Autor Wątek: AE2200 Pro - system a dysk twardy  (Przeczytany 4834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

daria

• Szeregowiec
  • *
  • :
AE2200 Pro - system a dysk twardy
« dnia: 20 Sierpień 2010, 09:32:36 »

Od niedawna jestem posiadaczem MSI All-in-One Wind Top AE2200 Pro. Pierwsze uruchomienie, ustawienia własne i przy tworzeniu obrazu komputer zawieszony. Po restarcie anulowałem zrobienie obrazu. Odinstalowałem programy testowe i zainstalowałem zakupione w pełnej wersji. Zanim zrobiłem obraz "akronisem" oglądałem filmiki zgrane z kamery. W trakcie oglądania w Windows media player pojawił się blue screen. Kilkakrotny restart - komunikat o przywróceniu stabilności by po chwili ponowny blue screen - wszystko razy ... ileś tam. Z obrazu nie przywrócę bo nie zrobiłem, po wejściu do ponownej reinstalacji występował błąd (o braku lub uszkodzonym pliku). Teraz pozostał mi system na partycji ukrytej do którego nie wejdę - żadne znane mi skróty klawiaturowe nie działają a poza tym jeśli zawiera jakiś błąd po co mam go instalować? Co w tym przypadku mogę zrobić ?? Ja sądzę że format całego dysku łącznie z partycjami ukrytymi (są dwie) i instalacja swojego systemu - mam zakupioną oryginalną wersję. A może znacie możliwość wejścia do ukrytej partycji abym ponownie próbował instalować system ?
dzięki za pomoc.

[ Temat był nieprawidłowy, poprawiłem. Przeczytaj -> Regulamin, pkt.IV.3 i nie rób tego więcej - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2010, 17:02:18 wysłana przez Lzep »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: system a dysk twardy
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2010, 10:14:45 »

Próbowałeś klawisza F3? Włącz AIO i naciskaj F3 aby wywołać menu recovery.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

daria

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2010, 06:56:12 »

Po wciśnięciu F3 mam menu recovery dochodzę do momentu gdy pojawia się komunikat: please don't touch anykey when recovery procedure is running; i na tym się kończy po kilkunastu minutach pojawia się blue screen z komunikatem błędu systemu bądź sprzętu. Od kilku dni odzyskuję system z ukrytej partycji z dysku - bez powodzenia. Chciałbym zainstalować (jestem zdecydowany i wiem że stracę ten na dysku za który zapłaciłem) mój oryginalny w wersji oem jak to mogę zrobić ?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2010, 11:34:55 »

Jeżeli chcesz odzyskać system za który zapłaciłeś to musisz sprzęt wysłać na serwis. Możesz zainstalować swój system operacyjny. Chyba nie trzeba tłumaczyć dokładnie jak to masz zrobić? :)
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

daria

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień 2010, 13:18:14 »

Jak zainstalować system to wiem. Mam tylko pewne obawy co do partycji ukrytych. Czy sformatować cały dysk i podzielić na partycje wg własnego uznania i instalować system czy pozostawić te partycje nietknięte zainstalować system i później coś z nimi zrobić...?  :-\

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień 2010, 14:02:29 »

Jak chcesz zainstalować swój system to dysk sformatuj i podziel według własnego uznania. Ukryta partycja i tak ci nic nie wniesie jak usuniesz dane z dysku c: bo skasujesz ścieżkę dostępu do niej.

MSI FAE Poland

daria

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień 2010, 12:47:44 »

Witam ponownie.
Podczas instalacji nowego systemu ( płyta oryginalna - nowa ) pokazuje się komunikat: system nie może zainstalować wymaganych plików. Plik może być uszkodzony lub nie istnieje. Kod błędu 0x80070570.
Wcześniejsza wersja i obecna systemu to Windows 7 professional.
Co dalej ?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień 2010, 13:05:30 »

Sprawdź dysk twardy czy nie ma jakichś błędów. Masz AHCI włączone w bios?

MSI FAE Poland

daria

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpień 2010, 14:35:29 »

Testowałem pamięć - kod błędu to 0xc000000f
Dysku nie sprawdzałem - jest nowy jak i komputer, kupiony 2 tygodnie temu a system pracował poprawnie około 3 godzin. Jedno co mogę zrobić to uruchomić z płyty mini XP. Instalacja legalnego win98, XP, Win 7 kończy się błędem 0x80070570 ( sprawdzałem na innych kompach systemy instalowały się bez problemu ).
>:(
pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: AE2200 Pro - system a dysk twardy
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpień 2010, 06:24:52 »

skoro testowałeś pamięci i wyskoczył ci błąd to sprawdź na innych pamięciach lub odeślij na serwis.

MSI FAE Poland

daria

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: AE2200 Pro - system a dysk twardy
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpień 2010, 09:53:54 »

Witam ponownie.

Ten komputer mam od kilkunastu dni. Jest więc na gwarancji, jeśli będę ingerował wewnątrz to stracę gwarancję. Sądziłem, że jest możliwość załatwienia problemu programowo. Wydaje mi się, że pozostał mi tylko serwis.

Dziękuję za wsparcie. Pozdrawiam.