Autor Wątek: Msi geforce gtx 560 ti twin frozr II  (Przeczytany 1324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

assassin90

• Szeregowiec
  • *
  • :
Msi geforce gtx 560 ti twin frozr II
« dnia: 15 Lipiec 2011, 12:37:11 »

Witam

Zakupiłem w tm miesiącu grafikę msi geforce gtx 560 ti twin frozr II i zacząłem ją testować.

Wydajność jest bardzo dobra, jednak niepokoją mnie trochę temperatury (karta na nie kręcona,880). W spoczynku jest ok, ma ona około 36 stopni.
Podczas gry lub 3dmarku około 67 max, w czasie testu programem dołączanym na płycie msi kombustor temperatura karty osiągnęła 74 stopnie.
W różnych testach w internecie lub forach, większość chwali ten model i jej temperatury, w większości max 60 stopni.
Dodatkowo obudowę mam raczej przewiewną, choć zdjąłem boczną ściankę, by w zupełności wykluczyć słaby obieg powietrza.

Chwiałbym się zapytać czy to normalne temp. czy jednak coś jest nie tak z kartą?

Dołączam printscreena z testu kombustora.
http://imageshack.us/photo/my-images/825/21243809.jpg/

Pozdrawiam

Lzep

• Generał
  • :
Odp: Msi geforce gtx 560 ti twin frozr II
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2011, 18:45:00 »

... choć zdjąłem boczną ściankę, by w zupełności wykluczyć słaby obieg powietrza.
Co do temperatury nie będę się wypowiadał (chociaż 74 st. nie wydaje mi się zbyt wysokie !), bo nie mam wiedzy na temat tej karty.
Zainteresowało mnie to, co zacytowałem powyżej. Otóż zdejmując boczną ściankę, wbrew temu co piszesz, właśnie zakłóciłeś właściwy obieg powietrza. No chyba, że nie masz żadnych dodatkowych wentylatorów w obudowie, to nie ma to wtedy większego znaczenia.
Ja mam na wlocie obudowy wentylator 120mm i 2x80 na wylocie (pod zasilaczem). Z pomiarów. które robiłem, wynika jasno, że przy zdjętej bocznej ściance temperatury w obudowie (chipset, CPU, HDD) wzrastały o ok. 5-7 st. To dość oczywiste, bo to co dmuchał wentylator na wlocie częściowo uciekało na zewnątrz, zamiast chłodzić elementy wewnątrz PC-ta ! Zamknięta obudowa tworzy kanał przepływu powietrza ukierunkowany z przodu do tyłu, wtedy ma to jakiś sens - otwarcie wszystko zaburza !
Pozdr. :)
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2011, 18:46:38 wysłana przez Lzep »
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

assassin90

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Msi geforce gtx 560 ti twin frozr II
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2011, 23:43:48 »

hmmmm fakt, jak teraz o ty pomyśle to masz racje. Mam 4 wentylatory, więc sprawdzę czy coś się zmieni.

Co do temp, to tak, niby te 74 nie jest aż tak dużo, ale według różnych testów i użytkowników na forach ta karta, takie temp to ma, ale gdy jest mocno podkręcona.