Autor Wątek: [ex628] bluescreen w win xp  (Przeczytany 2217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robert87

• Szeregowiec
  • *
  • :
[ex628] bluescreen w win xp
« dnia: 30 Wrzesień 2010, 17:36:33 »

Witam wszystkich użytkowników laptopów MSI. Koledzy/koleżanki mam problem z swoim laptopem. Zainstalowany system to Windows XP PL SP3. W trakcie użytkowania laptopa w różnym momencie jest nagle zwis i wyskakuje "bluescreen" oraz zaraz reset i tak co jakiś czas. Również niekiedy przy logowaniu do systemu także wyskakuje "bluescreen". Jest to dość uciążliwe ponieważ pisząc jakiś tekst lub robiąc projekt w AutoCAD'zie czy Solid Worksie nie wiem kiedy wyskoczy zając i ile stracę projektu.
W czym może ten problem występować, system raczej nie ponieważ już kilka razy był przeinstalowywany i nic nie pomogło. No chyba że on jest wadliwy. Kości RAM (są 2 x 2GB). Problem może w Dysku ?? Jeśli ktoś może coś wiedzieć to bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

white-star

• Kapral
  • *
  • :
Odp: [ex628] bluescreen w win xp
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2010, 18:11:55 »

Najprawdopodobniej moze to byc wina pamieci ram. Przeskanuj ram programem memtest i sprawdz czy nie wychodza zadne bledy :p

robert87

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2010, 21:14:59 »

a jak się tym programem obsłużyć, sprawdzić obie kości czy każdą z osobna. I co tam trzeba wpisać w tym okienku. Mam program Memtest-86 v3.5 iso wypaliłem na płytkę ale tam jest dużo opcji jeśli uruchomię.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2010, 21:47:29 wysłana przez robert87 »

white-star

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2010, 22:51:44 »

sciagasz program stad        http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/MemTest.html

odpalasz, nie masz tam prawie zadnych opcji to sie na pewno polapiesz :p
i testujesz najlepiej obie kosci naraz :p

robert87

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Październik 2010, 11:17:35 »

Więc tak przeskanowałem obie kości jednak osobno trwało to prawie 4 godziny. Wynik dla obu kości po 3 przejściach "0" ZERO błędów. Więc z jednej strony bardzo dobrze jednak z drugiej źle bo nie wiemy co dalej dolega mojemu typkowi.
Ma ktoś jakieś inne podejrzenia lub jakieś programy które mogą sprawdzić inny sprzęt w tym laptopie. Lub jakiś monitor procesów może to jakiś wirus. Tylko że jednak używam ESET NOD32, na wszystkich komputerach w domu a jest ich 4 (2 laptopy i 2 stacjonarne) i na żadnym innym takiego problemu nie ma. A są one wszystkie połączone siecią więc wirusy mogą sobie swobodnie wędrować.  :'( Proszę pomóżcie

dude83

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Październik 2010, 18:15:09 »

Zainstaluj jakiś benchmark graficzny i zobacz czy tez Ci bluescreena wysypie.

white-star

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik 2010, 20:08:08 »

Skoro napisales ze system byl kilka razy przeinstalowany i ciagle jest to samo, wiec raczej nie jest to wina wirusa. Z drugiej strony na twoim miejscu uzywalbym visty albo windowsa 7. XP kiedys probowalem i tez mialem sporo problemow, chociaz wydaje mi sie ze ten twoj akurat nie jest spowodowany systemem. Sprobuj moze sciagnac 3dmarka 06 i przetestowac czy przy obciazeniu sie nie zresetuje.

robert87

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik 2010, 21:57:23 »

Test wykonany tutaj wynik

Laptop się nie zresetował ani nie zawiesił, mi już ręce opadają. A dzisiaj już 5 razy się wysypał.

dude83

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Październik 2010, 08:46:52 »

Ściągnij Kombustora (produkt MSI) i puść go na kilka godzin. Jeśli masz możliwość to sprawdź też działanie na innym systemie (może na jakimś LiveCD z ubuntu?).

robert87

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Październik 2010, 13:00:17 »

ściągnąłem, puściłem i dalej nic - laptop a raczej wiatrak chciał odlecieć i nic poza tym się nie działo. :( Jeśli chodzi o ubuntu z LIVECD to raczej mało możliwe gdyż nie posiadam.

dude83

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Październik 2010, 18:47:56 »

To darmowa zabawa wiec można ściągnąć ;) w jakich dokładnie sytuacjach sypie bluescreenami? Zawsze na tym samym czy jakoś losowo? 

robert87

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Październik 2010, 19:36:35 »

losowo, nie ma reguły jest dzień że się to nie wydarzy ale jest dzień że z trzy, cztery razy się wysypie. Przeważnie jak szperam po internecie i słucham muzyki w tle. Jednak przecież na dużo wolniejszych komputerach też takie rzeczy robiłem i nie było problemu. Raz nawet zawiesił się na oglądaniu filmu a dwukrotnie na robieniu projektu w AutoCadzie. Więc reguły nie ma

Baroni

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Październik 2010, 20:05:35 »

Swiezo po zakupie mialem ten sam problem na moim EX625. Zarowno na systemie win7 zainstalowanym fabrycznie jak i na XP  zaliczalem bluescreeny w najmiej oczekiwanym momencie - czasami po 5 czasami po 20 minutach i niezaleznie od faktu jakie aplikacje uruchamialem. Problem sie skonczyl po zainstalowaniu win7 w wersji pudelkowej (wersja Home Premium 32bit), ale zmienilem sposob instalacji. U mnie przyczyna byl konflikt miedzy sterownkiem jakiegos podzespolu a systemem.

Dlatego mam pytania:
1. czy po zainstalowaniu XP-ka bluescreeny masz dopiero po zainstalowaniu sterownikow (tzn nie na swiezo postawionym systemie)?
2. czy sterowniki instalujesz z fabrycznej plyty?  - to istotne, poniewaz u mnie na plycie dolaczonej do lapka stery byly wadliwe (np nieprawidlowo dzialal mikrofon, prehistoryczne stery do grafy  itp)
3. czy po bluescreenie i samoczynnym restarcie kompa system chodzil stabilnie?

Jesli odpowiedz na powyzsze pytania brzmi TAK to moja rada - postaw XP-ka od nowa (po formacie), nic nie instaluj (zadnych sterownikow itp) tylko zostaw go wlaczonego - jesli przez dluzszy czas  sie nie wysypie to pewny  na bank konflikt ze sterami jakiego urzadzenia. Wtedy metoda prob i bledow musisz dojsc jakiego (stery do urzadzen niepotrzebnych np firgerprint sensor wogole nie instaluj jesli nie musisz). stery staraj sie sciagnac z oficjalnej strony producenta danego podzespolu (np do grafy ze strony ATI), gdyz te na stronie MSI pamietaja jeszcze ostatnia wigilie :)
Aha, dawno tu nie bylem ale z tego co pamietam to jeden delikwent sie czepial na tym forum o pisownie to informuje, ze pisze bez polskich znakow bo moj prawy alt wyzional ducha   ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2010, 20:15:51 wysłana przez Baroni »

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Październik 2010, 20:17:34 »

Aha, dawno tu nie bylem ale z tego co pamietam to jeden delikwent sie o to czepial na tym forum o pisownie to informuje, ze pisze bez polskich znakow bo moj prawy alt wyzional ducha   ;D
Ja się nie "czepiam", tylko egzekwuję przestrzeganie -> Regulamin - u. Twoje głupie tłumaczenia (alt) mnie nie interesują, a za "delikwenta" masz tydzień zakazu pisania na Forum.
Przestaniesz sobie robić "żarty" z moderatora !
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

robert87

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Październik 2010, 20:46:09 »

Dlatego mam pytania:
1. czy po zainstalowaniu XP-ka bluescreeny masz dopiero po zainstalowaniu sterownikow (tzn nie na swiezo postawionym systemie)?
2. czy sterowniki instalujesz z fabrycznej plyty?  - to istotne, poniewaz u mnie na plycie dolaczonej do lapka stery byly wadliwe (np nieprawidlowo dzialal mikrofon, prehistoryczne stery do grafy  itp)
3. czy po bluescreenie i samoczynnym restarcie kompa system chodzil stabilnie?

Ad1. Tego nie wiem gdyż zaraz po instalacji systemu wgrywam sterowniki z płytki. Płytkę z sterownikami do XP dostałem w sklepie Pan z serwisu mi ofiarował za darmo :)
Ad2. Tak jak napisałem powyżej oryginalne sterowniki mam tylko do Systemu Windows 7, instalowałem go dwa razy jednak zawsze po zrobieniu aktywacji przez aktywator i uruchomieniu ponownym już nigdy się nie uruchamiał stawał na logu które potrafiło przez dwie godziny migać i nic się nie działo dalej więc przez to mam zainstalowanego xp, Visty nigdy nie zainstaluje. Sterowniki do XP mam z serwisu sklepu gdzie zakupiłem. Kraków ul.Głowackiego
Ad3. Tak system chodzi stabilnie tylko denerwujące są te restarty.
W trakcie pisania tego postu przydarzył się jeden bluescreen i restart.   :o

Moje pytanie jak zmieniłeś system instalacji na czym to polega. Mam płytkę Windowsa 7 z ośmioma opcjami instalacji 4 na x64 i 4 na x86 (ultimate, home, enterprise i proffessional)
Moje gg: xxxxxxx jeśli możesz to odpisz lub na mail: yyyyyyyy@op.pl

[ Następny "artysta" -> Regulamin, pkt. II.8 : "Zakazane jest wstawianie do postów numerów GG (i tym podobnych) oraz adresów e-mail - takie dane można wstawić do profilu użytkownika lub przekazać poprzez Prywatną Wiadomość. Na pytania zadane na łamach Forum, odpowiadamy w miejscu gdzie zostało ono zadane, czyli na Forum." - oczywiście "zamazałem" - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2010, 21:16:37 wysłana przez Lzep »