  ???
Dziwny z Ciebie człowiek ? - a kto się miał odzywać ?. Przecież na Forum zaglądają użytkownicy produktów MSI, w większości amatorzy a nie zawodowcy !
I w końcu - kto ma płytę z dwoma Opteronami ??? - jest was może kilku w Polsce to sobie załóżcie jakiś klub wzajemnego wspierania.
A tak poważniej - skoro ten komp to narzędzie pracy - to dlaczego nie zawieziesz go czym prędzej do jakiegoś zaprzyjaźnionego serwisu komputerowego - szkoda Ci tej stówki czy dwóch ? Przecież w Rzeszowie są dziesiątki firm i chyba znajdzie się jakaś na odpowiednim poziomie !
Jak wyślesz płytę to poczekasz sobie parę tygodni a może sprawa jest do załatwienia w kilka godzin.
Pozdr.  :)
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2006, 01:38:45 wysłana przez Lzep »
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

Sir_Gomez

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2006, 04:09:01 »

Dziwny nie dziwny, ale jak szukac pomocy to u ludzi, ktorzy moga cos na temat wiecej wiedziec niz ja. Sami dosiadacie plyt tego producenta, liczylem na to, ze moze znajdzie sie ktos kto mial podobny bledy, nie liczyloby sie dla mnie czy ma 2 czy 8 opteronow na plycie. Chodzi mi o sam blad. Mi skonczyly sie pomysly, wiec mialem nadzieje na jakas podpowiedz od Was.. Oikay, skoro nie wolno pytac to po co to forum.. ja sie pytam??

"...Przecież na Forum zaglądają użytkownicy produktów MSI, w większości amatorzy a nie zawodowcy !..." - no i mialem nadzieje, ze jakis z tych zawodowcow moze bedzie w stanie mi pomoc. A co do serwisu, to tez niestety rozkladaja rece, a odeslanie plyty bedzie dla mnie dosc "kosztowne" czasowo, nie wierze, ze w tydzien czy 2 zalatwi sie cala sytacje (nie mowiac juz o godzinach?!), a bez komputera bedzie jak samochod bez silnika, nie pojade..

Zreszta gdybys mial taki problem i zostal na lodzie to czy nie szukalbys pomocy na forum? Ja nie zadam odpowiedzi, ale od tego sa fora, zeby sie na nich radzic, wiec reagujesz chyba zbyt nerwowo!

P.S. Klub Tajemnego Wspierania - brzmi pieknie i wprawia mnie w zachwyt. Dostajesz za to ode mnie "Zlote Usta 2006"!!  ThIs OnE RoX ;D
-==== Server Force ====-

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2006, 04:35:42 »

Mi skonczyly sie pomysly, wiec mialem nadzieje na jakas podpowiedz od Was.. Oikay, skoro nie wolno pytac to po co to forum.. ja sie pytam??
Ja nie zadam odpowiedzi, ale od tego sa fora, zeby sie na nich radzic

Pytać wolno - moje ździwienie wynikało tylko z tego, że spodziewałeś się nie wiadomo ilu odpowiedzi, a tu zaledwie jedna ?
Było tu na Forum mnóstwo zupełnie banalnych pytań i nikt nie potrafił odpowiedzieć , a co dopiero przy takim sprzęcie jak Twój - chyba zdajesz sobie sprawę, że nie jest to konfiguracja która stoi w co drugim domu!
Pewne szanse są że odezwie się ktoś z MSI - bywało tak kilka razy - a jak nie to sam spróbój - zadzwoń, wyślij maila - zrób cokolwiek żeby wykorzystać wszystkie szanse.
A najlepiej to wstaw tego posta na kilka forów - tu jest zaledwie niecały tysiąc userów a np. na Tweak-u ponad 100 tyś  - no to gdzie są większe szanse na jakąś odpowiedź ? Polecam :
http://www.tweak.pl/ 
http://infojama.pl/
Pozdr.  :)

MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

witek_p

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2006, 20:03:35 »

No komp jednak troszkę wypasiony i trudno coś doradzić, bo powodów takiego zachowania może być masa.
Czy sprawdzałeś czy na płycie kondensatory są ok, masz 2 zasiłki, rozumiem że jedna zasila wszystkie peryferia a druga samą płytę z procami, jeżeli tak to czy zamieniałeś zasilania ?
Jeżeli po rozebraniu zaczął gadać a potem to samo to może to być też wina uszkodzonej płyty, jakieś peknięcie ścieżki, czy dałeś równe dystanse pod płytę, oraz czy jest ona przykręcona bezpośrednio do nich czy próbowałeś to jakoś izolować ?
Jeszcze 2 sprawa to przy WC możesz mieć troszkę wilgoci (nie piszę o cieknących wężach) tylko o tym co się dzieje pod blokiem, możliwe że ta wilgoć tak podziałała na gniazda procesora że nie kontaktują, spróbuj je wyciągnąć kilka razy i włożyć, może kontakt się poprawi, do tego spryskaj je kontaktem60 albo McKenicem (czy jak tam sie to pisz) to może załapią. No i oczywiście dokładnie wyczyść proce od spodu i z góry.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy  ??? Trzeba by pogrzebać w tym sprzęcie jednak troszkę, ale to potrzeba porządnego serwisu, żeby mieć od razu coś na podmianę  :(
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

Sir_Gomez

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2006, 22:09:49 »

Lzep: Nie mam pretensji, ze nie otrzymalem od razu pomocy i to takiej ktora by rozwiala wszelkie watpliwosci, tylko kazdy dzien sprawdzania, testowania, rozkrecania i skrecania, po czym znowu ZonK, wprowadza mnie w depresje :) Moze faktycznie spodziewalem sie zbyt wiele, a problem jest typowo nietypowy i nie ma recepty... Co do innych forów, na tweaku zalozylem watek, ale podobnie bez rewelacji.

witek_p: Kondensatory bez widocznych wad. Zasilki ciagna jak czolgi, zamienialem i dopozyczalem na zmiane. Plyta byla rowno przykrecona, dystanse sa bez podkladek, bez izolacji. Chyba przychyle sie do wersji o skopanej plycie.. zobaczymy, w poniedzialek plyta frunie do producenta a ja zostaje na startym Celeronie 400  ;D

Pozdrawiak i dzieki ;)
-==== Server Force ====-

witek_p

• Generał
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2006, 00:13:58 »

........... w poniedzialek plyta frunie do producenta a ja zostaje na startym Celeronie 400  ;D
Heh ja ostatnio kilka tyg. siedziałem na moim sprzęcie na S3Trio64V+ bo nie miałem nic innego na PCI a AGP nie wcisnę, mozna się przyzyczaić  :P
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

Sulivan

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI K8T Master2-FAR , Komputer odmawia wspolpracy;(
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień 2007, 01:09:39 »

Temat juz przedawniony ale udzielam odpowiedzi. Zimne luty pod socketem.