Autor Wątek: GE620DX - bardzo uciążliwy throttling  (Przeczytany 29268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GE620DX - bardzo uciążliwy throttling
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Wrzesień 2011, 12:13:04 »

Jest już dostępny nowy BIOS i EC (za niedługo pojawi się na stronie). Można też pisać na info.pl@msi.com wtedy BIOS i EC zostaną wysłane mailowo.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

maciuskisiel

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Wrzesień 2011, 16:18:17 »

Nie mogę znaleźć tych aktualizacji. Można jakiś dokładny link?

jelen

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Wrzesień 2011, 22:34:09 »

@up
Przeczytaj uważnie post od MSI...
i jeżeli dalej nie możesz ich znaleźć przeczytaj jeszcze raz:P

maciuskisiel

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Wrzesień 2011, 10:27:33 »

dobra mam i sterowniki. ale jak bootowac pena?

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Wrzesień 2011, 11:06:12 »

dobra mam i sterowniki. ale jak bootowac pena?
Zaglądnij tu -> Jak znaleźć instrukcję, Bios, sterowniki do swojego sprzętu ? - jest na końcu to, co Ci potrzebne !
Pozdr.  :)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2011, 11:08:51 wysłana przez Lzep »
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

maciuskisiel

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Wrzesień 2011, 12:07:00 »

Mogę śmiało powiedzieć, że aktualizacje biosu i ec pomogły i cały problem zniknał.

Pozdrawiam

gtampl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Wrzesień 2011, 16:35:28 »

Jest już dostępny nowy BIOS i EC (za niedługo pojawi się na stronie). Można też pisać na info.pl@msi.com wtedy BIOS i EC zostaną wysłane mailowo.

Jak ktoś ma to prosiłbym o przesłaniane bluecity[at]o2[dot]pl w weekend support MSI nie odpowiada a byłoby miło rozkoszować się grą przez weekend ;)

Dzięki.

//edit: Dzięki, dostałem. @Up, również dzieki. Jak przetestuję to dam znać :)
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2011, 21:50:21 wysłana przez gtampl »

jelen

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Wrzesień 2011, 21:31:37 »

link z innego forum, ktoś wrzucił paczkę z biosem i ec:
http://www.wupload.com/file/216215246/GE620DXBios+EC.rar

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Wrzesień 2011, 18:59:01 »

Ja zainstalowałem nowego biosa, z tym EC mam wątpliwości (także wgrałem na pendrive'a, wpisałem cd nazwa folderu i wpisałem ecall, jednakże wyskoczył mi komunikat Please remove all powers). Wgrałem także sterowniki nvidia ze strony msi. Spadki fps są znacznie rzadsze, ale nadal występują :/... Nie mam pojęcia jak dalej poczynać.

PS. Kolejny raz zainstalowałem BIOSA i EC (po tym jak wyskoczył komunikat opisany wyżej, odłączyłem całe zasilanie komputera i po prostu je podłączyłem na nowo), problem throttlingu nie zniknął, jednak podkreślam, występuje już znacznie rzadziej.

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2011, 19:22:06 wysłana przez benq~ »

jelen

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Październik 2011, 20:17:09 »

Zainstalowałem najpierw bios, potem ec i śmiga jak powinno:)

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Październik 2011, 07:32:54 »

Zainstalowałem najpierw bios, potem ec i śmiga jak powinno:)
A czy przy instalacji EC nie miałeś żadnego komunikatu, żeby odłączyć całe zasilanie ? u mnie po odłączeniu ładowarki i przy podłączonym akumulatorze wyskakuje błąd, żebym podłączył zasilanie AC. Kiedy zaś korzystam tylko z zasilania AC, a bateria jest odłączona, wyskakuje tekst, abym odłączył całe zasilanie....

PS. Na jakich grach stwierdziłeś jelen, że wszystko w porządku i nie ma spadków FPS ?

gtampl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Październik 2011, 17:35:16 »

Ja zainstalowałem nowego biosa, z tym EC mam wątpliwości (także wgrałem na pendrive'a, wpisałem cd nazwa folderu i wpisałem ecall, jednakże wyskoczył mi komunikat Please remove all powers). Wgrałem także sterowniki nvidia ze strony msi. Spadki fps są znacznie rzadsze, ale nadal występują :/... Nie mam pojęcia jak dalej poczynać.

PS. Kolejny raz zainstalowałem BIOSA i EC (po tym jak wyskoczył komunikat opisany wyżej, odłączyłem całe zasilanie komputera i po prostu je podłączyłem na nowo), problem throttlingu nie zniknął, jednak podkreślam, występuje już znacznie rzadziej.

Proszę o pomoc.

Dokładnie mam to samo :) - Jest lepiej ale nadal trzeba popracować nad poprawką -> Czekamy :-X

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Październik 2011, 05:58:07 »

I co teraz, MSI nadal ma to gdzieś ? Przecież ten nowy BIOS i EC nie załatwiają do końca problemu. Może będą na tyle łaskawi odpisać, bądź wydać jakieś konkretne sterowniki. Nie mam zamiaru czekać w nieskończoność. Jeżeli sie nie pospieszycie, to nie pozostanie nic innego jak wysyłać laptopa na gwarancje. Przecież to jest śmiechu warte...

jelen

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Październik 2011, 15:46:24 »

A czy przy instalacji EC nie miałeś żadnego komunikatu, żeby odłączyć całe zasilanie ? u mnie po odłączeniu ładowarki i przy podłączonym akumulatorze wyskakuje błąd, żebym podłączył zasilanie AC. Kiedy zaś korzystam tylko z zasilania AC, a bateria jest odłączona, wyskakuje tekst, abym odłączył całe zasilanie....

PS. Na jakich grach stwierdziłeś jelen, że wszystko w porządku i nie ma spadków FPS ?

Coś tam się władowało i na końcu był komunikat żeby odłączyć od prądu, Borderlands i UT3 przestały się ciąć.

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Październik 2011, 06:19:32 »

Ostatnio testowałem Borderlands, CS:S, Team Fortress 2 i Call of Duty Black Ops i nie zauważyłem większych problemów (jedynie czasami w Mafii II nagle spadało z 30 fps do 15 ale to dosłownie na 1s i myślę, że nie jest to związane z bieżącym problemem). Z GTA IV jednak nadal występują problemy.

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Październik 2011, 18:35:36 »

Stwierdzam, iż nowy bios i EC nie załatwiają problemu. Wczoraj dłuższy czas testowałem grę Mafia II i problem nie znika. Z 30 fps regularnych co około 10s spadało do 18 fps, po czym wracała do normy i czynność się powtarzała. Fakt jest, iż spadki następowały po dość dużym nagrzaniu się laptopa.

keeper1337

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Październik 2011, 21:05:19 »

czytam ten temat i czekam na jakąś konkretną odpowiedż od MSI ale nic takiego nie widzę ... poczekam jeszcze z 2 tygodnie i oddam lapka na gwarancje bo tak jak wszyscy kupiłem go żeby moc w coś zagrać a nie oglądać matrix co parenaście sec
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2011, 18:59:28 wysłana przez keeper1337 »

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #47 dnia: 26 Październik 2011, 05:35:12 »

czytam ten temat i czekam na jakas konkretna odpowiedz od MSI ale nic takiego nie widze ... poczekam jeszcze z 2 tygodnie i oddam lapka na gwarancje bo tak jak wszyscy kupilem go zeby moc w cos zagrac a nie ogladac matrix co parenascie sec
Dokladnie tak. Ja także czekam na odpowiedź od MSI. Pisałem już kilka e-mail'i, bez odpowiedzi. Możesz mi kolego powiedzieć, jak wygląda ta sprawa u Ciebie i na jakich grach występuje, bądź przy jakich jest najbardziej nasilony ten problem ? U mnie akurat problem wyskakuje już po 1 minucie grania w GTA IV, ewidentnie czuję, jak laptop się nagrzewa.

keeper1337

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #48 dnia: 26 Październik 2011, 09:11:57 »

śmieszne ale u mnie też w gta 4 po niecałej minucie zaczyna się ten problem i tak jak mówisz laptop bardzo się nagrzewa uh inne gry w jakich to zaobserwowałem : star wars force unleashed 2 , fear 2 , prototype , dead rising 2 itd. najwidoczniej problem ten nie występuje tylko w nowych grach ale tez paroletnich jak widać dlatego tez dziwi mnie fakt że MSI przez tyle czasu nie jest w stanie podać rozwiązania tego problemu - wydaje mi się że wydawanie laptopa z taką wadą nie powinno mieć w ogóle miejsca ... mimo wszystko tak jak napisałem poczekam jeszcze 2 tygodnie bo laptop ogólnie mi się podoba :P
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2011, 19:01:40 wysłana przez keeper1337 »

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Październik 2011, 12:52:36 »

smieszne ale u mnie tez w gta 4 po niecalej minucie zaczyna sie ten problem i tak jak mowisz laptop bardzo sie nagrzewa uh inne gry w jakich to zaobserwowalem : star wars force unleashed 2 , fear 2 , prototype , dead rising 2 itd. najwidoczniej problem ten nie wystepuje tylko w nowych grach ale tez paroletnich jak widac dlatego tez dziwi mnie fakt ze MSI przez tyle czasu nie jest w stanie podac rozwiazania tego problemu - wydaje mi sie ze wydawanie laptopa z taka wada nie powinno miec w ogole miejsca ... mimo wszystko tak jak napisalem poczekam jeszcze 2 tygodnie bo laptop ogolnie mi sie podoba :P
A czy w ogóle wgrywałeś nowego BIOSA i EC ?

Poza tym zauważyłem ciekawa sprawę. Poniżej link odnosi się do strony MSI, na której zaprezentowany jest nasz laptop. A co najlepsze, siedzi tam procesor i7. I teraz nasuwa się pytanie, czy MSI bierze pod uwagę fakt, że chyba wszyscy stąd mają procka i5. MSI odpisywało mi na maile, że testowali laptopa na GTA IV i chodziło bez żadnego szwanku... Ciekaw jestem, czy testowali na i5 czy i7. Jeżeli na i7 to się nie dziwie, gdyż na pewno mocniejszy procek...

keeper1337

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Październik 2011, 14:27:18 »

tak wgrywałem i powiem szczerze że nie wiem czy problem występuje rzadziej lecz wiem że występuje nadal więc to nie jest solucja do tego - boje się też zagrać w coś dłużej bo laptop bardzo się nagrzewa po krótkiej grze nawet wiec wole go nie męczyć przez te 2 tygodnie gdyż przy ewentualnym zwrocie nie chce oddawać go w postaci grillowanej uh i nie ukrywam też że nie uśmiecha mi się za bardzo trzymać go tyle czasu bez możliwości normalnego zagrania w 90% gier

[ Popraw pisownię (we wszystkich postach !) -> Regulamin, pkt.IV.8 - na tym Forum obowiązuje język polski - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2011, 19:06:38 wysłana przez keeper1337 »

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Październik 2011, 12:47:35 »

tak wgrywałem i powiem szczerze że nie wiem czy problem występuje rzadziej lecz wiem że występuje nadal więc to nie jest solucja do tego - boje się też zagrać w coś dłużej bo laptop bardzo się nagrzewa po krótkiej grze nawet wiec wole go nie męczyć przez te 2 tygodnie gdyż przy ewentualnym zwrocie nie chce oddawać go w postaci grillowanej uh i nie ukrywam też że nie uśmiecha mi się za bardzo trzymać go tyle czasu bez możliwości normalnego zagrania w 90% gier
Ja nadal czekam na jakiś odzew ze strony MSI. Jeżeli nic nie zrobią, to w piątek zamierzam zadzwonić po informacje w sprawie wysyłki laptopa na gwarancję. Jednakże mam mieszane uczucia co do tego, gdyż znając życie znajdą wymówkę i zapewne odeślą mi laptopa, nic w nim nie zmieniając...

mardab

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Listopad 2011, 09:22:14 »

Witam!

Niestety po aktualizacji biosu (wersja 10O) i najnowszego firmware problem nadal nie został rozwiązany.

Nie wiem czy ktokolwiek z MSI wie iż istnieje program o nazwie ThrottleStop który potrafi wyeleminować problem więc niech nie mówią że to niemożliwe. Z drugiej strony trochę boję się go używać aby czegoś nie popsuć w laptopie.

Czekam na dalsze działania ze strony MSI.

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Listopad 2011, 08:44:50 »

Witam!

Niestety po aktualizacji biosu (wersja 10O) i najnowszego firmware problem nadal nie został rozwiązany.

Nie wiem czy ktokolwiek z MSI wie iż istnieje program o nazwie ThrottleStop który potrafi wyeleminować problem więc niech nie mówią że to niemożliwe. Z drugiej strony trochę boję się go używać aby czegoś nie popsuć w laptopie.

Czekam na dalsze działania ze strony MSI.
Ja ciągle to powtarzam i bez odzewu. Faktycznie, po wgraniu BIOS'a i EC problem znika przy grach mniej wymagających ( u mnie problem nie występuje w grach takich jak: Battlefield Bad Company 2, Team fortress 2, Assasin's Creed Brotherhood, Borderlands), ale przy GTA IV i Mafia II problem wciąż występuje...

witexus

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Listopad 2011, 11:36:38 »

Czy firma MSI wyda w końcu informacje co ma zamiar zrobic w kwestii throttlingu ?
Bo ludzie czekaja a MSI milczy. Nie po to wydawałem pieniadze aby dostac sprzet z wadą!

benq~

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Listopad 2011, 17:13:50 »

Trzeba wskrzesić ten temat, bo faktycznie problem nie mija...
A MSI robi sobie z tego nici...

wojtek994

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Grudzień 2011, 13:43:41 »

Witam !
Ja również mam ten problem (mam najnowszą wersję Biosa oraz sterowniki karty graficznej)
Czy coś w tej sprawie będzie robione ?

mixirmx

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Grudzień 2011, 14:09:42 »

Witam,
u mnie w laptopie po ostatniej aktualizacji throttlingu nie ma.
Testowałem na Dirt 3, Battlefield 3.
Mam natomiast inny poważny problem.
Chodzi o grę Dirt 3. Po ok. 5 minutach grania fraps pokazuje 40-50 fps,
a gra dziwnie spowalnia, rwie się, szczególnie przy skręcaniu. Nie jest to standardowe przycinanie tylko jakby zwalnianie i przyspieszanie fps. Ciężko to opisać.
To nie jest throttling, bo to już sprawdzałem.
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ??

Podczas testu furmarkiem temperatura gpu wynosi 92-93'C i w tym momencie ilość fps spada z 14 do 9.
To chyba nie jest normalne ??
Zaznaczam to nie jest throttling cpu, bo na bieżąco monitoruję prace procesora.

Pozdrawiam

Dodam, że w innych grach, np. Saints Row 3, GTA 4, Battlefield 3 ta sytuacja nie występuje.

mixirmx

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Grudzień 2011, 14:12:36 »

Wojtek994 wyciągałeś baterię i odłączałeś zasilacz na ok. 1 min po aktualizacji biosu ??

Ja tego na początku nie robiłem i throttling nadal miałem, teraz już wygląda, że uporałem się
z tym, ale jak widać mam nadal inny problem  :(

wojtek994

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Grudzień 2011, 15:25:52 »

nie, tego nie robiłem
edit:
Zrobiłem to teraz ale nie pomogło.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2011, 15:59:44 wysłana przez wojtek994 »