Autor Wątek: MSI GT780 intelTurboMode - proszę o wyjaśnienie zasady działania.  (Przeczytany 524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dominik

• Kapral
  • *
  • :

Witam,

Tak jak w temacie. Proszę aby ktoś mi opisał na jakiej zasadzie podnosi się taktowanie rdzeniu procesora i kiedy.
Oraz czy można na stałe ustawić w opcjach intelTurboMode np taktowanie 2.00 bądź wyższe. Pytam bo mam tylko intelTurboModeMonitoring
tam nie można zmieniać taktowania i zastanawiam się czy jest program do zmiany taktowania.

System operacyjny Win7Professional 64bit.

Z góry przepraszam, że tworzę tyle wątków wydaje mi się jednak, że dla nowych użytkownik łatwiej będzie szukać rozwiązania
dla ich problemów w oddzielnych tematach niż w jednym.

Pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI GT780 intelTurboMode - proszę o wyjaśnienie zasady działania.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2011, 08:47:01 »

W skrócie jeśli pracują np tylko 2 rdzenie CPU, ten zwiększa swoje taktowanie w stosunku do domyślnego o np 200MHz. Informacji na ten temat jest dużo, wystarczy poszukać.

Oraz czy można na stałe ustawić w opcjach intelTurboMode np taktowanie 2.00 bądź wyższe.Nie. Funkcja ta (w notebookach) działa niezależnie od ustawień.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland