Autor Wątek: laptop, gwarancja door-to-door  (Przeczytany 8913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

decol

• Szeregowiec
  • *
  • :
laptop, gwarancja door-to-door
« dnia: 23 Lipiec 2012, 19:33:48 »

Witam,

Kupiłem jakiś czas temu laptopa firmy msi w x-kom przez allegro i pragnę oddać go do naprawy w ramach gwarancji door-to-door. W związku z tym mam pytanie odnośnie gwarancji door-to-door - jest to gwarancja w której producent pokrywa koszty transportu w obie strony. Czyli jeśli dobrze rozumiem po laptopa przyjedzie kurier? Wobec tego po zapakowaniu laptopa, karty gwarancyjnej itp. będę musiał zaadresować paczkę, czy wystarczy tylko wszystko zapakować, a za mnie zrobi to kurier?

Proszę o pomoc.

Molderst

• Kapitan
  • :
    • Gimmik.pl
Odp: laptop, gwarancja door-to-door
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec 2012, 01:06:32 »

Tak kosztami transportu obciążony jest producent. Karty gwarancyjnej nie pakujesz do laptopa. Co należy zrobić dowiesz się z maila kt,orego otrzymasz po złożeniu zgłoszenia http://jkarma.msi.com.tw/customer_service/Default.aspx. Kuriera zamawiasz oddzielnie zgodnie z instrukcją z maila i lepiej wydrukować list przewozowy ponieważ kurierzy się denerwują jak muszą je wypisywać ręcznie (mają zbyt dużo na głowie) a może to skutkować nie zbyt przyjemnym traktowaniem paczki przy przeładunku :P. Tak to już mają w firmach kurierskich.

decol

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2012, 02:14:23 »

Dziękuję za odpowiedź.

W związku z tym co zrobić z kartą gwarancyjną? Ja myślałem , że wraz z laptopem pakuję kartę gwarancyjną i kopie faktury za zakup laptopa, czy wobec tego mylę się? A kurier z jakiej firmy będzie jeśli można wiedzieć? I jeszcze ostatnie pytanie: czy powinienem dołączyć kartkę z opisem usterki do paczki z laptopem, czy usterkę zgłasza się na stronie online? :)

ramp

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2013, 09:31:13 »

wczoraj wysłałem zgłoszenie i nadal nie dostałem maila z instrukcja co dalej :-\ 
chyba powinien przyjść automatycznie w kilka minut ;?

edit
już wsio wiem :} może komuś się przyda

- numery rma są przydzielane ręcznie w godzinach pracy biura msi
- kuriera dhl zamawiasz sam telefonicznie lub przez www (numer płatnika z instrukcji rma na stronie dhl jest opisany jako 'numer klienta' przy podawaniu danych odbiorcy)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2013, 18:06:34 wysłana przez ramp »

Markardia

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2013, 02:18:54 »

kurcze czlowiek sie naczeka..zawsze tak jest :/

Andziara

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2013, 13:28:31 »

Nie daj boże oddawać coś do naprawy na gwarancję. Ja mam teraz problem z napędem i póki co szukam innego rozwiązania niż serwisowanie

marzec.l

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2016, 17:44:38 »

Nie daj boże oddawać coś do naprawy na gwarancję. Ja mam teraz problem z napędem i póki co szukam innego rozwiązania niż serwisowanie
Czy rozwiązałeś sprawę z napędem ? mi również przestał działać napęd DVD

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2016, 18:19:28 »

Temat sprzed 3 lat. Wątpię byś uzyskał odpowiedź

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.