Autor Wątek: MSI GE70-0NC Turbo boost  (Przeczytany 18737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aforex

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GE70-0NC Turbo boost
« dnia: 22 Sierpień 2012, 12:58:08 »

Witam, od 2 dni posiadam MSI GE70-0NC. Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze głównej strony, a gdy kliknę przycisk "Turbo" nic się nie dzieje... Denerwuje mnie to, iż włączę grę (nawet taką, do której nie potrzebuje Turbo Boost'a) on się automatycznie włącza i laptop dosyć się grzeje...

Z góry dziękuję, pozdrawiam aforex.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2012, 13:03:57 wysłana przez aforex »

MOLOH

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI GE70-0NC Turbo boost
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2012, 13:25:55 »

Po prostu sklepy sprzedające MSI GE70 zapomniały łaskawie wspomnieć, że technologia Turbo Boost obsługuje tylko procesory graficzne Nvidia od GTX660M w górę... też się na to nabrałem.
Wciskając przycisk "Turbo" wywołujesz jedynie stronę 3D Mark'a, na której możesz pobrać program do sprawdzenia osiągów swojego komputera (klatki/sekundę itp.)
Gdy przycisk się świeci oznacza to, że komputer korzysta w danym momencie z karty Nvidia o większej wydajności, a co za tym idzie - grzeje sie mocniej, nie ma to nic wspólnego z Turbo Boost'em.
Programy, które korzystają automatycznie z karty Nvidia możesz zdefiniować w Panelu Sterowania NVIDIA.

Wniosek:
Turbo Boost w GE70 ONC to tylko podpucha! GT650M go nie obsługuje.

Jedynie wersja GE70 OND z kartą GTX660M ma Turbo Boost'a

bialy992

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2013, 19:21:18 »

To teraz ja mam pytanie - Cały czas świeci mi się ten przycisk turbo, bez względu na to jakie mam ustawienia planu zasilania - czy jest power saver, czy gaming mode - to nie ma znaczenia, non stop świeci. Domyślam się, że oznacza to, że pracuje aktualnie karta nVidii, okej spoko, tylko sie grzeje i żre prąd, którego czasem mi potrzeba na uczelni. Pytanie, co mogę z tym zrobić? Bo to trochę nie normalne, że non stop pracuje mi karta nVidii i jak zrobić, żeby przełączał się automatycznie wtedy kiedy tego NAPRAWDĘ potrzebuje?

bialas

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2013, 10:26:06 »

Turbo Boost , możesz zdefiniować dla każdego programu indywidualnie w Panelu sterowania Nvidia -zarządzanie ustawieniami 3D, zaglądnij tam, być może masz coś źle ustawione? ja osobiście sam ustawiam sobie który program lub gra ma włączać funkcję "Turbo Boost". Możliwe że właśnie tam masz wybraną (zaznaczoną) opcję pracy (uruchomienia) Windows--procesor Nvidia o dużej wydajności,co powoduję pracę na "Turbo Boost"
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2013, 10:31:41 wysłana przez bialas »

bialy992

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2013, 15:52:02 »

Niestety, to nie to. Nawet po powyłączaniu wszystkich działających programów - poza tymi systemowymi, "turbo" nadal świeci... ja już nie wiem co na to poradzić  :(

bialas

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Styczeń 2013, 09:27:36 »

Może pomoże przeinstalowanie systemu, bo najwyraźniej jakiś proces włącza "turbo boost"

marek53

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2013, 13:26:57 »

i co pomogla instalacja systemu??

bialy992

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2013, 23:12:32 »

Niestety reinstalacja systemu nic nie zmieniła.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2013, 13:04:45 »

W manualu(instrukcji) jest wszystko opisane

- Dioda LED Turbo zacznie świecić na niebiesko, gdy tryb
NVIDIA GPU jest włączony i komputer znajduje się pod
dużym obciążeniem. Dioda LED nie świeci, gdy ta funkcja
jest wyłączona.
- Wciśnij przycisk, by przejść do http://www.3dmark.com i
sprawdzić cechy GPU online
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

marek53

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty 2013, 05:29:13 »

wgrałem MSI NVIDIA Overclock oraz mam nowy bios i tez turbo mi nie działa-przycisk jest nieaktywny (przy wlaczonym s bar)?
ktoś wie gdzie w Warszawie jest serwis.

bialy992

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec 2013, 11:41:58 »

Odkryłem w czym był problem - zawinił gadget windows'a, a mianowicie GPU temp. Zczytywanie temperatury z karty wiąże się z aktywnością karty, więc przycisk "Turbo" świeci się non stop, gdy działa ten gadget :D

piotrmur

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Listopad 2013, 19:48:22 »

Nowe sterowniki nvidia powoduja znikniecie turbo . wrocilem do wersji 306 i działa ponownie turbo
na wersjach wyższych przestaje dzialac ja sprawdzielm 326 i 331 - na tych nie działa.
testowałem nawet na czystej instalcji z wyzsza wersja nie działa turbo.

ciomasta

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopad 2013, 21:50:25 »

Up*

Mi wszystko normalnie działa . Może masz coś po wyłączane w opcjach lub co .

Markus333

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopad 2013, 12:08:25 »

MOLOH - Pozwolę się nie zgodzić, mam GT650M i mi działa w kombinacji Turbo.

Markus333

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Listopad 2013, 12:09:38 »

piotrmur - Ważne jest gdzie są te sterowniki:

1. Jeśli zassałeś ze strony nVidia - prawdopodobnie będziesz miał problem
2. Jeśli zassałeś ze strony MSI (z tego co się do tej pory zorientowałem, to MSI "cóś" robi że komputer działa).

Tzn: Wejdź np: na stronę ww.msi.com/service/download/nbdriver-22263.html (GE70 2OC) - tam gdzie jest karta nVidia i zassaj. Na pewno będzie aktualniejsza grafa. (UWAGA - celowo podałem nie pełną strony bo cała - prawidłowa [www] nie chce się zapisać).

Co ważne, grafa nie powinna się zawieszać.

Jeśli po tym dlej nie działa turbo??? Wejdź do panelu sterowania nVidia i spróbuj manualnie ustawić turbo.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2013, 12:36:32 wysłana przez Markus333 »

Markus333

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopad 2013, 10:13:58 »

Tak wiele informacji jest o Turbo Boost a w rzeczywistości trzeba rozgraniczyć 2 sprawy:
1. Turbo Boost karty graficznej.
2. Turbo Boost procesora.

MSI GE70-0NC - platforma do "giercowania" więc: Przycisk (który nie zawsze działa :) ) odnosi się do - karty graficznej :) (każdy o tym wie).

A teraz link do strony gdzie to jest w miarę opisane: _ww.techarp.com/showarticle.aspx?artno=745&pgno=0 niestety po angielsku :(

A teraz druga część, czyli Turbo Boost procesora, który w graniu w niczym się nam nie przyda :( - a dlaczego, proszę bardzo:
_ww.pcworld.pl/artykuly/365090_2/Procesor.na.dopalaczach.Turbo.Boost.i.Hyper.Threading.pod.lupa.html

No to chyba wszystko w tym temacie.

Wniosek - jeśli podczas grania "Turbo Boost" się swieci to wszystko co można zrobić aby uzyskać wszystkie FPS, no chyba że bawicie się w przetaktowywanie układu :)

Wiem że test STARSZNE uproszczenie tematu :) ale wydale mi się że 90% użytkowników będzie zadowolonych.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2013, 10:23:54 wysłana przez Markus333 »