Autor Wątek: Witamy Webmastera  (Przeczytany 11120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lzep

• Generał
  • :
Witamy Webmastera
« dnia: 07 Czerwiec 2005, 18:10:24 »

Myślałem, że już nie doczekam tego dnia, ale stało się - mamy webmastera !!!.  Może już nie będę musiał pisać do MSI - TW , że Forum nie działa itp.
Mam już dla Ciebie pierwsze zadanie - dlaczego w profilu nie można umieścić Avatara ????  Na wszystkich innych forach gdzie bywam można, tylko na MSI - Polska nie  X(  X(  X( .
A mam całkiem fajny i chciałbym go w końcu zaprezentować i na tym Forum :

Pozdr.  :))
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2005, 11:42:18 »

Witamy serdecznie,
Aktualnie wkładamy mnóstwo wysiłku, aby forum oraz cała polska strona MSI uzyskała nową jakość. Do tej pory forum żyło swoim własnym życiem, za co serdecznie dziękujemy wszystkim użytkownikom, a szczególnie tym najbardziej aktywnym. Prosimy o cierpliwość, ponieważ wszystkie zmiany wymagają czasu. Pierwsze efekty w działalności forum powinny być widoczne w przeciągu miesiąca. Dlatego prosimy nie traktować tej informacji jako oficjalnego otwarcia nowego rozdziału w historii forum, a jedynie zapowiedź szybkich zmian. W imieniu naszego webmastera obiecujemy, że wszelkie uwagi będziemy rozpatrywać na bieżąco tak, aby forum kwitło i rozrastało. Na razie prosimy tylko o cierpliwość i chwilowe wstrzymanie się z listą życzeń i zażaleń  :))
W tej chwili pragniemy skupić się na rzeczach najpilniejszych, ale avatary już powinny działać.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich użytkowników produktów MSI.

MSI Team
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

gal

• Szeregowiec
  • *
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2005, 10:06:54 »

Witam

Posiadam bogatą wiedzę na temat for: phpBB oraz IPB, chętnie mogę pomóc w instalacji, konfiguracji, zmianach w samym forum. Jeżeli przedstawicielstwo MSI Polska potrzebuje mojej pomocy, proszę pisać na adres: galanonim@dyskietka.pl

Oczywiście pomoc bez interesowana

Pozdrawiam

witek_p

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2005, 10:31:54 »

Originally posted by gal
Oczywiście pomoc bez interesowana  

?(

Heh, ja już w to nie wierzyłem że MSI się zainteresuje tym forum :D
Widać ekspansja na Polski rynek jest szykowana :P
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

bogiman

• Kapitan
  • :
    • Hattrick
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwiec 2005, 14:14:28 »

Normalnie aż powróciłem :P

Witam wszystkich po długiej przerwie.
W instrukcji obsługi nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.  ;)

Lzep

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwiec 2005, 18:29:05 »

Witamy - jak za dawnych dobrych czasów - jeszcze N,anylis,kjo,Momek,Bogdan  i będzie stara paka. Chłopaki , szykować avatary i do roboty - bo tu co nieco zastój był. Ale jakoś z witkiem_p  przetrwaliśmy ciężki okres ciągnąc ten wózek  :D  :D  :D
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2005, 18:31:03 wysłana przez Lzep »
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4

N

• Sierżant
  • **
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2005, 21:44:25 »

no dobra to tez sobie avatara zarzuce ;)
Kobieta informatyk jest jak Âświnka morska - ani Âświnka, ani morska  :D

Lzep

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lipiec 2005, 18:02:23 »

Originally posted by MSI
Witamy serdecznie,
Aktualnie wkładamy mnóstwo wysiłku, aby forum oraz cała polska strona MSI uzyskała nową jakość. Do tej pory forum żyło swoim własnym życiem, za co serdecznie dziękujemy wszystkim użytkownikom, a szczególnie tym najbardziej aktywnym. Prosimy o cierpliwość, ponieważ wszystkie zmiany wymagają czasu. Pierwsze efekty w działalności forum powinny być widoczne w przeciągu miesiąca. Dlatego prosimy nie traktować tej informacji jako oficjalnego otwarcia nowego rozdziału w historii forum, a jedynie zapowiedź szybkich zmian. W imieniu naszego webmastera obiecujemy, że wszelkie uwagi będziemy rozpatrywać na bieżąco tak, aby forum kwitło i rozrastało. Na razie prosimy tylko o cierpliwość i chwilowe wstrzymanie się z listą życzeń i zażaleń  :))
W tej chwili pragniemy skupić się na rzeczach najpilniejszych, ale avatary już powinny działać.
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich użytkowników produktów MSI.
MSI Team
No i minęło ponad półtora miesiąca - i co się zmieniło ??? - nadal Adminów nie ma (chyba się szkolą na TW  :D  :D  :D ) - Forum jak żyło własnym życiem, tak żyje, ale kiedy będzie w końcu jakaś pomoc ze strony MSI ??? - niczego nie można się dowiedzieć, wszystkiego musimy sami szukać diabli wiedzą gdzie - a miały być "szybkie zmiany" - ha ha ha ! :evil:
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2005, 18:04:53 wysłana przez Lzep »

bogiman

• Kapitan
  • :
    • Hattrick
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec 2005, 14:03:24 »

Originally posted by Lzep
 No i minęło ponad półtora miesiąca - i co się zmieniło ??? - nadal Adminów nie ma (chyba się szkolą na TW  :D  :D  :D ) - Forum jak żyło własnym życiem, tak żyje, ale kiedy będzie w końcu jakaś pomoc ze strony MSI ??? - niczego nie można się dowiedzieć, wszystkiego musimy sami szukać diabli wiedzą gdzie - a miały być "szybkie zmiany" - ha ha ha ! :evil:

Nie przejmuj się ostatnio wprowadzili akcje rejestrowania dla resellerów. 7 dni i cisza a nie wierze w jakąś przytłaczającą ilość zgłoszeń. Generalnie do tego już się przyzwyczajam.

Mam nadzieje że dopracują to chociaż do poziomu supportu gigabyte...

Pozdrawiam
Oczekujący user i nie tylko.
W instrukcji obsługi nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.  ;)

gal

• Szeregowiec
  • *
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień 2005, 09:21:09 »

Uspokujcie się! Widze, że nie macie zielonego pojęcia ile czasu potrzeba, aby postawić na nogi całą stronę MSI Polska. Nie widzicie ile zmian już zaszło ? Wszystko jest powoli, ale dokładnie przygotowywane. Zatrudniane są nowe osoby odpowiedzialne za konkretne działy w firmie. Samo przygotowanie systemu partnerskiego przez programiste to kilka tygodni pisania kodu, dla dobrego i pracowitego programisty znacznie szybciej, ale jeśli ma się masę roboty nie da się wszystkiego na szybko zrobić. Chcieliście emblematy to je dostaliście. Zapewne przygotowywane są teraz zmiany z forum np:. spolszczenie bądz wymiana całego forum a co za tym idzie konwersja postów z jednego forum na drugie. Jest to dosyć czasochłonna robota.

Tyle mam Wam do powiedzenia. Na wszystko przyjdzie czas :)

Lzep

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpień 2005, 11:06:48 »

Uspokujcie się! Widze, że nie macie zielonego pojęcia ile czasu potrzeba, aby postawić na nogi całą stronę MSI Polska
Pojęcie mamy (niebieskie  8o, zielony to Ty chyba jesteś ? ) - ale mnie wcale nie interesuje cała strona tylko Forum.
I bez wprowadzenia zmian można pomóc użytkownikom - chodzi o to, że nikt z MSI nie włącza się w odpowiedzi na zgłaszane problemy, a w końcu chodzi o ich produkty, mają dostęp do pełnej dokumentacji, kontakty z Centralą itd.  I żeby w tym czasie nie napisać ani jednego postu ???
PS.
Ty też jakoś nie za bardzo się udzielasz  :D - a podobno taki "mądry" jesteś - jak sam się chwalisz ? Napisz 300 postów ( sensownych )  - to pogadamy !
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2005, 20:50:17 wysłana przez Lzep »

webmaster

• Administrator
  • Kapral
  • :
    • MSI Polska
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sierpień 2005, 12:14:11 »

witam,
widze że jednak bez interwencji MSI się nie obejdzie. Chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy:
Forum jest miejscem gdzie uczestnicy wymieniają się poglądami oraz szukają odpowiedzi na pytania między sobą. Działanie forum w stylu: User(pytanie) - MSI(odpowiedź) jest pozbawione sensu, ale jeżeli większość uczestników poprze taką koncepcje to możemy zastanowić się nad likwidacją forum i pojawieniem się w jego miejsce innej aplikacji umozliwiającej taką wymianę informacji.  
Co sie tyczy zmian techniczych związanych z forum to nie będą one realizowane. Szykujemy całkowitą wymiane softu związanego z forum.

Do bogiman.
Rzeczywiście uruchomiliśmy akcje rejestrowania resellerów. Jednak nie rozumiem sensu tekstu "7 dni i cisza". Jaką reakcje w związku z tym powinniśmy podjąć?

pzdr

Lzep

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Sierpień 2005, 13:20:54 »

Działanie forum w stylu: User(pytanie) - MSI(odpowiedź) jest pozbawione sensu
- przecież nie o to chodzi - czasami  po prostu nikt z userów nie jest w stanie udzielić odpowiedzi i przydało by się wsparcie  ekspertów ze strony producenta. I tylko tyle - a nie zaraz straszenie likwidacją Forum - oj nieładnie  :D
Pozdr.

webmaster

• Administrator
  • Kapral
  • :
    • MSI Polska
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Sierpień 2005, 15:14:35 »

prosze nie traktować tego jak straszenie, nie to było moim celem raczej szukanie najlepszego rozwiązania dla userów. akurat ja wolałbym nie likwidować forum :).
oczywiście na wsparcie zawsze możecie liczyć tylko kiedy mamy włączyć się do dyskusji po 5/10 postach?
jeżeli moge coś zaproponować to może takie rozwiązanie:
jeżeli juz naprawde nie mozna znaleźć odpowiedzi wśród userów to proszę maila z informacją iż należy włączyć się do danego tematu:)

pzd

Lzep

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Sierpień 2005, 21:37:01 »

Kolego Administratorze - na każdym normalnym forum jest ekipa moderatorów , którzy na bieżąco a nie na mail-a ??? robią to co jest niezbędne, np.
-  przenoszą posty do właściwego działu ,
-  poprawiają nieregulaminowe tematy, typu "Pomocy!", "Coś mi nie działa" itp.,
-  wycinają różne "wulgaryzmy" i kończą "pyskówki" lub OT, w ostateczności udzielają ostrzeżeń lub dają bany,
-  włączają się do dyskusji jeśli widzą, że temat stoi lub userzy piszą "głupoty"  itd.
Są przecież tacy goście i na Waszym Forum na TW - np. Maesus , DrStu  czy Bas  - pojawiają się prawie w każdym wątku.
A tu widze, że jest jakaś straszna ignorancja - nikt nie wie jak ma funkcjonować Forum ???
Jestem codziennie co najmniej na kilku forach i niestety czasem aż wstyd się przyznać, że ma się płytę MSI ! - typowy komentaż wygląda tak : "acha ,  masz płyte MSI, to nic nie zrobisz - kup sobie Abita lub DFI i nie będziesz miał problemów"  ?(  
Niestety, w wielu przypadkach jest to prawda - więc jak się nie ma super sprzętu to niech MSI zadba chociaż o super support.

Trash

• Sierżant
  • **
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Sierpień 2005, 01:49:36 »

Niestety muszę się zgodzić z Lzep´em i przyznać mu całkowitą rację!
A z tym włączaniem się po 5/10 postach albo na majl to mnie rozbroiło i wcale nie dziwię się, że nasze forum tak właśnie funkcjonuje jeżeli ludzie na odpowiednich "stanowiskach" nie wiedzą co należy do ich obowiązków i funkcji. Jest też opcja, że wogóle nie wiedzą jak działają "ich" produkty więc może i dobrze, że się nie odzywają...  ?(  :(

jak się nie ma super sprzętu to niech MSI zadba chociaż o super support

I O TO WŁAŚNIE CHODZI!!!
CPU: Sempron 3000+ BOX
MOBO: K7N2 Delta2-FSR
GPU: Gigabyte GeForce FX 5700LE GT Edition
MEM: 2x256 KVR400X64C3A Kingstone Dual Chanel
HDD: Caviar SE WD160JD
CD-RW: TEAC 4x :P
PSU: ModeCom 350GTF
WC: Crystal C3, Ěżuk, Atman AT-304

bogiman

• Kapitan
  • :
    • Hattrick
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sierpień 2005, 13:33:25 »

Originally posted by webmaster
witam,
widze że jednak bez interwencji MSI się nie obejdzie.

No interwnencja MSI powinna być. Forum było pozostawione samopas jakiś czas i nic dobrego z tego nie wyszło. Co jakiś czas ktoś powinien się tu pokazywać tak jak teraz. To świadczy dobrze o firmie jeśli liczy się z opiniami klientów, a przynajmniej nimi interesuje.

Do bogiman.
Rzeczywiście uruchomiliśmy akcje rejestrowania resellerów. Jednak nie rozumiem sensu tekstu "7 dni i cisza". Jaką reakcje w związku z tym powinniśmy podjąć?
pzdr

Podpowiadam: Widzieliscie program samsunga, lg z materiałami dla resellerów(pomijam kontakt samsunga ze sprzedawcami bo jest denny)? Nie wiem czemu ja mam podpowiadać pracownikom waszego oddziału, chyba jednak macie jakieś pojęcie. A jeżeli nie wiecie co macie robić to może chociaż mail w stylu dziękujemy za zarejestrowanie, stosowny serwis uruchomimy niebawem. Może jakiś kontakt do Was bo trzeba się naszukać telefonu do MSI-Polska (kontakt MSI-distro-sprzedawca nie jest chyba zbyt optymalny). To tylko takie krótkie uwagi i na szybko.

P.S. Myślę żę dyskusje o formie kontaktu B2B nie powinny się odbywać na tym forum, gdyż przeznaczone jest ono jednak dla klienta końcowego.

Pozdrawiam

bogiman

• Kapitan
  • :
    • Hattrick
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Sierpień 2005, 13:40:32 »

Originally posted by webmaster
jeżeli juz naprawde nie mozna znaleźć odpowiedzi wśród userów to proszę maila z informacją iż należy włączyć się do danego tematu:)

Taki znak mogą dawać moderatorzy (jak słusznie pisał Lzep) ale muszą mieć możliwość (oddzielny kontak techniczny, oddzielny ogólny, tu już firma musi pomyśleć o rozwiązaniu odpowiadającym jej strukturze). Czemu mamy uderzać do webmastera? Pan ma chyba inne zadania? :)
Nie jestem też za publicznym podaniu takiego kontaktu bo to nie ma sensu, ale rozwiązanie z globala jest bardzo dobre.

Inna propozycja, jeśli ktoś coś wie, to niech pisze, a nie czeka, że userowi ktoś po miesiącu odpowie :).

P.S. Mimo wszystko dzięki że chociaż Pan z nami rozmawia. ;)

Pozdrawiam

bogiman

• Kapitan
  • :
    • Hattrick
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Sierpień 2005, 13:52:05 »

Originally posted by Trash
... że nasze forum tak właśnie funkcjonuje jeżeli ludzie na odpowiednich "stanowiskach" nie wiedzą co należy do ich obowiązków i funkcji. Jest też opcja, że wogóle nie wiedzą jak działają "ich" produkty więc może i dobrze, że się nie odzywają...  ?(  :(

Nie koniecznie, w polskim oddziale musi być 50 inżynierów (i tak ich chyba nie ma, bo to raczej nie celowe). Tu raczej należy postawić na marketing i PR. Natomiast nie zmienia to faktu że nikt nie przekazuje problemów z forum do centrali celem pomocy (PR nie funkcjonuje?).

Nie wymagajmy jednak tego od webmastera bo on ma jednak inne obowiązki i duży plus że z nami tu dyskutuje. Chyba że to uniwersalny firmowy login??

Na końcu chciałbym wyjaśnić, że nie zależy mi(nam?) na tym, aby dyskutować z kierownictwem, ale z kimś kto pomógłby nam w problemach, oraz zapewnił jakiś kontakt z producentem, którego wyrób zakupiliśmy. Marka firmy powstaje wtedy gdy wyłamiemy się z popularnej w Polsce zasady " Ludzie kupiliście już nasze produkty? To teraz radźcie sobie sami, my tu tylko sprzedajemy".

Pozdrawiam

Trash

• Sierżant
  • **
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Sierpień 2005, 16:19:40 »

Originally posted by MSI
Witamy serdecznie,
Aktualnie wkładamy mnóstwo wysiłku, aby forum oraz cała polska strona MSI uzyskała nową jakość...

Nie wymagam od webmastera bo myślałem, że do tego czasu są już moderatorzy!! ?( ...
CPU: Sempron 3000+ BOX
MOBO: K7N2 Delta2-FSR
GPU: Gigabyte GeForce FX 5700LE GT Edition
MEM: 2x256 KVR400X64C3A Kingstone Dual Chanel
HDD: Caviar SE WD160JD
CD-RW: TEAC 4x :P
PSU: ModeCom 350GTF
WC: Crystal C3, Ěżuk, Atman AT-304

Lzep

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Sierpień 2005, 20:22:28 »

Niedługo ma być .

GÂładki

• Szeregowiec
  • *
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Sierpień 2005, 08:21:32 »

Nie dajmy się oszukiwać, to forum narazie jest prowadzone przez nas, a nie przez MSI. :(  Mam nadzieję, że to sie zmieni, że dojdą modelatorzy i ludzie, którzy będą pomagać nam w naszych problemach. :)