Autor Wątek: Uszkodzony wentylator w MSi gtx 460 768mb Cyclone  (Przeczytany 1580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asfaltowy

• Szeregowiec
  • *
  • :
Uszkodzony wentylator w MSi gtx 460 768mb Cyclone
« dnia: 16 Październik 2010, 09:50:31 »

Witam

Po zamontowaniu w komputerze ww karty i zamknieciu obudowy wlaczylem system. Niestety uslyszalem niepokojacy dzwiek, wylaczylem komputer, otworzylem obudowe i okazalo sie, ze urwaly sie 2 lopatki od wiatrka. Naprawde nie wiem, w jaki sposob.

Odeslalem karte z reklamacja, ktora zostala przez sklep (niewazne jaki) przekazana do serwisu producenta. Dostalem odpowiedz, ze reklamacja nie moze byc uwzgledniona, bo szkoda powstala z mojej winy.

Skontaktowalem sie z serwisem MSi osobiscie i dostalem odpowiedz:

"Niestety tak jak mówiłem aktualnie nie posiadamy takiego wentylatora na stanie. Szanse na otrzymanie wspomnianego chłodzenia są bardzo niewielkie. Pozostaje Panu jedynie zaopatrzyć się w referencyjne chłodzenie lub jakiegoś innego producenta."

Co w takim razie mam zrobic? Karta jest w idealnym stanie, tylko brakuje 2 lopatek w wentylatorze. Obecnie pracuje na starym Radeonie, ale juz przydalaby mu sie zmiana (zbytnio sie grzeje).

Probowac wymienic wentylator?

Kupic nowe chlodzenie? Jesli tak, to jakie?

witek_p

• Generał
  • :
Odp: Uszkodzony wentylator w MSi gtx 460 768mb Cyclone
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2010, 15:50:42 »

http://www.frazpc.pl/recenzje-2/617641,Arctic-Cooling-Accelero-XTREME-Plus---Cel:-Schodzi-Fermi-i-ca-reszt.html

To masz gdzieś ok 200 za kpl z zestawem VR005

Albo szukać uszkodzonej jakiejś karty 460 i odkupić dla wentylatora.

Sam wentylator pewnie też byś z czegoś dobrał, daj jakiegoś linka do dobrych zdjęć Twojej karty.

EDIT:

Kiedy kupiłeś kartę i czy był to zakup na paragon czy FV na firmę ?
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

asfaltowy

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Uszkodzony wentylator w MSi gtx 460 768mb Cyclone
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2010, 15:57:24 »

Kupilem na paragon.

Sprawa jest zalatwiona, zamontowalem zwykly wiatrak na karte.

Przykro mi, ze serwis MSi jest tak niekompetentny i nieprofesjonalny. Bede sie bal kupowac cokolwiek tej firmy.