Autor Wątek: Geil UltraX 2-2-2-5 na MSI 875 neo fis2r  (Przeczytany 1390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech

• Szeregowiec
  • *
  • :
Geil UltraX 2-2-2-5 na MSI 875 neo fis2r
« dnia: 12 Czerwiec 2005, 01:33:15 »

Mam problem z tymi pamięciami. Wszystko chodzi pięknie zanim nie podkręce pamięci poprzez podniesienie fsb. Max startują na fsb 224 mhz nie ważne z jakimi timingami wywalając przy tym całą masę błędów w memtest +86. O dziwo pamięci nie chcą wystartowa praktycznie wogule na wyższych utawieniach co raczej jest mało prawdopodobne dla tych geili. Kupiłem je bo mają niskie timingi i z doniesień z różnych źródeł 550 mhz to dla nich pestka. Dodam że napięcie ustawione jest tak jak zaleca producent na 2,95 V. Ustawienie 3-4-4-8 też nic nie daje. Procesor nie jest ograniczeniem bo po przestawieniu nominalnego startu pamięci na 333 a szyny na 240 procesor startuje z zegarem 3,6 (nominalnie 3,0) a pamięci chodzą na 192 efektywne 384 bezbłędnie. Czy to możliwe że trafiły mi sie tak kiepskie pamięci do overclockingu a może ktoś też ma lub miał ten problem i przyczyna leży gdzie indziej. Pomocy. Nie chciałbym żeby się okazało że to najgorzej wydane ponad 9 stów w moim życiu.

Co jest ludzie jestem jedynym posiadaczem takiej konfiguracji czy nikt nie miał podobnego problemu.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2005, 21:54:19 wysłana przez Lech »