Autor Wątek: GX600-090PL + SPDIF  (Przeczytany 1097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siwer

• Szeregowiec
  • *
  • :
GX600-090PL + SPDIF
« dnia: 09 Listopad 2010, 19:48:19 »

Witam, pytanie jest proste i krótkie:

Czy w tytułowym modelu lapka (model No: 9S7-163A14-090) da się podłączyć audio przez SPDIF? Mam odpowiedni kabelek optyczny. W złączu słuchawkowym (zielonym) wydaje mi się, że widzę soczewkę (taką samą jak w moim Acerze, który to w ten sposób wielokrotnie podłączałem do amplitunera). Gdy podłączam jednak do niego kabelek, to wykrywa mi go jako słuchawki :/. Przeszukałem całe forum i wiele stron internetowych, specyfikacji dokładnej tego modelu nie znalazłem...

BTW, czy wie ktoś obeznany czym dokładnie różnią się te modele, tzn -08PL, -090PL itd. Czy były one montowane w Polsce (stąd dodatek PL?). Gdzie mogę znaleźć nowy BIOS do tego konkretnie modelu?

Jeżeli okazałoby się, że laptop nie posiada jednak SPDIF, to czy moglibyście polecić mi jakąś w miarę tanią kartę dźwiękową USB obsługującą dźwięk 5.1? Fajnie byłoby, gdyby współpracowała z Linuxem.

Z góry dzięki za odpowiedź.
siwer
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2010, 19:57:32 wysłana przez siwer »

siwer

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: GX600-090PL + SPDIF
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2011, 19:36:57 »

Podbijam, wciąż nie znalazłem odpowiedzi... Przy okazji, ostatnio laptop mi zdechł. Wyłączył się podczas pracy i nie chciał się uruchomić, migały tylko lampki przez 2 sekundy, ekran nawet się nie zapalał. Pomogła wymiana bateryjki litowej na płycie głównej (w sumie już samo jej wyjęcie pomogło). To tak na przyszłość, jakby ktoś miał ten sam problem - oszczędziło mi to pewnie 100 na serwisie. Swoją drogą ktoś to nieźle spartaczył, skoro rozładowana bateryjka daje takie efekty jak spalona płyta główna...
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2011, 19:40:07 wysłana przez siwer »