Autor Wątek: MSI Radeon HD7870 Twin Frozr III temperatury i ruszający się radiator  (Przeczytany 2913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aruś20

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam,

Mam takie pytania. Jakiś miesiąc temu zakupiłem kartę graficzną taką jak w tytule, ale niedawno zainteresowałem się jej temperaturami. Efekt był taki, że podczas grania w BF3, karta potrafi rozgrzać się do ~75*C przez co staje się trochę głośna. Obudowę mam przewiewną z kompletem dodatkowych wentylatorów wtłaczających/wytłaczających powietrze. Przeprowadziłem również krótki test programem MSI Kombuster i rezultat był taki, że po ~2-3min karta rozgrzała się do ~83*C, więc test zakończyłem aby jej mocniej nie grzać. Wyciągnąłem kartę z obudowy aby dokładnie się jej przyjrzeć i zauważyłem, że chłodzenie ma "luzy" i naciskając z jednej lub drugiej strony można nim kołysać. Nagrałem krótki filmik, aby lepiej to zilustrować - w669.wrzuta.pl/film/6RHZDjTJsQj/img_0280
Widać na filmiku jak podczas nacisku, śruby z jednej lub drugiej strony unoszą się ponad płytkę PCB, a chyba powinny twardo trzymać się na swoim miejscu? Dodam, że są one na maksa dokręcone.
Więc ostateczne pytanie jest takie, czy taki luz na chłodzeniu to normalna rzecz, czy jednak jest się czym niepokoić i kartę reklamować i jak wygląda sprawa z temperaturami?

Z góry dzięki.

« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2012, 15:11:33 wysłana przez Aruś20 »

Pudel

• Kapral
  • *
  • :
Odp: MSI Radeon HD7870 Twin Frozr III temperatury i ruszający się radiator
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2012, 18:26:15 »

Ten luz nie jest normalny, pierwszy raz widzę coś takiego, temperatura jak dla mnie średnio o 10 stopni za wysoka, zobacz czy mocowanie chłodzenia nie jest pęknięte.
Śruby wyglądają na niedokręcone, chłodzenie nie jest dociśnięte do gpu, zobacz czy dasz radę dokręcić tak aby nie zostawić śladów.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2012, 18:30:18 wysłana przez Pudel »

Aruś20

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2012, 19:48:01 »

Wszystko wygląda normalnie, śruby na maksa dokręcone. Czyli co, wysyłać na gwarancje? Nie będzie problemów, że dopiero teraz po około miesiąca od zakupu to zgłaszam?

Pudel

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2012, 21:06:28 »

Ewidentnie spieprzony montaż chłodzenia, odsyłaj na gwarancje, jeśli nic kombinowałeś przy karcie tj. wymiana pasty termo i nieumiejętne ponowne założenie chłodzenia, nie ma uszkodzeń mechanicznych na pewno nie będzie problemów z reklamacją. Pierwszy raz widzę coś takiego więc wybacz podejrzenia w poprzednim zdaniu ;)
Dodatkowo jest opcja rejestracji produktu na stronie MSI, dzięki niej będziesz mógł śledzić status naprawy po nr. seryjnym.
Pozdrawiam

Aruś20

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2012, 14:08:04 »

Ok, karta wysłana do reklamacji, zobaczymy co powiedzą. W taką pogodę jak jest teraz to podczas grania karta osiągała temperatury ponad 80*C.

Aruś20

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2012, 23:04:02 »

Karta graficzna została wymieniona na nową. Wprawdzie montaż chłodzenia się nie zmienił i te "luzy" dalej są (wnioskuje, że to normalne w tej karcie), ale temperatury zmniejszyły się z ~80*C do ~65*C, więc coś innego musiało być trzaśnięte.