Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z poniższymi nowymi regułami forum oraz stosowanie się do nich.
1. Każdy nowy wątek MUSI rozpoczynać się nazwą produktu  np. "K8N SLI-FI - problem z SATA" - (nie dotyczy działu "Nowości Forum oraz pozostałe informacje")
2. W wątkach dotyczących problemów z produktami, POWINNA znaleźć się pełna konfiguracja sprzętowa, której problem dotyczy.
Wątki, w których nie zastosowano powyższych reguł, będą usuwane.
3. "Last but not least": na Forum obowiązują zasady kultury osobistej, co oznacza, że wszelkie posty zawierające sformułowania obraźliwe, lub za daleko posunięte "wycieczki osobiste" nie będą tolerowane. Co więcej, ci użytkownicy, którzy będą szczególnie aktywni na tym polu, mogą się spodziewać USUNIĘCIA.

Autor Wątek: klawiatura do cx640  (Przeczytany 891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sylwia140

• Szeregowiec
  • *
klawiatura do cx640
« dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:27:56 pm »

Witam, parę miesięcy temu młodszy członek rodziny wylał na moją klawiaturę trochę płynnego budyniu, oczywiście skończyło się to na tym,  iż klawiatura przestała działać. Laptop oddałam do naprawy, okazało się, że wymiana klawiatury jest możliwa tylko w serwisie, gdyż na rynku nie ma klawiatur do tego modelu a to koszty z rzędu 600zł. W związku z tym chciałam zapytać czy klawiatura z innego modelu np. cx620 będzie działać. Za jąkolwiek pomoc dziękuję.

Molderst

• Kapitan
    • Gimmik.pl
Odp: klawiatura do cx640
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2012, 23:41:07 pm »

W jakim serwisie pytałaś MSI czy jakimś w twoim mieście? Klawiatury na rynku muszą być ponieważ msi go sprzedaje u siebie http://www.sklep-msi.pl/produkty,71,notebooki.html. jak na klawiaturę serwis coś mocno leci w ... no. Cena nie powinna przekraczać 150 zł.
Jeżeli serwis MSi tyle wycenił to popytaj w miejscowych serwisach laptopów w google łatwo znaleźć i na odwrót jak na mieście się tak cenią sprawdź w serwisie producenta.
http://pl.msi.com/about/contact-us/

sylwia140

• Szeregowiec
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2012, 09:49:02 am »

Studiuję w Warszawie, więc pierwsze co zrobiłam to dałam go do serwisu, który zajmuje się naprawami laptopów. Tam powiedzieli mi, że "na rynku" nie ma klawiatur do cx640 i dzwonili do serwisu MSI, podali mi kwotę 600zł. Na święta wróciłam do swojej rodzinnej miejscowości i oddałam komputer do sklepu w którym go kupiłam, panowie obiecali się nim zająć(sami też byli mocno zdziwieni ceną), wysłali laptopa do serwisu MSI, po miesiącu dowiedziałam się, że serwis wycenił naprawę na 550 zł.

Molderst

• Kapitan
    • Gimmik.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2012, 23:27:59 pm »

Nie wydaje mi się w takim wypadku by uszkodzeniu uległa sama klawiatura. Mimo, że jest ona nie typowa to jej koszt byłby przesadzony. Jak rozumiem z wypowiedzi laptop już naprawiony, jeżeli tyle zapłacić musiałaś za wymianę klawiatury w laptopie za 2tysiące to współczuje... Ja bym szukał w uparte klawiatury na after markecie lub nawet zadzwonił do głównej siedziby MSi (tajwan), że lekko mówiąc przeginają...
Jak serwis był prowadzony w MSi poproś o raport z naprawy dowiesz się za co sobie tak cenią.

sylwia140

• Szeregowiec
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2012, 20:30:35 pm »

Uszkodzeniu właśnie uległa sama klawiatura, gdyż po "zajściu" tylko ona mi nie działała, ale dla pewności poprosiłam panów z serwisu, aby sprawdzili moje przypuszczenie a oni je potwierdzili. Nie zgodziłam się na wymianę tak kosztownej klawiatury(kupiłam sobie najtańszą klawiaturę na usb- niby ok, ale podróżować z nią nie mogę, bo jest za długa i w torbie się nie mieści:) Sama zapytałam panów w serwisie, którzy go wysłali do MSI skąd takie koszty i powiedzieli mi, że klawiatura kosztuje przeliczając na złotówki 150, do tego robocizna,koszty transportu i jakieś tam jeszcze opłaty(wyszło razem coś koło 150 euro= ok 600zł). Wspomniałam o tych walutach, bo komputer został wysłany gdzieś na zachód, ale już nie pamiętam o jaki kraj chodziło dokładnie.

Molderst

• Kapitan
    • Gimmik.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2012, 21:41:39 pm »

serwis MSi mieści się we Wrocławiu i obsługuje on bodajże 4 kraje. Co do problemu polecam poszukać czy nie ma zamienników klawiatury. Ewentualnie poszukać serwisu który zrobi to po normalnej cenie... Powodzenia. Przykre, że MSi ma tak marną politykę po-sprzedażową, że aż się człowiek zniechęca do jakiejkolwiek styczności z ich sprzętem w przyszłości.